Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.05.2024, 23:39   #121
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,481
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 17 godz 4 min 28 s
Domyślnie

Jurek Rzeszów i okolice to potęga co robią na świat z tym zadupiem u mnie.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2024, 03:53   #122
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,520
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 1 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Jurek Rzeszów i okolice to potęga co robią na świat z tym zadupiem u mnie.
macie fabryke okien w lubartowie - wiem bo kuzynka z mezem tam pracuje mnie najbardziej opadla szczeka jak sie dowiedzialem, ze w malym piździchowie Jarosław jest fabryka ktora robi wiazki do land roverow i tapicerke. zatrudnia kilka tysiecy osob - dla ciekawskich - wiazka wazy ~60kg. oczywiscie jest to pojeb... oboz pracy za najnizsza krajowa z wszystkiego tego konsekwencjami. trudno wszystko wyliczac ale jest tego naprawde sporo - kumpel jak wpadl w klopoty finansowe to stanal przy wtryskarce i opowiadal, ze w Rzeszowie jego zaklad wysyla dziennie dwie naczepy zbiornikow plastikowych ( płyny silnikowe itp.) dla grupy VAG. ostry biznes samochodowy odstawia sie tez w okolicach Mielca - wystarczy wspomniec wielka firme Bury robiaca elektronike dla merca czy gm. w debicy jest goodyear/dunlop/fulda/sava. stalowa wola to krolestwo alufelg dla calej europejskiej produkcji. a ja zakladam metzelery z brazylii rozkrecajac BMW 1200 LC czy K1600GT znajdziesz caly swiat, w tym polskie panewki i słowenskie łożyska.

p.s. paradoks polega na tym, ze my sobie bez chin poradzimy a oni bez nas nie. nie byloby wielkiej fabryki Foxconn ( 250 tys pracownikow!) bez Aplle z USA i TSCM z Tajwanu - sam Foxconn jest z reszta tajwanski nie chinski. nawet w chinskich 'cudach techniki' jak Xiaomi i Huawei siedza amerykanskie procesory Qualcomm produkowane na Tajwanie ( USA uwalilo Huawei technologie 5G wiec zasadniczo juz sa w dupie bez niej, bo nikt tego nie kupi - najnowszy 'cud' za 7 tys pln ma 4G co juz jest historia). teraz wujek Xi odwiedzil europe bo dochodzi do niego powoli prosty fakt: mamy za slaby rynek wewnetrzny - musimy eksportowac. pogadal z węgrami i serbami obiecujac gruszki na wierzbie - wielki plan 'pasa i szlaku' z ktorego g... wyszlo. szał. w pekinie mieszka wiecej ludzi niz w obu tych krajach razem. inwestycje zagraniczne sie kurcza bo chiny sa nieprzewidywalne. po tym co zrobila rosja z nacjonalizacja zachodnich fabryk nikt z wariatami nie bedzie rozmawial. cieszy sie meksyk, indie, brazylia, wietnam. kapital ma w dupie gdzie postawi montownie i jakiej narodowosci beda niewolnicy skoszarowani na terenie fabryki. moga byc i z marsa. korporacje maja gdzies czy na ich produktach bedzie pisalo made in china czy made in indonesia. byleby klasa polityczna nie odstawiala numerow plotac o III wojnie swiatowej.

p.p.s. sadzicie ze silniki VTGI w MG wymyslili chinczycy? no to sie mylicie odszczekam jak zaczniemy kraść chinska technologie.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 15.05.2024 o 08:05
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2024, 12:34   #123
Boldun
 
