Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.04.2008, 00:37   #21
many
 
many's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: legnica
Posty: 26
Motocykl: RD04
many jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 16 godz 4 min 24 s
Domyślnie

witaj, ja polecam caberga jusstisimo gt, mechanizm szczęki działa perfekcyjnie, nie opada i nie ma luzów, mierzyłem kilka kasków różnych marek prócz nolana, jak założyłem miraga to już żaden mi nie odpowiadał, okular opuszcza się z boku i jest wygodny, zapięcie wypinasz w rękawicach no i możesz całkiem wypiąć szczękę i masz jeta.

Ostatnio edytowane przez many : 08.04.2008 o 00:46
many jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2008, 13:20   #22
don_Pedro
 
don_Pedro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: EL
Posty: 106
Motocykl: RD04
Przebieg: 4równik
don_Pedro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 9 godz 52 min 57 s
Domyślnie

Moje spostrzeżenia w tym temacie: kask koniecznie trzeba przymierzyć - może różnie leżeć mimo właściwego rozmiaru. na mnie pasuje L albo XL, zależy jakiej firny. Np. Nolan i Caberg leżą idealnie, a z Airoha wystaje mi broda. Ale może ja nietypowy jestem. Najlepszy wydaje się Shoei, ale trzeba wyłożyć parę złotych, więc szukałem czegoś znacznie tańszego. W sumie już byłem prawie zdecydowany na Caberga Rhyno, ale jak wziąłem do ręki to jego wykonanie jakoś mnie nie przekonało - tak się wygina i trzeszczy przy zamykaniu. Blenda może i fajna rzecz, ale przymierzałem też Justissimo - właśnie był oddany do reklamacji z powodu uszkodzenia mechanizmu opuszczania blendy. Za to wygodne rozwiązanie w Cabergu to przycisk otwierania na zewnątrz.
Koniec końców nabyłem AGV Longway - wygodny, solidnie wykonany, dobrze spasowane elementy, wypinana wkładka, otwieranie od środka - ale szybko nabiera się wprawy, nawet w grubej rękawicy. Blendy nie ma - nic to, bo ja i tak używam na codzień fotochromów. Trudno mi ocenić czy jest cichy - odgłos pracy motocykla jest silnie stłumiony, a pojawiające się świsty pochodzą raczej z działającej wentylacji w górnej części kasku i to chyba dobrze? W chłodnym powietrzu i przy niskich prędkościach może parować szybka - dlaczego? też nie od razu na to wpadłem, ale przeszkodą w prawidłowym działaniu wentylacji jest tu wysoka szyba owiewki motocykla! Polecam, bo i cena przystępna - na Allegro nawet poniżej 500 zł.
don_Pedro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2008, 21:38   #23
duch07
 
duch07's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Mikołów
Posty: 17
Motocykl: nie mam AT
duch07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 18 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Czarek Zobacz post
Będę kupował kask,chyba szczękowy,ale opinie sprzedawców namieszały mi w głowie.Może ktoś ma doświadczenie i opinię,będę wdzięczny

Shoei Multitec moim zdaniem super.Jeżdże w nim i nie narzekam w przeciwieństwie do kolegów którzy zakupili Nolana
__________________
BMW R 1200 GS ADVENTURE
duch07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2010, 21:25   #24
A.Twin
 
A.Twin's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 313
Motocykl: RD07
Przebieg: mały
A.Twin jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

A mnie sprzedawca przekonał do ARAIA TOUR X3.
http://www.moto.allegro.pl/item98984...3_xl_nowy.html
Drogi, 2k, ale myślałem o schubercie C3, co też podobnej cenie.
Tylko zdarza się ponoć, że ta super opuszczana blenda p/słoneczna może odciąć nos !
No i argument : " w szczękowcu, na afryce?"
A.Twin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2010, 22:09   #25
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dr A.Twin Zobacz post
A mnie sprzedawca przekonał do ARAIA TOUR X3.
http://www.moto.allegro.pl/item98984...3_xl_nowy.html
Drogi, 2k, ale myślałem o schubercie C3, co też podobnej cenie.
Tylko zdarza się ponoć, że ta super opuszczana blenda p/słoneczna może odciąć nos !
No i argument : " w szczękowcu, na afryce?"

