Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.04.2010, 22:31   #31
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,426
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 12 godz 19 min 0
Domyślnie

BLOB piję za Twoje przekonania jakże podobne do moich w tym momencie.
graphia jest offline  
Stary 13.04.2010, 22:33   #32
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uriel Zobacz post
Jarosław to wymyślił. (...) Serio, nie ściemniam, można to przeczytać na wyborcza.pl - to tylko brzmi jak żart, ale niestety to fakty.
Nie no, jak w gazecie napisali to musi byc prawda.
Bylem kilkanascie lat dziennikarzem i zapewniam Cie, ze nie musi.
Poza tym nie umiesz czytac Przeczytalem wywiad z politykiem PIS (oczywiscie anonimowym) i zrozumialem cos zupelnie innego - ze wolal Powazki. A Wyborcza jeszcze jako srodtytul wrzuca "Dwie Alternatywy". Sorki, ale to tez zenada.
Decyzje o pochowkach na Wawelu zawsze byly decyzjami politycznymi. Po to chowano tu Kosciuszke, z tego samego powodu przywieziono prochy Sikorskiego. Pilsudski tez tu spoczal bardziej jako symbol niz czlowiek jednoczacy wszystkich Polakow. Przeciez byli endecy, komunisci, ludowcy. Oni go szczerze nienawidzili.
Widac gospodarz katedry kardynal Dziwisz (nota bene zdaje sie nader czesto pokazujacy sie w towarzystwie politykow PO - oni wszak jezdzili na rekolekcje tu a Kaczynscy po wskazowki do Torunia) uznal, ze pare osob ze swiata przyjedzie i ze lepiej pokazac im krolow na Wawelu niz dziure w ziemi na Powazkach.
Polityka.
Nigdy nie mialem dla niej szacunku. Ale ja rozumialem. Czego i Wam zycze.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline  
Stary 13.04.2010, 22:34   #33
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Sambor,
A my myślisz, że jak by miał żonę to powinna być pochowana razem z min?
Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Pilsudskiego z zona nie mozna bylo, bo nie wiadomo z ktora. Poza tym jeszcze panna byla co sie dla niego otrula.
zombi jest offline  
Stary 13.04.2010, 22:35   #34
JuIo
 
JuIo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Centrum Sterowania Kosmosem
Posty: 524
Motocykl: RD07
Przebieg: słuszny
JuIo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 24 min 13 s
Domyślnie

Na wawelu jak sądzę, dlatego ponieważ leżą tam przede wszystkim wielcy patrioci. Kaczyński, moim zdaniem jako konserwatysta z krwi i kości, katolik i patriota nie był popularny. Co potwierdza tylko, że nam Polakom takich właśnie cech brak. Nie bardzo to rozumiałem do tej pory, jego śmierć, tak tragiczna zwłaszcza, otworzyła mi oczy. Tak to już jest, że wielcy odchodzą najpierw, torując drogę dla następnych pokoleń. Dziękuję...
JuIo jest offline  
Stary 13.04.2010, 22:56   #35
MECENAS
 
MECENAS's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: TRZEBNICA
Posty: 143
Motocykl: kiedyś było RD07 A teraz sprzęt dla niemieckiego emeryta
MECENAS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 1 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Proszę Was wszystkich o powstrzymanie się od tego pieprzenia bo naprawdę nieprzyjemnie się robi a nie brakuje wśród was wartościowych ludzi.

Niech te decyzje oceni Bóg i historia.

Tragedia jaka się wydarzyła powinna nas wszystkich jako Polaków, patryjotów synów i córki tej ziemi jednoczyć. Dajmy wszyscy temu wyraz a nie zajmujmy się bezsensownymi dyskusjami. Zginął nie tylko Prezydent naszego kraju (czy go lubimy czy nie Prezydent) zgineli ludzie z lewej prawej i środkowej sceny politycznej, zgineli katolicy i ateiści itd. zgineli po prostu ludzie.

Bardziej bylbym dumny z nas wszystkich gdybyśmy oddali im hołd jako tragicznie zmarłym Polakom niż czytał Wasze idiotyczne protesty. Polityka to bagno i nie nurzajcie się w nim.

A ocenę tej czy innej decyzji pozostawmy Bogu i historii. Raczej dumnie reprezentujmy nasz kraj tu przyszło nam się urodzić i żyć. Wszyscy przecież gdzieś podróżujemy i wtedy mam nadzieję myślimy tylko o tym aby z tej podróży szczęśliwie powrócić, do rodzin, do domu, do POLSKI.

Pozdrawiam

MECENAS

PS

Oni wszyscy też byli w podróży, niestety z niej nie wrócili zostawili w żałobie swoje rodziny uszanujmy to.

