![]() |
|
Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt. |
![]() |
|
Narzędzia wątku | Wygląd |
|
![]() |
#1 |
![]() |
![]()
no jest to fakt ogolnie znany, ale wystarczy przesledzic losy wielu starych firm i zaczynaly one w najrozniejszych branzach. jako, ze od lat zawodowo zajmowalem sie i czasem zajmuje technika sceniczna ( sam gram na instrumentach klawiszowych) napisze na pocieszenie, ze Yamaha od lat aspiruje do fortepianowej pierwszej ligii wciaz jednak stoi nieco na jej progu. ponad to produkuje bardzo wiele innych instrumentow + sprzet studyjny i hi-fi. wiele japonskich firm ma pododdzialy - mitsubishi, hitachi czy toshiba to giganci technologii w wielu dziedzinach chociaz nam kojażą się z autami i vhs. kawasaki natomiast od dziesiecioleci ma znaczne sukcesy w branzy lotniczej. itd. itp.
__________________
buziaki ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
![]() Zarejestrowany: Mar 2023
Posty: 33
Motocykl: RD03
![]() Online: 1 dzień 10 godz 36 min 51 s
|
![]()
Nasuwa mi się jeszcze jedna refleksja. Bo dość często zdarza Wam się Jezdzić po Chinczykach. Ja nie zamierzam ich bronić ale zwróćcie uwagę na pewną analogię.
Japońce zaraz po wojnie zerżnęli z zachodu kupę rozwiązań mając w głębokim poważaniu wszelakie prawa patentowe co po dziesięcioleciach, w połączeniu z ich etosem pracy i mentalnością ludzi doprowadzających wszelakie działania do perfekcji, przyniosło Japonii gospodarczy sukces. Dziś, i w zasadzie od kilku ładnych już lat - Chińczycy kradną co mogą i próbują z lepszym czy gorszym skutkiem robić u siebie. Mimo pewnych zalet Ruskich (uczeni - matematyk, awionika) Chińczycy wydają się ich bić na głowę konsekwencją oraz podatnością na wykorzystywanie przez system. Nie można raczej zakładać ze z góry są skazani na porażkę. Dziś (jeszcze) w niektórych aspektach możemy się z nich smiać ale w nie wiemy co przyniesie przyszosć. Sam chciał bym mieć pewność że technologicznie i zwłaszcza militarnie nie będą rozwijać sie tak dynamicznie jak udaje się im to w ostatnich latach. Dacie głowę że w przyszłości nie zdominują świata? Niesety ja nie ... |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
![]() |
![]()
Jurek to teraz dogłębnie wyjaśniłeś ten "stosunek" do Yamahy bo jesteś klawiszowiec
![]() Nie porównuj chińczyków do japońców bo ci pierwsi wszystko dostali na tacy od korpo itd. Nie wspominam jak tam dobrze, że motorem po autostradzie nie pojedziesz, nie zatankujesz z dystrybutora czy do miasta nie wjedziesz.
__________________
kto smaruje ten jedzie |
![]() |
![]() |