Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.09.2021, 10:34   #1
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 14,737
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 19 godz 5 min 13 s
Domyślnie

podpieram sworzeń - stukanie przy odjęciu gazu... oraz na ucho przy ruchu w górę i w dół.
spróbuj odpalić moto na jednym cylindrze i/lub zdejmij podczas pracy przewody zasilające do cewki /NIE fajki ze świec/ - wtedy wejdź na te obroty gdzie występuje ten rzekomy rezonans - jeśli odgłos znacząco ścichnie będzie wiadomo, że to na 100% sworzeń - lub stopa ale w to akurat wątpię.

możesz również sworzyć ustrój z czujnikiem zegarowym i długą czułką pomiarową, czujnik mocujesz do czegoś stałego na zewnątrz, czułkę wprowadzacz do górnego otworu świecy - kręcisz wtedy kołem zamachowym przez otwór kontrolny w pokrywie w jedną i drugą i patrzysz czy masz BRAK postępu na czujniku w momencie nawrotu kołem zamachowym. To potwierdzi na 100% luz w układzie korba/tłok. najlepiej sprawdzaj to w połowie skoku tłoka - będzie najbardziej czytelnie.

ale bez zdjęcia czapki i cylindra to takie gdybanie - I TAK bez rozbiórki się nie dowiesz. jeżdżąc tak będzie tylko gorzej.

afryka z fragmentarycznych widoczków na zdjęciach wygląda bardzo ładnie więc chyba warto włożyć parę zet w naprawę.

m

p.s. wciąż czekamy na opinię fachowca
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
stuki brzęczenie


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poziom oleju w silniku Crf 1000L 3dosetki NAT - Warsztat 7 20.09.2020 14:16
Dziwny dźwięk, stuki w silniku Bałtrok Silnik, sprzęgło, skrzynia 10 27.04.2019 10:53
Ciało obce w silniku siup Silnik, sprzęgło, skrzynia 7 17.07.2014 07:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.