Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.08.2010, 20:36   #51
HBRT
Hubert
 
HBRT's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 175
Motocykl: R1200GS
Galeria: Zdjęcia
HBRT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 9 godz 43 min 36 s
Domyślnie

Sie mi przypomnialo, gdy jako poczatkujacy advrajder wybralem sie, swiezo nabytym, rejli motorem tzn. honda shadow na wycieczke do finlandii. Bedac w glebokiej dupie finansowej po zakupie moto nie moglem sobie pozwolic na stosowne laczki i pojechalem w obuwiu typu adidas (na szczescie czarnego koloru) przez co odczuwalem dyskomfort bo wialo, pizdzilo i padalo a z narzedzi to mialem tylko szwajcarski scyzoryk z korkociagiem i srubokretem plaskim
HBRT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2010, 12:52   #52
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,461
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 13 godz 39 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Tak wiec beemiarzu 7gregu:..............
Myślałem, że już po temacie (chciałbym bardzo) a tu osobiście mnie wywołujesz.

Zaprawdę nie czuję się winny, że ktoś z moich okolic nie wie gdzie jest sprzęgło. Życie jest wielką przygodą i tylko podążając nią zdobywamy doświadczenie, za którym to idzie wiedza.
Wiesz dobrze Krzychu jakie mam podejście do XRV i zakładam, że ostatnia część Twej wypowiedzi nie tyczy się mnie. Rozpoczynając temat jedynie chciałem poznać, kto miał taką przygodę i ew usłyszeć opowieść. Nic więcej.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2010, 13:38   #53
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
Wiesz dobrze Krzychu jakie mam podejście do XRV i zakładam, że ostatnia część Twej wypowiedzi nie tyczy się mnie. Rozpoczynając temat jedynie chciałem poznać, kto miał taką przygodę i ew usłyszeć opowieść. Nic więcej.
Nie tyczy sie. Dalem wiekszy odstep zeby zrozumieli rowniez Ci co maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2010, 13:49   #54
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

To ja może gwoli wyjasnienia.
Pewnego razu w Suchobrzeżnicy, kiedy to delektowalismy się róznymi trunkami w gronie uzytkowników jedynie słusznej marki, którzy to przyjechali na to spotkanie samochodami, oraz motocyklami typu KTM, Yamaha, Suzuki Volusia, Honda NX, Dr BIG, itp. Wjechały 3 piękne Afryki dosiadane przez trzech zupełnie nieznanych w naszym ciasnym światku, młodych ludzi. Wpadli do nas poznać znanych obieżyswiatów, podrózników, znawców przedmiotu, ponieważ własnie wyjeżdzali w podróz dookoła świata, z planem powrotu moze za rok, a może za trzy... Te chłopaki przyjechali poznać prawdziwych twardzieli, a my patrzyliśmy na nich z zazdrością i podziwem. Przecież pewnie żaden z nas nie podejmie takiej decyzji, zostawić wszystko, porzycić robotę, komfort, dom, rodzinę, po to by być w drodze... Najbardziej imponowało mi ze to co zobaczyłem, czyli ich wjazd na polanę na trzech afrykach było niejako zwieńczeniem 2 letnich przygotowań... Ci goscie pewnego dnia podjęli decyzję że ruszą i podjęli działania. Po pierwsze wyjechali do Anglii na robotę. Po drugie plan był pracować tam rok, ale w wyniku starań o zwiększenie budżetu i niskich stawek, musieli tam przepracować prawie 2 lata. Przez ten czas nic im sie nie zmieniło. Postanowienie podjete, decyzje zapadły. Nie wydawali kasy na piwo, na slub, czy też mieszkanko. Ta detrminacja wydała plon w postaci zakupu 3-ch motocykli.
Tu chwila chwały dla forum, a moze dla Afryki Twin. Z pośród wielu motocyli wybrali Afrykę z uwagi na niezawodność sprzętu. Ludzie spoza środowiska motocyklowego, nie jeżdżący nigdy motocyklami dokonali takiego wyboru na podstawie wiadomości uzyskanych w necie. Moze jednak nie jest tak zle z tą Afryką jak podają na forum BMW?
Usmiech nasz wywoływała jazda chłopaków po łace tymi sprzętami bo chłopaki naprawdę byli swieżakami, ale zapewniam Was nikt z posród obecnych się nie zasmiał. Kiedy odjechali rozmawialismy o nich i o ich wyprawie - mówiac - jak wrócą bedą umieli wszystko - jeżdzić, naprawiać, a wrażeń bedą mieli więcej niz my wszyscy razem...
Nie śledziłem ich wyprawy, nie sprawdzam gdzie są, ale pamietach ich zapał i determinację. I tego wszystkim podróznikom, globtrotuarom, twardzielom bez względu na wyznawaną markę życzę. A sobie najbardziej...
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2010, 14:45   #55
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 39 min 59 s
Domyślnie

