Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.06.2009, 22:14   #41
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,428
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 15 godz 52 min 29 s
Domyślnie

ło matko. ja bym tak rano nie wstał chyba... 6.15? mój mózg jeszcze śni o brunetkach...
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 22:40   #42
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 52 min 21 s
Domyślnie

Dodam ze swej strony
- płyny eksploatacyjne sprawdza się jak motocykl stoi prosto i kiera musi być prosto.
- stan opon , miejsca kontrolne
- nciąg łańcucha ( najlepiej odpowiedzieć zgodnie z zaleceniami prod. podanymi w książce serwisowej , a nie szczelać w cm ).
- na mieście dochodzi obowiązkowo wyprzedanie.
- wykup sobie z min. 2 godz. jazd po ulicach na których się odbywa egzamin - w osrodku egzamin. powinien być podana trasa egzaminu. Czesto też na stronie inter. ośrodka. Możesz znaleść miejsca na których łatwo o wpadkę.
- Dowiedz się na jakim motocyklu będziesz zdawał i zapoznaj się z nim.Jedna Honda ma przełącznik zmiany świateł z przodu koło klamki sprzęgła , trochę niewidoczny.
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2009, 00:54   #43
amnonim
 
amnonim's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 154
Motocykl: RD07
Przebieg: 58000
amnonim jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 7 min 3 s
Domyślnie

Jeszcze jedna mała pierdoła - jak będziesz sprawdzał światła, to nie zapomnij sprawdzić oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Widziałem, jak egzaminator oblał kolesia, który po oznajmieniu mu błędu na to akurat nie wpadł
__________________
pozdrawiam, Konrad.
amnonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2009, 12:54   #44
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 36 min 12 s
Domyślnie

Wrocilem wlasnie z osemkowego placyku.
Zapewniam ze Afryka spokojnie sie w niej miesci. Pojezdzilem pare minut, chyba to zalicze
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2009, 13:46   #45
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,428
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 15 godz 52 min 29 s
Domyślnie

sambor... co to za "chyba" na końcu... ach gdyby egzaminatorzy widzieli Cię w jakiejś akcji na dalekim wschodzie to by pewnie i autograf chcieli ;-)
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2009, 14:26   #46
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Na nowej szerokiej ósemce mieści się PKS. Na starej AT jechała od linii do linii . Na czym w Krakowie zdaje się (to znaczy odbywa się ) egzamin praktyczny? GN250? Znaleźć nie mogę na stronie MORD'u.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2009, 15:13   #47
ucek
 
ucek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wawa
Posty: 253
Motocykl: EXC 200, EXC 250
Galeria: Zdjęcia
ucek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 36 min 58 s
Domyślnie

Sambor, dobre dusze napisały ci już bardzo dużo i do tego bardzo dobrze napisały
Wrzucam podsumowanie placu wyciągnięte od naszych kursantów (mają zawsze najświeższe informacje, choć dotyczące zdawania w Wawie):
Przygotowanie motocykla do jazdy
1. stan ogólny - obchodzę motocykl i oglądam np owiewki
2. poziom oleju silnikowego i płynu hamulcowego - w pozycji pionowej motocykla. Olej - odkręcam i wyciągam bagnet. Hamulcowy - zbiorniczek na kierownicy (ew jak tylny też tarczowy to pod siedzeniem)
3. stan ogumienia i ciśnienie w oponach (znaczniki na oponach, głębokość bieżnika, ciśnienie - z kopa? ..ja tylko powiedziałam, że sprawdzam ciśnienie przed każdą jazdą )
4. stan naciągu łańcucha (ok 2 cm luzu)
5. płynność ruchów kierownicą - przekręcam w prawo i lewo siedząc na motocyklu
6. hamulec przedni (główny)i tylni (pomocniczy) - siedząc na moto i odpychając się żeby motocykl ruszył
W tym momencie odpalam motocykl.
7. światełka - mijania, długie, stop (oba hamulce), kierunki (tył, przód), tablica rejestracyjna, odblaski
8. Klakson

Zdający spotykali się jeszcze z pytaniem o minimalną wysokość bieżnika (tu najczęściej wywiązywała się krótka dyskusja).

Często egzaminator przed egzaminem sam mówi czego wymaga - np "proszę o sprawdzenie stanu płynów eksploatacyjnych oraz wszystkich świateł zewnętrznych motocykla".

Po sprawdzeniu gotowości motocykla do jazdy, należy go dostosować do siebie (ustawienie lusterek!), potem przeprowadzenie maszyny do linii na luzie i wyłączonym silniku (do świateł raczej trzeba włączyć, a potem wyłączyć - chyba że egzaminator machnie na to ręką i tylko teoretycznie opowiadasz o wszystkich elementach sprawdzanych przed jazdą).
Odpalasz i jedziesz poszczególne elementy na placu w kolejności podanej przez egzaminatora.

Dyskusja zawsze dotyczy włączania kierunkowskazów i patrzenia na boki podczas slalomu i ósemki. Zawsze trzeba kręcić głową (na maksa!, by było widać z daleka, ze się rozglądasz), jeśli chodzi o kierunki, to różnie wymagają - zawsze można zapytać jak sobie życzą.

Po wszystkim zostawiamy moto na luzie.