Używam C3 , i aż jak to przeczytałem to sprawdziłem prawdopodobieństwo tego odcięcia nosa (nie wiem czy to była ironia czy jak ?) ale jak nie: to nie ma takiej możliwości , z zamkniętą szczęką jest to całkiem niewykonalne , z otwartą , musiałby się kask zsunąć z głowy żeby uderzyć w blendę , ale żadne ucięcie nie jest chyba prawdopodobne bo ona nie jest niczym zabezpieczona i przy mocnym uderzeniu po prostu złoży się
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2010, 23:38   #26
m_schubert


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: warszawa
Posty: 34
Motocykl: trampek 97
m_schubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 5 godz 42 min 59 s
Domyślnie

c3 rządzi, mam i wiem co piszę, a nosa jeszcze mi nie ucięło
m_schubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2010, 23:39   #27
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Ja natomiast zdecydowałem się po długim czytaniu recenzji różnych kasków na Caberga Konde (następca Rhyno) wydaje mi się że jest jakościowo jak Nolan 103 oraz parametry ma podobne lecz jest znacznie tańszy od Nolana 103.
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2010, 23:50   #28
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Ja kask kupowałem w Wawie u Tadka więc skończyłem w Shoei Hornet DS bo tylko w nim nosem nie dotykałem szybki. Wtedy jeszcze nie kosztował tyle co 1/3 mojej afryki (czasem myslę, że jak już będę leciał na spotkanie z glebą to zdejmę kask i osłonię ciałem bo kasy szkoda).

Nie mam wielkiego porównania bo przedtem jeździłem w otwartych, ale:

Można z tego kasku zrobić kask w teren i na szosę.
Wygląda bojowo
Jest cicho do 100km/h. Powyżej koło daszku powietrze zaczyna gwizdac jak syrena policyjna gdzieś za plecami. To bardzo potrafi odebrać przyjemność z jazdy
Jest naprawdę wygodny - dopasowuje się do twarzy.
Mozna zdjąć daszek i co prawda wygląda się jak koń w kasku (albo jak pilot f16 jesli kto woli) ale jest ciszej niż z daszkiem.
Śrubki mocujące daszek potrafia się poluzowac lekko po tygodniu jazdy z dużą prędkością. Więc do jazdy po twardym warto zmieniać konfiguracje na szosową.

Generalnie porzadny kask. Szczękowce są podobno głośniejsze. No i nie można jeździć z otwarta szczęką (bo w razie gleby równie dobrze można sobie od razu w locie złamać kark plus to nielegalne).

Jak masz drukarnie kasy to spróbuj z Shoei (bo na głowie się nie oszczędza;-) )
__________________
Piszę poprawnie po polsku.

Ostatnio edytowane przez Uriel : 12.05.2010 o 23:52
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2010, 05:25   #29
A.Twin
 
A.Twin's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 313
Motocykl: RD07
Przebieg: mały
A.Twin jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gawien Zobacz post
Używam C3 , i aż jak to przeczytałem to sprawdziłem prawdopodobieństwo tego odcięcia nosa (nie wiem czy to była ironia czy jak ?)
Nos ma ucinać przy mocnej, niespodziewanej glebie. Tam, gdzie w szczękowcu jest blenda kask jest po prostu cieńszy i słabiej chroni płaty czołowe niż integral.
Wszystko teoria i "ponoć". Nikomu nie życzę.
A.Twin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2010, 09:19   #30
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dr A.Twin Zobacz post
Nos ma ucinać przy mocnej, niespodziewanej glebie. Tam, gdzie w szczękowcu jest blenda kask jest po prostu cieńszy i słabiej chroni płaty czołowe niż integral.
Wszystko teoria i "ponoć". Nikomu nie życzę.
Powiedział jeden madry uczony cyt./ jesli bogowie chcą Cię zgubić odbiorą Ci rozum/ tak wiec jedź i nie upadaj szkoda zdrowia, kask to rzecz nabyta .

Ostatnio edytowane przez bouli : 13.05.2010 o 09:22
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki kask szczękowy Reinchardt Kaski 122 24.01.2011 08:46
Kask szczekowy czy integral Michal Kaski 94 23.02.2010 01:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.