Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.09.2010, 00:18   #51
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 25 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Bułeczki jak bułeczki, mi udało się kupić rocznego KTM jak zwykle się przeliczył. Ale jednak przyznam, że w porównaniu do 640/620 zrobili duży postęp.
A co osiągnęli w Yamasze? Nie wiem szczerze z czym to porównać, z XT?
Trudno Kata 690 porównywać do Tenere ... Kat konstruowany do zapierdalania, Tenera do relaksującego pykania i podziwiania krajobrazów. Porównywać to można EXC do WR. Tenere można postawić w jednym rzędzie z jednogarowym GS 650, KLRem, Transalpem, Dominatorem, czy DR 650... a z racji na to, że z tych w/w obecnie na rynku pozostał tylko Trap to jakaś luka w rynku jest i Tenerka nieźle się w nią wpisuje. W zeszłym roku dwóch gości z radiowej Trójki objechali na takich Tenerach glob dookoła i bez żadnych awarii. To że się nie sprzedaje, to nie znaczy wcale że to zły motocykl, przeciwnie szukałem trochę w necie i pozytywnie ludzie się o tym sprzęcie się wypowiadają. A jak się człek uprze to i można nim po piachu pojeździć :



__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2010, 07:52   #52
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 52 min 39 s
Domyślnie

Mi osobiscie Tenerka ogromnie sie podoba.Wlasnie szukam czegos lzejszego od AT do podrozowania.W sumie zatrzymalem sie przy dwoch modelach.Tenerce wlasnie i gs 650 Dakar.Moze znajda sie tu ludzie wiedzacy troche wiecej o tych modelach i pomoga mi sie zdecydowac.Nie ma byc to moto do szalenstw,a spokojnej tylko off-turystyki.Nie chcialem zakladac nowego watku,a tu wbilem sie w temat wiec moze uda mi sie uzyskac rzetelne informacje.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2010, 08:23   #53
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Nie chciałem wcale porównywać Tenerki do Kata. Ciekawi mnie jak wygląda porównanie Tenerki do jej poprzednika. Wtedy można stwierdzić, czy idą w dobrym kierunku.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2010, 08:40   #54
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Mi osobiscie Tenerka ogromnie sie podoba.Wlasnie szukam czegos lzejszego od AT do podrozowania.W sumie zatrzymalem sie przy dwoch modelach.Tenerce wlasnie i gs 650 Dakar.Moze znajda sie tu ludzie wiedzacy troche wiecej o tych modelach i pomoga mi sie zdecydowac.Nie ma byc to moto do szalenstw,a spokojnej tylko off-turystyki.Nie chcialem zakladac nowego watku,a tu wbilem sie w temat wiec moze uda mi sie uzyskac rzetelne informacje.
myku
jest coś lepszego jak F 650 gs Dakar i Tenere 660
Pakujesz duży zbiornik od Touratecha , owiewkę rejli , wyrzucasz wydech fabryczny, wstawiasz Akrapowica
Małe przygotowanie i sprzęt jest jak talala. Na wyprawy de best
Lepszy zawiech, lżejszy i ten sam dobry silnik co w F 650 Gs
W 7/8 tys euro powinno styknąc.
Zaleta - lekki , wystarczająco mocny ( 55 ps) , niezawodny .Wymiana oleju co 10 tys km
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg bmw_g650_xchallenge.jpg (39.1 KB, 204 wyświetleń)
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 06.09.2010 o 08:49
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2010, 08:41   #55
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 52 min 39 s
Domyślnie

No fakt ,mozna go zrobic.Ale wtedy cena jest UP.Musialbym sie jednego z moich pozbyc

Ostatnio edytowane przez myku : 06.09.2010 o 08:53
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2010, 08:58   #56
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Przecież napisałem zbiornik paliwa Touratech
Razem z oryginalnym daje coć około 30 litrow co starcza na 600 km
Temu brakuje tylko owiewki rejli , też z Touratecha.. Kanapę można poprawić.
Zawiech i komfort jazdy lepszy niż w 650 Gs Dakar
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Bild 040b.jpg (85.3 KB, 194 wyświetleń)
Typ pliku: jpg xc1.jpg (147.6 KB, 316 wyświetleń)
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 06.09.2010 o 09:08
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2010, 09:07   #57
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,668
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Matjas, fajnie ze napisales, ale znowu nie ma mięsa. Dlaczego on nie jest "offroadowy"?