Pieknie to napisales...Swiete slowa...
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2010, 17:51   #56
Ron
Keep It Simple and Short
 
Ron's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 31
Motocykl: R1100GS
Ron jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 24 min 4 s
Domyślnie

witam
dzieki sambor i andrzej_gdynia za ciekawe wypowiedzi.

zabawne jest jak latwo w internecie problemy zaostrzaja sie przez nieopaczne zle odebranie intencji autora (mlodegogs), ktory w realu siedzial do 2 rano umorusany olejem zeby pomoc niedoswiadczonym kolegom w obcym kraju rozebrac sprzeglo (wiem, wiem, rozebranie sprzegla w afri to pol godziny roboty, ale dlugo czekalismy na przywiezienie zepsutego motocykla ze stepu).

rzeczywiscie noexperience troche mogli wiecej sie dowiedziec o budowie swojego motocykla i eksploatowaniu go w terenie (palowanie w piachu na polsprzegle konczy sie awaria) ale co z tego? oni jada w tej chwili podziwiajac piekne krajobrazy a my w domu pasiemy dupska i pitolimy glupoty w wirtualnym swiecie

odnosnie zmiany opony bezdetkowej. drugim motocyklem, a dokladniej stopka boczna zdjelismy krawedz opony z rantu. natomiast trick z benzyna (o dziwo!) dziala.
do zalozonej luzno na felge opony wlalismy 2 nakretki benzyny (siakies 50-100ml), zakolysalismy kolem celem rownomiernego rozprowadzenia, podpalilismy... i nic! mlodygs szybko wzial calosc w rece i wstrzasnal (mozna tez kopnac). pieknie wystrzelilo idealnie umieszczajac opone na rantach. potem jeszcze 3 naboje CO2 i po sprawie.


PS uwazalbym na wypowiedzi w stylu "gieesiarze sa tacy, afrykanerzy owacy" poniewaz sa bledne i do niczego nie prowadza. ponadto uwazam ze at jest fantastycznym motocyklem a co posiadasz to juz kwestia gustu. lepiej pokaz co potrafisz z tym zrobic

dwa zdjecia dla poprawy nastroju.

afri sambora, moj gs, korytarz wakhanski


mlodygs i zapasowa opona ("wierny zmiennik")

Ostatnio edytowane przez Ron : 21.08.2010 o 17:56
Ron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2010, 20:29   #57
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Andrzej_Gdynia, pięknie napisane.Najważniejsze to spełniać własne marzenia.Tylko nieliczni potrafią sięgnąć wyobraźnią tak daleko i zamarzyć o czymś teoretycznie nieosiągalnym a potem do tego celu dążyć i go osiągać.

Cytat:
Napisał Ron Zobacz post
witam

zabawne jest jak latwo w internecie problemy zaostrzaja sie przez nieopaczne zle odebranie intencji autora (mlodegogs), ktory w realu siedzial do 2 rano umorusany olejem zeby pomoc niedoswiadczonym kolegom w obcym kraju rozebrac sprzeglo (wiem, wiem, rozebranie sprzegla w afri to pol godziny roboty, ale dlugo czekalismy na przywiezienie zepsutego motocykla ze stepu).
Eeee, no to jak pomogli naprawić sprzęgło to prima sort.Nie ma co się jednak czepiać chłopaków,że z wędkami jechali zamiast z kluczami.Może liczyli, że w razie poważniejszej awarii ktoś z mądrych rodaków przejeżdżających obok wyciągnie swą pomocną dłoń i awarię pomoże usunąć.Nie każdy motocyklista musi być wybitnym mechanikiem i nie musi umieć naprawiać sprzęgła.

P.S.
Gdyby GS'y były tańsze to kto wie. Może i bym się skusił dla odmiany.Pewnie jednak szybko wróciłbym do xrv.
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2010, 21:02   #58
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 39 min 59 s
Domyślnie

Bardzo podobaja mi sie ostatnie posty.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.08.2010, 00:18   #59
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 25 min 0
Domyślnie