Boldun's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: B..wała
Posty: 312
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Boldun jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 9 godz 9 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
teraz wujek Xi odwiedzil europe bo dochodzi do niego powoli prosty fakt: mamy za slaby rynek wewnetrzny - musimy eksportowac. pogadal z węgrami i serbami obiecujac gruszki na wierzbie - wielki plan 'pasa i szlaku' z ktorego g... wyszlo. szał. w pekinie mieszka wiecej ludzi niz w obu tych krajach razem. inwestycje zagraniczne sie kurcza bo chiny sa nieprzewidywalne. po tym co zrobila rosja z nacjonalizacja zachodnich fabryk nikt z wariatami nie bedzie rozmawial.
Jak już taki offtop to pozwolę sobie
Odwiedził Francję Serbię i Węgry
W 2023 Chiny były najwiękrzym inwestorem w Serbii, wystarczy zobaczyć kto buduje autostrady i drogi szybkiego ruchu w Serbii i Czarnogórze, będe niebawem to mogę wrzucić fotki Tablic Inwestorów. Krzaczków nie czytam więc nie pamiętam
„Przy okazjji” wizyta XI zbiegła się z 25 rocznicą zbombardowania przez NATO ambasady Chin w Belgradzie 7-5-1999r
Na Węgrzech był aż 3 dni(!)
Wynik?
Great Walt Motors będzie budowało fabrykę elektryków w Pecz
W Seged ma stanąć następna fabryka elektryków tym razem grupy BYD - najwiękrzego rywala Tesli
W Debreczynie Fabryka Akumulatorów Samochodowych dla VAG i AG. Autka klasy Premium już tam klepią jako jedyni poza germanią.
Co do „Pasa i Szlaku” wg. Ciebie G.. wyszło a tak naprawdę nie miało jezcze z czego wyjść. Główne porozumienia dopiero co były zawierane w zeszłym roku w Pekinie. Tzw. Nowy Jedwabny Szlak na który „nasi” się wypięli...
Na koniec pociągną sobie dalej rurkę „Przyjaźń” z czarnym złotem, łącząc do tej przyjażni Serbię.

Reasumując, To coś tam będzie, jak sytuacja geopolityczna pozwoli.. a u nas? Inwestycje mają raczej tendencjie do omijania naszej Najjaśniejszej Ale to już inna para filcy
Boldun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2024, 13:07   #124
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,520
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 1 min 47 s
Domyślnie

z przed kilku dni:

https://businessinsider.com.pl/wiado...ryczne/rs7315l

https://www.money.pl/gospodarka/chin...67931072a.html

chlopakom sie wydawalo, ze beda odpierd... w najlepsze jak ZSRR w zlotych czasach GRU - latajac po swiecie i kradnac wszystko co im wpadnie w lapki. swiat postanowil dziadka Xi zgrilowac. on sam ma dosc klopotow we wlasnym kraju. lista jest dluga kto ciekawy niech szuka i czyta. partnerow do rozmowy ma super - niech sobie jeszcze albanie dopisze i mołdawie. cala reszta pokazała mu fucka. a to dopiero poczatek. tu pare jajowych artykulow z ostatnich dni:

https://www.money.pl/gospodarka/naka...06763456a.html

https://www.lovemoney.com/gallerylis...g-out-of-china

https://businessinsider.com.pl/wiado...zedazy/vthn176

jest tego wiecej. partyjnym kacykom sie wydawalo, ze trzymanie za morde, obozy pracy, cenzura internetu, nieprzestrzeganie zasad i zwykle zlodziejstwo to super pomysl - rosjanom tez sie tak kiedys wydawalo a dzis maja PKB rowne holandii + belgii.

p.s. jedyny bombowiec strategiczny chin: xian h-6. kopia tu-16 z 1952 roku. chinczycy nadal go produkuja. kumacie? ja nie wiem skad sie bierze czolobitnosc przed nimi ale oni to nadal produkuja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Xi%27an_H-6

k... ruski bombowiec z 1952 w 2024 roku. w tym samym czasie USA robi to:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Northr...an_B-21_Raider

samolotow wczesnego ostrzegania tzw. AWACS maja... 7. latajacych cystern... 10. dla porownania samo tylko USAF posiada ~200 AWACS i 560 latajace cysterny. badzmy chociaz odrobine powazni. od 2009 roku babraja sie z Comac C919, do dzis podobno zbudowano 3 sztuki. 90% tego samolotu to zachod, ktory odcial technologie i dupa. nie ma produkcji, nie ma homologacji a nawet jakby bylo jedno i drugie samolot z 2009 juz jest starociem, ktorym nikt sie nie zainteresuje. tu wypowiedz szefa Lufthansy, ze go chinskie samoloty nie interesuja:

