Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.03.2014, 10:52   #1
dexterek


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Gądków Wielki, Poznań
Posty: 11
Motocykl: CRF1100L
dexterek jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 26 min 28 s
Domyślnie

jade za chwile do sremu zobaczyc to kolo wystawione na allegro, gosc spusci stowke jak osobiscie przyjade i kupie poza allegro. poczatkowo nie chcialem dac wiecej jak 500 ale jak poczytalem i posluchalem ile kosztuje u pana Chądy, to zszedlem na ziemie. jak sie okaze, ze lipa, wtedy bedziemy szukac dalszych rozwiazan.

a jak to jest z jakoscia obreczy? czy slowa Adagiio`a o tym, ze excel jest zdecydowanie gorszej jakosci niz DiD sa prawda?

jak sie ma poza tym sprawa wywazania kol? statycznie czy dynamicznie? mi sie cale zycie wydawalo, ze dynamicznie musi byc, bo wiadomo ze sila odsrodkowa jest duzo wieksza, ale to ponoc wyrzucanie biletow NBP w bloto
dexterek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 11:22   #2
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,747
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 6 godz 47 min 47 s
Domyślnie

Oryginalne afrykańskie kola są niezajebliwe i mocniejsze od zamienników. Sprawdż czy na pewno problem jest w obreczy Jesli gosciu się zna to nie powinien kiszki zrobic. Czy ona jest uderzona czy raczej źle wycentrowana? A moze jest problem z opona? Czasem sa cholery krzywe same w sobie albo źle siadają na feldze i efekt bedzie jakby felga była krzywa.W Krakowie jest dr Szprycha ale jak ktos robił to raczej powinno byc ok Szprycha średnio bierze 150 zl no i przesyłka
puszek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 12:02   #3
dexterek


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Gądków Wielki, Poznań
Posty: 11
Motocykl: CRF1100L
dexterek jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 26 min 28 s
Domyślnie

mysle ze to nie wina opon, zalozylem nowe heidenau scout, wiec raczej polka dosc wysoka. mialem w poprzednim sezonie lekkie bicie, ale ze latalem po kiepskich drogach Polski wschdniej wiec mi to specjalnie nie przeszkadzalo. teraz szykuje sie na skandynawie na 3tyg, wiec chce by wszystko gralo. oddalem do centrowania, i jest tak samo, a moze i gorzej. niedlugo bede w sremie, wtedy sie wiele wyjasni.

macie jakis namiar na dr inz. szpryche z krk?
dexterek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 12:43   #4
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,747
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 6 godz 47 min 47 s
Domyślnie

Dr Szprycha Retoryka 26/21 Krakow 124291337 - to specyficzny facet :-)))
puszek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 13:36   #5
dexterek


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Gądków Wielki, Poznań
Posty: 11
Motocykl: CRF1100L
dexterek jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 26 min 28 s
Domyślnie

nastapilo nabycie droga kupna calego kola od goscia ze sremu. koleczko idealne, zadnych zarysowan, proste, lozyska cacy. szprychy widac nie odkrecane, wiec trzeba bedzie je rozruszac za jakis czas.


pozostaje kwestia wywazania kola. dynamicznie czy statycznie?
dexterek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 13:44   #6
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,198
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Nie ważyłem kół od Africi ponieważ wyważanie kostki w rozmiarze 21' jest zbyteczne . Na szosowej oponie czy jeden czy drugi sposób jest OK . Ważne że maszyna jest dobrze skalibrowana a ważący statycznie wie jak to zrobić .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Koło 18 " tył. szparag Hamulce, kola, opony 1 27.01.2013 21:12
"Oranżada"dla przyszłego "zdrajcy". MOTOMYSZA Wszystko dla Afrykańczyka 7 29.10.2012 19:21
Koło 18" Artuditu Wszystko dla Afryki 26 23.02.2009 21:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.