Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.05.2020, 11:30   #1
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 15,758
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 21 godz 44 min 19 s
Domyślnie

z moich skromnych doświadczeń i różnorakich lektur - dotknij TPS nie wiedząc co robisz i otworzysz sobie możliwości na pozbycie się paru złotych lub doedukujesz się szybko w temacie silników i układów zarządzania ich pracą.

co do obrotów luzem to nawet w gaźnikowcach możesz wg książki opuścić je tylko o 100rpm czyli mniej niż 10%. tu muszą być na konkretnym poziomie. jeśli silnik kręci się za szybko na luzie to może masz coś pogrzebane.

czy ktoś regulował już wolne obroty w NAT bo mu było za szybko fabryczne ustawienie wg książki?

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2020, 14:25   #2
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,631
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 12 godz 14 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post

czy ktoś regulował już wolne obroty w NAT bo mu było za szybko fabryczne ustawienie wg książki?

m
regulacja jest automatyczna i sterownik zawsze ustawi wolne obroty, możesz nawet odłączyć jeden wężyk podciśnienia i zostawić luzem a wolne obroty będą prawidłowe...

trop idzie za TPS, ktoś go ruszył i jest ustawiony poza zakresem wolnych obrtów wówczas steronik nie zajmuje się ich regulacją bo wg. odczytów nie są to już wolne obroty.

drugi problem może dotyczyć samego regulatora wolnych obrotów (uszkodzony lub coś go blokuje i trzeba wyjąć i przeczyścić).

jeżeli TPS i stopka przepustnicy jest zabezpieczona farbą co by znaczyło, że nikt jej nie ruszał to najpierw trzeba iść w kierunku regulatora wolnych obrotów a dopiero później szukać problemów w ustawieniu TPS lub soptki przepustnicy.

danych do regulacji powyższych niestety brak, przepustnice są kalibrowane na etapie produkcji, a TPS teoretycznie nie podlega wymianie

także teoria jedno a praktyka drugie... synchro też niby się nie robi.. niby...

primo podłączyć komputer i sprawdzić jaka jest pozycja regulatora IACV na wolnych obrotach przy normalnej temperaturze pracy silnika (3 kreski) bez dodawania gazu i będzie wszystko jasne

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 22.05.2020 o 23:07
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.