Afra jest dokładnie jak stary patrol Y60, może nawet bardziej jak toyka LC70. Poczciwa, twarda i analogowa.

>> Nie wiem nic o terenowych puszkach więc się nie wypowiem ale co do XRV zgadzam się z powyższym zdecydowanie.

I o ile samochody schodza na psy, o tyle r1200 gs zdaje się rozwijac w dobra strone.

>> Jeśli chodzi o turystykę szosową i LEKKI teren to owszem tak. Jak już ktoś pisał powyżej można wjechać wszystkim wszędzie. Pytanie po >> co psuć całkiem dobry motocykl.

I nie chodzi o moc. W XT660 ciezko bylo te 60 KM ogarnac, przynajmniej do 50 km/h.

>> Chyba nie rozumię. Dla porządku dodam jeszcze, że nie pamiętam chyba, żeby jakieś XT miało 60KM.

Te osławione wahacze, o ktorych wspominasz...jakiś konkret? łamią się? gną?

>> Momentu kiedy się gną to chyba nikt nie zauważył ale ten drugi moment to już wielu widziało. Poszukaj w necie. U nas na forum też było.
Myku - jak szukasz czegoś lżejszego do podróżowania to chyba nie tędy droga. Twoja RD07a waży jakieś 210 na sucho a to tylko 5kg więcej niż terefera. Nie sądzę, żeby chodziło Ci o taką zmianę.

Moje dwa grosze - jeśli chodzi o 'LEKKO' o 'OFF' i 'PODRÓŻOWANIE' i żeby nie kosztowało Bóg wie ile... : moim typem numer jeden jest KTM LC4 Adwęczer, którego kiedyś miałem, sprzedałem i żałuję do tej pory. Niestety już nie produkowany jakby kto kciał nufkie. Jak tylko znowu będzie mnie stać kupię takiego ponownie bo nie jeździłem nigdy na fajniejszym sprzęcie. Duży LC8 jest dla mnie za duży i za mocny i niepotrzebna mi wcale ta moc. A jeżdżę z reguły sam.

LC4ADV Kupisz w dobrym stanie za 15kPLN, na sucho jest 154kg, przód/tył WPower, 54 konie w serii, 28l tank w serii, spalanie nie przekracza 5l/100km. I nie trzeba NIC przerabiać. Serwis i jedziesz. A w starej budzie do 2000 chyba wygląda że ja pierdziele.
Zapierdala to jak złe, super heble, super zawiecha, IMHO o wiele wygodniej niż na AT. OK. z wad są wibracje ale wierz mi, że o tym się na co dzień nie mysli. Radość z jazdy jest zupełnie nieporównywalna z XT660.
Piszę o tym bo wiem, że masz LC8. Jeśli myślisz o 'LŻEJ' i o BMW650GS czy XT to po doświadczeniach z LC8 uważam, że będziesz zawiedziony...
Co do trwałości i serwisowania to nie ma sprzętów bezawaryjnych i psuje się nawet BMW

Dostępność części do KTM jest super i są tańsze niż odpowiedniki z Hondy. silnik prosty bardzo a samo serwisowanie moto to przyjemność. Zdjęcie boczków, siodła, zbiornika, części czaszy dosłownie zajmuje max 5 minut.

Zdrówka
Matjas
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg KTM 640 LC4 Adventure 99 2.jpg (38.6 KB, 13 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 06.09.2010 o 09:18
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2010, 09:12   #58
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

a ja jestem za przeróbką BMW Challenge.
Mam KTM 625 SXC , zamontowałem 18 l zbiornik , wentylator chłodnicy
Czy chaciało by mi się jechać w traskę 10 tys km? Raczej nie.
Chyba żebym miał tylko jeden motocykl
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2010, 09:14   #59
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 25 min 0
Domyślnie

Co do Tenere roponuję prześledzić linki:
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=265147
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=423225
Aczkolwiek X Challange po kilku niewielkich przeróbkach to także bardzo fajny sprzęt do offroadowej turystki przez duże 'T".
__________________


Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 06.09.2010 o 09:18
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2010, 09:20   #60
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

W tenerce na dalekie podroze tez zbiornik (no chyba ze ten 22l bedzie) power commander i kominy do zmiany. Reszta dosc dobra
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.