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadom...919-20928.html

wegrom i serbom gratulujemy kolegow a chinom 'partnerow strategicznych'

p.p.s. co do inwestycji zagranicznych w Polsce w latach 2023-2024 to poczytaj bo piszesz - nie obraz sie - androny. jest tego sporo w sieci. tu solidne zagraniczne zrodlo, zebys mi nie zarzucil ze wciskam 'rzadowa' propagande:

https://www.ceicdata.com/en/indicato...ect-investment
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg ttt.jpg (196.6 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 442508864_10223674446401173_5501937215516238692_n (1).jpg (59.4 KB, 8 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2024, 18:54   #125
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 248
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 11 godz 12 min 0
Domyślnie

jak juz o fabrykach https://mycompanypolska.pl/artykul/k...-energii/14566
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2024, 20:01   #126
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,520
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 1 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sysiek300 Zobacz post
10 milionow dolarow mowisz...

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-...u-8703595.html
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2024, 20:06   #127
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 248
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 11 godz 12 min 0
Domyślnie

czyli 10 milionów lepiej było dać na ł.....
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2024, 20:08   #128
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,520
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 1 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sysiek300 Zobacz post
czyli 10 milionów lepiej było dać na ł.....
nie bardzo rozumiem co masz na mysli. milo, ze facet chce inwestowac ale w powaznym biznesie 10 mln $ sa warte samochody czlonkow zarzadu. i to tak z bidą

o taka biznesowa Cessna Citation CJ4 kosztuje dokladnie 10-12 mln dolarow w zaleznosci od wyposazenia. albo taki tomograf PET. latajaca karetka AB H135 P3 z wyposazeniem rowniez kosztuje ~10mln $.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Citation-CJ4-Exterior-4.jpg (40.0 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Quadra_4x3_1024x768.jpg (27.7 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg sp-dxa_rn_6.jpg (459.0 KB, 8 wyświetleń)
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 16.05.2024 o 07:49
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2024, 08:06   #129
Mazurkas007
Słońce do 31.10.23
 
Mazurkas007's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Podlasie/Tajlandia
Posty: 400
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 27000
Mazurkas007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 15 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Znajomy na fabryke w Polsce, nie będę podawał miasta ani branży, wiadomo o co chodzi.
Pracuje u niego blisko 3.000 osób. Właśnie się dogadał na przeprowadzkę całego biznesu out of EU.
Przy czym za przeprowadzkę zapłaci rząd kraju w nowej lokalizacji, ziemię dostanie za darmo, koszty budowy może odliczyć od podatków przez pierwsze 10 lat.
Co go pchnęło do takich poszukiwań, nie zarabia na wypłaty a do ceny produktu nikt mu nie dołoży.
Mazurkas007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2024, 08:56   #130
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,520
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 1 min 47 s
Domyślnie

To w sumie typowy mechanizm na calym swiecie. W UE rowniez. Lata temu Suzuki wybralo Wegry a nie Polske bo zaproponowali lepszy pakiet ulg - szlo o produkcje nowej wersji Swifta. Trudno w to uwierzyc ale sa kraje gdzie ludzie pracuja i zyja za 3$ dziennie. Jakbys w 1989 roku w Polsce powiedzial, ze kiepski obiad z piwem to minimum 10$ to by Cie wysmiali. Kolega idzie gdzie sa benefity i nizsze koszty.

p.s. kilka lat temu kupilem w Żabce średnia kawe z mlekiem. cena: 8pln. stoje na przystanku i myślę - ja pier... 2$! taki akurat byl kurs. matka mojego kolegi pokazywala mi zeszyt z zapiskami z 1983-4 roku. wybudowali dom za ~2500$, mieli z mezem po 33 lata. dzis to cena lepszej bramy wjazdowej
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ktm 390 super adventure albo adventure R zylek KTM 10 30.11.2022 11:36
(p) KTM 1290 Super Adventure R przemo77390 KTM 300 07.04.2021 20:20
Super Ténéré Adventure XT900Z Concept Zbiswicz Inne tematy 26 30.01.2011 23:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.