Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców > Serwis Ramires

Serwis Ramires Honda / Briggs & Stratton / Vanguard / Mikasa / Wacker / Pramac / Fogo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary Dzisiaj, 12:58   #2
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 5,815
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 2 miesiące 16 godz 31 min 59 s
Domyślnie

Układ wodny sprawny, szczelny, dostanie preparat do kamienia i jazda.

Co prawda wysokich lotów kamery inspekcyjnej nie mam, ale było widać wciąż ślady honu fabrycznego, co sprawia, że jest dobrze.

W weekend powinienem zrobić sobie cały serwis góry silnika.
Świeczki, gaźnik, filtry, cierpliwość...

Potrenuję kolejne preparaty przy okazji do czyszczenia.
Może pokuszę się o próbę kompresji dla świętego spokoju.

Silnik powiedzmy sobie szczerze - zaszczurzony, dawno nie widział serwisu.


obraz_2026-06-26_124056653.png

Mam nadzieję, że termostat będzie sprawny, nie widzi mi się zakładać OEM (są dobre zamienniki) bowiem koszt to 237 netto detal...
Bądźmy szczerzy, w sporej większości ceny sa odklejone od rzeczywistości...

Głupia anoda wewnętrzna to 77 netto...

obraz_2026-06-26_124507676.png

9-tka - 1100 netto - mam tylko nadzieję, że jego bicie to efekt łożyska
10-tka - 546 netto


obraz_2026-06-26_124645009.png

16-tka 315 netto

Typowe rzeczy jak oringi/uszczelniacze/uszczelki to tego nawet nie liczę.
Ale silnik jest zdecydowanie warty tego.
__________________
Ramires

...okręt mój płynie dalej... gdzieś tam...
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda NX250 odbudowa. Ronin78 Honda - inna niż AT & NAT 7 26.04.2021 16:29
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.