|
|
|||||||
| Serwis Ramires Honda / Briggs & Stratton / Vanguard / Mikasa / Wacker / Pramac / Fogo |
|
|
Narzędzia wątku | Wygląd |
|
|
#1 |
|
Administrator
![]() |
Może nie do końca motocyklowo, ale robię własnie silnik zaburtowy.
Przyjechał do mnie z zablokowanym wałem. Wszystko dębowo stało.. Pierwsza myśl, że zatarł go klient. Odczekał sobie w kolejce i zacząłem go rozbierać. Głowicy nie zrzucałem, świece wykręciłem i inspekcją patrzę a tam dobrze. Rozrząd i zawory - ok. Ściągam pokrywę paska aby dostać się do śruby wału z kołem magnesowym. Chwila szarpania i puściło, odskoczyła tak samo dźwignia zmiany biegów. Przekręcam po tym odblokowaniu wałem - idzie, miękko, co pełny obrót wału mam stukot dziwny... czarny scenariusz w głowie, że może jednak korba padła - w hondach jest tak to zrobione, również przemysłowych, że stopa korbowodu jest dosyć lekko kręcona, aby w razie W pierwsza puściła i nie robiła dalej bigosu. Im dalej w las tym więcej drzew.. Sprawdzam, gdzie stukanie jest, idzie od przekładni kątowej - z jednej strony fajnie, z drugiej już excel w głowie ułożony, co ile kosztuje i... papieros w gębę i jazda ze spodziną. Chwila walki i mam spodzinę ściągniętą. Po drodze seria epitetów skierowanych zarośnięte śruby... udało się. Śruba widać, że lepsze czasy ma już za sobą. Obsada wałka napędowego wytarta - piach Zauważam również, że wałek zachowuje się jakby miał bicie. Bicie wałka potem sprawdzę, nie mam jak za bardzo teraz tego zrobić, czujniki mam, ale brak mi uchwytu. Rozbieram dalej, obsada wałka... mielonka, wszystko dębowo stoi, uszczelniacze wytarte. Spuszam olej ze spodziny i mam gotowy zestaw na gorączkę sobotniej nocy - znaczy brokat amelinowy. Otwieram od razu sekcję wodną, piaskownica, ale całość jest ok, wirnik widać, że świeży - serio. Obudowa pompy bez śladów piachu - dobrze. Wyciągam powoli bebechy. Przez to, że prawie wszystko stoi ciężko idzie. Rozebrane. Zębatka atakująca zmielona, odbiorcze o dziwo dobre. Główna i wsteczna jest ok, wyczyścić, są delikatne zadziory, ale to naprawdę nie jest zniszczone. Tak czy siak, robię pełny serwis wszystkiego, części zamówione. Wrzucę wieczorem zdjęcia i filmy ![]() obraz_2026-06-26_112606480.png WhatsApp Image 2026-06-26 at 11.25.1833.jpg WhatsApp Image 2026-06-26 at 2.jpg WhatsApp Image 2026-06-26 at 11.25.18.jpg
__________________
Ramires ...okręt mój płynie dalej... gdzieś tam... |
|
|
|
|
|
Podobne wątki
|
||||
| Wątek | Autor wątku | Forum | Odpowiedzi | Ostatni Post / Autor |
| Honda NX250 odbudowa. | Ronin78 | Honda - inna niż AT & NAT | 7 | 26.04.2021 16:29 |
| Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R | Wolo | Inne - dyskusja ogólna | 84 | 06.02.2018 10:38 |