Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.05.2024, 07:05   #1
slowikmichal


Zarejestrowany: Apr 2023
Posty: 15
Motocykl: RD07
slowikmichal jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 13 min 22 s
Domyślnie

Tutaj załączam fotki tego co miałem chodz iglice niestety dalej te mam. Afra chodzi dość przyzwoicie. Gaźniki te ze zdjęcia nr.2

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
slowikmichal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2024, 08:14   #2
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,478
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 20 godz 13 min 36 s
Domyślnie

no to masz kolego zestaw niefabryczny a jakiej firmy to nie wiadomo. tak zapieczonego tloczka ssania nie spotkalem nigdy. Zakladam ze to prawy bo stojac na stopce bocznej zbiera sie tam czasem woda - mialem takie Hondy z serii VT. Jak jestes zadowolony z pracy silnika to zostaw jak jest. Krzywdy temu nie zrobisz. Dysze sa po kilka PLN dostepne jak potrzeba. Jak wersja A chodzi na dyszach 2*#115 to Twoje tez sa OK - nie bedzie ani za ubogo ani za goraco. Pokaz swieczki jeszcze. Filtr powietrza masz jaki?
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2024, 09:11   #3
slowikmichal


Zarejestrowany: Apr 2023
Posty: 15
Motocykl: RD07
slowikmichal jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 13 min 22 s
Domyślnie

No bylo mega zapieczone troche sie obawialem bo grzalem itp ale wkoncu wyszło tak był to prawy. Dyszę zmienilem przy myciu gazników więc mam 118, 120 do wczoraj miałem zwykły filtr papierowy teraz gąbka. Wydech mam akcesoryjny Figaroli ale nie jest to przelot. Zdjęcia świecy tylko z przedniego cylindra wygląda dość ok ale przy wysokich obrotach może poddymic na czarno i na porcelanie od połowy widać ciemność więc na Bank jest za bogato w wyższym zakresie. Śmigam nią do pracy codziennie 50km 25 w jedną stronę. A spalanie oscyluje w granicy 7.5 Litra i wydaje mi się to za dużo przy średniej prędkości 80km/h

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
slowikmichal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2024, 09:33   #4
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,478
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 20 godz 13 min 36 s
Domyślnie

swieca taka se. no troche duzo ten litr wiecej - pozostaje kwestia sprezania i rozrzadu. jak malo wydmucha albo rozrzad przestawiony to niestety bedzie palil wiecej. masz jak zmierzyc kompresje? sklady na ile obrotow masz ustawione? krucce nie sa zblokowane? znasz kraj pochodzenia motocykla? jaki przebieg przewidujesz? na zdjeciu lekkim zlomkiem zalatuje - korozja i to mocowanie wydechu takie troche ratbajkowe + sruby z loterii
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2024, 10:49   #5
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,459
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 godz 18 min 22 s
Domyślnie

Gąbka jako lepszy filtr, no nie wiem, uszczelniłeś dobrze ten patent ?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2024, 10:47   #6
slowikmichal


Zarejestrowany: Apr 2023
Posty: 15
Motocykl: RD07
slowikmichal jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 13 min 22 s
Domyślnie

Zmierzę dziś kompresję. Co do przebiegu to na liczniku 80 000 więc może być i 180 000. Niestety jak ustawiałem zawory to nie popatrzyłem na napinacze więc muszę tam zaglądnąć. No motocykl nie był w najlepszym stanie jak do mnie dotarł. A wydech zamontowany na szybko pewnie 10 min. Motocykl oryginalnie z Niemiec sprowadzony do Norwegii więc klimat mu nie sprzyja. Krucce nie zablokowane a ile wykręciłem to dokładnie nie pamiętam... ale śruba mieszanki to głównie odpowiada chyba za niskie obroty.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
slowikmichal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2024, 10:51   #7
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,478
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 20 godz 13 min 36 s
Domyślnie

sruba odpowiada za sklad i jej wplyw nie znika cudownie po odkreceniu manetki - po prostu jest jedna ze skladowych. dodaja sie do niej kolejne zrodla wraz ze wzsrostem obrotow. to tak jakbys powiedzial ze ssanie ma znaczenie tylko na zimnym.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2024, 11:11   #8
slowikmichal


Zarejestrowany: Apr 2023
Posty: 15
Motocykl: RD07
slowikmichal jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 13 min 22 s
Domyślnie

Gąbka jest dedykowana do tego modelu. Więc pasuje tam idealnie więc nie ma co uszczelniać. Wydaje mi się że gąbka przepuszcza więcej powietrza od papieru. Chodz pewności nie mam trzeba by jakieś pomiary przeprowadzić.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
slowikmichal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2024, 11:46   #9
slowikmichal


Zarejestrowany: Apr 2023
Posty: 15
Motocykl: RD07
slowikmichal jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 13 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
sruba odpowiada za sklad i jej wplyw nie znika cudownie po odkreceniu manetki - po prostu jest jedna ze skladowych. dodaja sie do niej kolejne zrodla wraz ze wzsrostem obrotow. to tak jakbys powiedzial ze ssanie ma znaczenie tylko na zimnym.
No zgadza się ale najwiekszy wpływ ma na wolne obroty. Sprawdzę to również ile obrotow tam wykreciłem😀

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
slowikmichal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2024, 17:51   #10
slowikmichal


Zarejestrowany: Apr 2023
Posty: 15
Motocykl: RD07
slowikmichal jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 13 min 22 s
Domyślnie

Na zimnym silniku 145psi i ok 142psi więc chyba przyzwoicie co do obrotów to 3 obroty na mieszańce. Ale problemem spalania był chyba ponownie przycinające się ssanie w samym kolanku na lince, chodz linki oczywiście nowe a robiłem to rok temu no ale jak widać norweska pogoda nie sprzyja.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
slowikmichal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.