Co do miasta, to tak jak już powiedziano - egzaminator ma widzieć twoje zamiary - czyli, jak się oglądasz, to masz kręcić głową; jak widzisz, że dojeżdżasz do miejsca z ograniczeniem prędkości lub ze znakiem ostrzegawczym ( np w pobliżu szkoły, szpitala, wyjazdu straży pożarnej, itp..), to jedź równo 50 i przy znaku zahamuj zwalniając wyraźnie (egzaminator ma widzieć twoje czerwone światełko!). Zatrzymanie obowiązkowo przy wszystkich przejazdach kolejowych, itp.. Kierunek wrzucany z wyprzedzeniem. tak jak ci pisali wcześniej.
Absolutnie ważne jest by nie przekraczać dozwolonej prędkości (ani o tyci-tyci)
Dyskusyjna jest sprawa zajmowania miejsca na pasie jezdni - jedni mówią że oblali bo jechali z lewej, inni bo w środku, jeszcze inni - bo z prawej. Ja się wlokłam centralnie z uśmiechem w kierunku prawej i nie było problemu.

Możesz być poproszony o wykonanie hamowania awaryjnego na mieście - rozpędzasz się(!) wtedy tylko do 50km/h nie więcej i hamujesz.

Generalnie odnośnie całego egzaminu - nie spiesz się i kieruj się zdrowym rozsądkiem, szczególnie jeśli poproszą cię o coś głupiego, wydumanego lub śmiesznego.

To tyle od zdających.
Na B ci nie pomogę, ale myślę, że adekwatnie do kat A.

Ja zdawałam jeżdżąc już kilka lat i nie powiem - był mały stresik (głównie chodziło o to, że mnie Marecki zabije jeśli obleję..). Nie wychylałam się, tylko normalnie odbębniłam w pokorze wszystkie elementy, "grając" kogoś kto spokojnie, przepisowo ale dość pewnie jeździ na moto (tak jak to nazwałeś - styl defensywny).

Może te kilka godzin pomiędzy teorią i praktyką, spędź sobie na podpatrywaniu zdających na placu - nic nie tracisz, a zyskasz wiedzę o kilku egzaminatorach

współczuję tej upierdliwości i POWODZENIA!
__________________
Gdy cię facet wpędza w lata,
olej dziada i kup Kata

Lepiej kostką pole zryć,
niźli Panią Domu być
ucek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2009, 16:12   #48
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

Teraz już mogę się przyznać ... od kilku dni mam wreszcie prawo jazdy kat A. Drogi Samborku to bardzo dobrze, że masz egzamin na prawko z samego rana. Najgorsza moim zdaniem jest tzw. ósemka - jeśli trafisz jako pierwszy na jazdę, silnik będzie jeszcze zimny więc BEZ DODAWANIA GAZU przejedziesz ósemkę na obrotach 1250 obr/min. Pamiętaj, że istnieje TYLKO ZEWNETRZNA LINIA ÓSEMKI, na wewnetrzną nie patrz bo Cie zgubi. Uważaj na jeszcze jedną rzecz - ruszasz trzymając noge prawą na hamulcu i KONIECZNIE OBRACASZ GŁOWĘ W LEWO ZA SIEBIE ZANIM RUSZYSZ.
Ja nie powiem ile miałem poprawek (tylko z jazdy) ale miałem. Teoria zdana od razu i ZERO błedów (wystarczy maniakalnie robić testy ze strony która podałeś). Na egzaminie są TE SAME PYTANIA.
Ja oblewałem praktykę ponieważ - moja wina, że stosowałem na ZNANEJ SOBIE TRASIE typowe przyzwyczajenia z jazdy autem. Wtopiłem na praktycznym ponieważ nie wiedziałem, że od 2002 roku na świetle czerwonym z zieloną strzałka w prawo musze się zatrzymać jakby to był znak STOP (wcześniej przed zmiana przepisów wystarczyło znacznie zwolnić). Za drugim razem bezpiecznie stanąłem za znakiem stop - lecz nie dojechałem 1,5 metra do LINII BEZWZGLĘDNEGO ZATRZYMANIA. (postapiłem bezpiecznie ponieważ kierowca z innego miasta, lub pośpieszny TIR z Estonii mógłby nie zauważyć , że jego prawy pas jest tylko w prawo i jadąc prosto zmiótłby mnie z powierzchni ziemi). Cóż z egzaminatorem się nie dyskutuje.
Mam nadzieje, że wszystko pójdzie dobrze. Trzymam kciuki.

I jeszcze jedno: nie zapomnij dowodu osobistego lub paszportu ..... bez tego Game Over.
__________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.

Ostatnio edytowane przez ENDRIUZET : 11.06.2009 o 16:20
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2009, 18:42   #49
raf
 
raf's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Za zielonymi górami, za lasami
Posty: 1,133
Motocykl: czarny, pomarańczowe ladaco
raf jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 1 tydzień 54 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Na czym w Krakowie zdaje się (to znaczy odbywa się ) egzamin praktyczny? GN250? Znaleźć nie mogę na stronie MORD'u.
Albo na GN 250, albo na YBF. Przynajmniej tak było w październiku zeszłego roku.
raf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2009, 20:52   #50
ucek
 
ucek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wawa
Posty: 253
Motocykl: EXC 200, EXC 250
Galeria: Zdjęcia
ucek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 36 min 58 s
Domyślnie

to co napisał ENDRIUZET o oglądaniu się przed ruszeniem jest bardzo ważne - jeżdżąc po placu, zachowujesz "wszystkie środki ostrożności" tak jakbyś był na ulicy, więc to by było włączenie się do ruchu. Zdrowy rozsądek + zimna krew i będzie po bólu
Bo o strzałce (mam nadzieję ) wiedziałeś?
__________________
Gdy cię facet wpędza w lata,
olej dziada i kup Kata

Lepiej kostką pole zryć,
niźli Panią Domu być
ucek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.