Ostatnio edytowane przez MECENAS : 13.04.2010 o 23:02
MECENAS jest offline  
Stary 13.04.2010, 23:02   #36
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,426
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 12 godz 19 min 0
Domyślnie

He he... i po żałobie coś czuję ;-)
graphia jest offline  
Stary 13.04.2010, 23:04   #37
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Nie no, jak w gazecie napisali to musi byc prawda.
Bylem kilkanascie lat dziennikarzem i zapewniam Cie, ze nie musi.
Też mam swój dziennikarski epizod i rodzinne tradycje dziennikarskie więc co jak co, ale czytać ze zrozumieniem i z dystansem to akurat umiem :-) Po prostu to wszystko bardzo pasuje do prezesa.

Polityk związany z PiS powiedział, że J. chcial na powązki ale się nie godzi bo Bierut itd. więc Wawel. Ładne zdanie, sugeruje że Jarek chciał Powązki ale inni mu narzucili ("taka wola ludu"). On, bidula, się zgodził ale pod warunkiem że z żoną.

Problem w tym, że to Jarek decydował i chyba jest jasne, że nikt mu w tych okolicznościach niczego nie kazał. Zwłaszcza argument o Bierucie brzmi podejrzanie w jego stylu.

PS Jest wielu patryjotów i wielu ginie co dnia w wypadkach komunikacyjnych. Ci co wciąż żyją zdają sobie sprawę, że Wawel to pewien symbol. Obrazowo porównując - wyobraźcie sobie że umiera Obama. Jego bliscy chcą, żeby wykuc jego podobiznę w mt. Rushmoore. Oczywiście razem z żona. Tylko jeszcze wyobraźcie sobie, że stało się to przed nagrodą Nobla i reformami.
Absurdalne? Jak widać w Polce nie.



Edit: Mecenas, żałoby nie można używać jak broni obuchowej. Może gdyby Jarek nie pojechał po bandzie to by nie było tego tematu. Proponuję z pretensjami zwrócić się do niego.
__________________
Piszę poprawnie po polsku.

Ostatnio edytowane przez Uriel : 13.04.2010 o 23:07
Uriel jest offline  
Stary 13.04.2010, 23:17   #38
MECENAS
 
MECENAS's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: TRZEBNICA
Posty: 143
Motocykl: kiedyś było RD07 A teraz sprzęt dla niemieckiego emeryta
MECENAS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 1 godz 9 min 32 s
Domyślnie

URIEL i wszyscy inni patryjoci powiem wam krótko jeśli jeszcze nie dotarło po za tym co napisałem w tej kwestii:

no comment
MECENAS jest offline  
Stary 13.04.2010, 23:19   #39
hubi
 
hubi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: cork blarney
Posty: 27
Motocykl: to jeszcze nie jest wyjaśnione
hubi jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 9 min 6 s
Domyślnie

Pod pałacem ludzie oddają hołd,a w Krakowie pod kurią już mam protesty.
Pomimo że się nie zgadzamy w pewnych sprawach ,dla jednych ważnych dla innych mniej
pamiętajmy ,że patrzy na nas cały świat.Nie jestem jak już pisałem za pochówkiem na wawelu,ale nie będę wysyłam nikomu mejli,nie będę protestował.Ot takie moje skromne zdanie.Skoro tak zdecydowali,niech tak się stanie.Żadne protesty i inne takie nic nie dadzą,oprócz naszego poczucia spełnienia obowiązku.Ale Panowie pamiętajmy jakie świadectwo dajemy światu swym zachowaniem.Moim zdaniem warto to po prostu zgryźć w sobie i pozwolić sprawom potoczyć się wytyczonym torem.
Hubert rozumiem że porównanie Jaruzelskiego z ŚP Kaczyńskim to tak żartem było.
hubi jest offline  
Stary 13.04.2010, 23:24   #40
Wojteak
 
Wojteak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Katowice, Sosnowiec, Душанбе
Posty: 226
Motocykl: RD07a
Wojteak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 10 godz 40 min 52 s
Domyślnie

mam wrażenie, że wielu z Was myli urnę z prochami, z urną wyborczą...
ten dramat niewiele nas uczy, natomiast pokazuje jak bardzo nasze opinie, poglady kształtowane sa przez media. Wszechobecne i wszechpanujące "Wygodnictwo" wdarło się również do naszego myślenia, po co szukać prawdy, dochodzić faktów, przekopywać się przez coraz mniej zrozumiałe teksty, skoro tak ładnie i zgrabnie mamy podane gotowe "prawdy", które mogą być nasze?
...w krysztale pomyje...
zatracamy znaczenie podstawowych pojęć...
Bóg-Honor-Ojczyzna - Pamiętacie?
Wojteak jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.