Oczywiście wyprawa motocyklem (jakimkolwiek) na wschód, bez elementarnej wiedzy technicznej na temat tego motocykla to czysta głupota...może ktoś nazwie to luzactwo i chęć przygody, ale w pierwszej kolejności jest to głupota. Ci kolesie na Afrykach mieli farta, że na tym odludziu spotkali akurat tych beemwistow inaczej byliby w czarnej dupie i całą przygodę chuj by strzelił. Osobiście zawsze mnie dziwili kolesie którzy ujeżdżają jakiś sprzęt, a jedyne co wiedzę o swoim sprzęcie to pojemność silnika... O ile ktos sie kręci wokoło komina, to w zasadzie nie istotne, ale jak sie ktoś wybiera na wschód, gdzie nie ma autoryzowanych serwisów w co drugim miescie, to liczenie na legendarną bezawaryjność, albo na miejscowego kowala szamana, to chyba brak wyobraźni i dziecinada. Sam miałem ostatnio takiego kursanta, przyszedł do mnie w maju i mówi, że prawko musi w ciągu miesiąca zrobić bo na wyprawę motocyklową do Kazachstanu jedzie i że juz ma na oku KTMa LC4 Adventure ... oczywiście nigdy wcześniej nie siedział nie mówiąc o jeżdżeniu na żadnym motocyklu. Przekonałem go jednak że KAT to nie wlasciwy dla niego moto i poleciłem Trapa. Kolo pojechał wraz z dwoma kumplami na Katach.... nie wiem jak ich wiedza techniczna, ale ów mój kursant w tej dziedzinie raczej miał poważne braki... tak wnioskuję bo pytał mnie gdzie w motocyklu są lagi.. Ostatnio miałem od niego telefon, dzwonił gdzieś z Ukrainy i pytał jak naprawić KTMa bo się koledze zepsuł... Dziwne podejście takie na wariata, niby luzackie i romantyczne, ale czy nie mozna przed wyjazdem poświęcić trochę czasu chociażby na tym forum, czy popytać mochanika, na sucho w chacie wyjąć gaźnik, dmuchnąć w dyszkę itp itd po prostu zrobić coś by nie stać jak pipa w środku stepu kiedy zatka się kranik albo poluzuje się klema w akumulatorze.
A że wszystkich do jednego worka wrzucać nie wolno, to chyba każdy powinien wiedzieć... zdarzają się pipy jeżdżące na GSach jak i na Afrach... chociaż można w tym wyliczeniu porównac proporcje ... liczba pip na GSach podejrzewam że jest jednak większa w stosunku do tych na XRV
__________________


Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 22.08.2010 o 00:24
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.08.2010, 12:03   #60
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,973
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 57 min 14 s
Domyślnie

Poczytałem , jedno i drugie forum i doszedłem do wniosku ze coś jest nie halo z niektórymi osobnikami , tu i tam .
To że różnimy się , jest chyba rzeczą najbardziej naturalną , powiem więcej , to fantastycznie ze nie jeździmy na takich samych motocyklach i nie wszyscy stoimy pod krzyżem .

W moim pojęciu bycie motocyklistom , nie będę pisał co to znaczy bycie Czarnuchem , bo szkoda prundu .
Jako ten z moturem , nie dopuszczam że mogła by zaistnieć sytuacja , bez względu na odległość do domu , gdzie motocyklista z innym emblematem na baku nie pomoże w potrzebie drugiemu , nawet jeśli ten drugi , jedzie na najbardziej chujowym na świecie motocyklu .


Jak zaczynałem przygodę z motocyklami nie było podziałów na lepszych czy gorszych , nawet ci którzy w tamtych czasach jeździli na Japonii i robili zakupy w peweksie , było ich ze trzech u mnie na wsi , byli traktowani na równo z nami , czyli tymi , którzy żeby ruszyć dupe kilka razy w roku gdzieś po za chałupę i zmienić florę bakteryjną , siedzieli nocami w garażu i grzebali koło sprzęta . Co nie przynosiło większych efektów bo i tak , albo brakło kasy , albo kartek na paliwo , najlepszym rozwiązaniem było padniecie sprzęta , wtedy wszyscy zabieraliśmy się za robotę i dość długo to trwało ( pamiętam raz , przez dwa dni zbierałem wiśnie żeby zarobić na powrót do domu ) . Tak właśnie chcę zapamiętać nasze wyprawy ( tak w przenośni ) , w tych czasach wypad do Polańczyka był fantastyczną wyprawą .

W dzisiejszych czasach chuj wie dlaczego , pawamy do siebie jakaś dziwną nienawiścią , tylko dlatego ze jeździmy na motocyklach , różniących się wyłącznie emblematem na baku ? Czy dlatego że nosimy , lub nie majtki z napisem BMW Motard .
A może jest coś więcej , co do mojej starej pały jeszcze nie dotarło ?

Zawsze wychodzę z założenia ze najwięcej do nakrzyczenia mają ci , którzy w dupie byli i gówno widzieli . A wielkimi wyjadaczami są tylko w wirtualnym świecie , siedząc wygodnie przed kompem , wypuszczając z łatwością w net sranie po igalakch !
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask AGV MT-X, a moze cos innego. Kamyk Kaski 4 03.07.2012 09:30
stacyjka RD07a - z czego innego pasuje??? lortprodisz Układ elektryczny i zapłonowy 1 28.05.2012 22:54
Wymiana adaptacja innego zawieszenia w Africe Adagiio Rama, zawieszenia, napęd 8 10.03.2009 22:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.