Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.09.2010, 21:52   #41
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Lepi.... //każdy chce mieć większą moc// kto kupi dziś moto z 60 kucykami

I to można nazywać przerostem formy nad treścią.Wyścig do mocy jest ostatnio .... jak to sie mówi? trendy? czy jakoś tak.

Wiadomo że jadąc załadowaną 60KM AT nie mamy takiego polotu jak litrowe 100KM....... ale nie zawsze chodzi o tę moc , ale pewnie nie pogardzilibyśmy np 70KM
Sam widzisz, jeśli przeciętny użytkownik ma do wyboru moto 60 KM lub 80KM to raczej (nawet na pewno) weźmie ten drugi bo to czy ma dobre zwieszenie lub niezawodność nie stoi w katalogu. Moc nie jest najważniejsza ale jest fajna

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
normy normami Lepi, ale czepianie się, że psuje się w offie sprzęt nienadający się do offu to przesada. o tym chciałem rzec ogólnie rzecz ujmując.
Matjas
Też uważam, że GS to nie łofrołd. Ale nikt nie rozumie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Z innej beczki ale w świetle powyższych dywagacji zastanawia mnie mocno po jaki ch..j robić nowe Tenere 660. Sucha masa 205kg, moc 48KM... HE?
Matjas
A to się sprzedaje? HE?
Wolę 138kg plus paliwo i stadko 63 koników
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2010, 21:57   #42
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,668
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post

Wolę 138kg plus paliwo i stadko 63 koników
Doskonale Cię rozumiem. Najbardziej podoba mi się ta pierwsza wartość choć i ta druga z jednego kociołka jest nie do pogardzenia.

Matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2010, 22:21   #43
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 25 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Sam widzisz, jeśli przeciętny użytkownik ma do wyboru moto 60 KM lub 80KM to raczej (nawet na pewno) weźmie ten drugi bo to czy ma dobre zwieszenie lub niezawodność nie stoi w katalogu. Moc nie jest najważniejsza ale jest fajna


Też uważam, że GS to nie łofrołd. Ale nikt nie rozumie


A to się sprzedaje? HE?
Wolę 138kg plus paliwo i stadko 63 koników
No niby 63 Kaemów czad, ale Tenera to jednak delikatnie inny motocykl, troszkę do innych celów. Niewysilony silnik to większa trwałość i niezawodność, dobra elastyczność do tego dobra ergonomia i wygodna kanapa i mamy całkiem fajny motocykl do dalekiej turystyki (oczywiście solo). Żeby wybrać się takim KTMem powiedzmy do Mongolii, to trzeba by było wziąć ze sobą z 4 filtry oleju i z 8 litrów oleju ze sobą, bo tak wysilone silniki potrzebują częstej wymiany. Chyba że ma się za sobą wóz serwisowy. Poza tym gdzieś czytałem ,że Tenera z Power Commanderem , sportowym filtrem i wydechem zmienia się nie do poznania.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2010, 22:50   #44
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,473
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 23 min 58 s
Domyślnie

Sam sobie Cibor odpowiedziałeś, Tenery stoją po salonach, dwuletnie to można za półdarmo kupić ale nikt tego nie chce, natomiast 690 idą jak świeże bułeczki

pozdr.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2010, 22:55   #45
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cibor klv Zobacz post
No niby 63 Kaemów czad, ale Tenera to jednak delikatnie inny motocykl, troszkę do innych celów. Niewysilony silnik to większa trwałość i niezawodność, dobra elastyczność do tego dobra ergonomia i wygodna kanapa i mamy całkiem fajny motocykl do dalekiej turystyki (oczywiście solo). Żeby wybrać się takim KTMem powiedzmy do Mongolii, to trzeba by było wziąć ze sobą z 4 filtry oleju i z 8 litrów oleju ze sobą, bo tak wysilone silniki potrzebują częstej wymiany. Chyba że ma się za sobą wóz serwisowy. Poza tym gdzieś czytałem ,że Tenera z Power Commanderem , sportowym filtrem i wydechem zmienia się nie do poznania.
Skąd masz porównawcze dane co do niezawodności? Wiesz coś o elastyczności 690?
Jednym katem byłem już w Mongolii (oleju nie dolewałem, tylko wymiana) drugim się nie wybieram ale na pewno nie ze względu na ilość oleju. Jak do Tenery powkładasz takie cuda o których piszesz i nie zmienisz serwisowania to klęlnie szybciej niż myślisz. Kanapa owszem niefajna na trasy ale ergonomia? Bez zarzutu.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2010, 23:24   #46
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,426
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 46 min 27 s
Domyślnie

mnie też się mała tenera podoba Ciborze
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2010, 23:29   #47
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zbyszek_africa Zobacz post
Sam sobie Cibor odpowiedziałeś, Tenery stoją po salonach, dwuletnie to można za półdarmo kupić ale nikt tego nie chce, natomiast 690 idą jak świeże bułeczki

pozdr.
Bułeczki jak bułeczki, mi udało się kupić rocznego KTM jak zwykle się przeliczył. Ale jednak przyznam, że w porównaniu do 640/620 zrobili duży postęp.
A co osiągnęli w Yamasze? Nie wiem szczerze z czym to porównać, z XT?
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2010, 23:35   #48
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Matjas, fajnie ze napisales, ale znowu nie ma mięsa. Dlaczego on nie jest "offroadowy"?
widzisz, mialem kiedys patrola GR. wydłubałem go do ciężkiego offu i tak używałem. Potem kupiłem sobie Jeepa ZJ i ze zdumieniem skonstatowałem, że w błocie, w którym dłubniętym o 10 cm "legendarnym" patrolem na 35' grabberach zapinałbym blokadę dyfra i myslal o tym, gdzie wsadzilem szekle do kinetyka, przejezdzam na szosówkach dwukrotnie lżejszym, całkowicie seryjnym zetjotem z automatem, dłubiąc w nosie.
Afra jest dokładnie jak stary patrol Y60, może nawet bardziej jak toyka LC70. Poczciwa, twarda i analogowa. I o ile samochody schodza na psy, o tyle r1200 gs zdaje się rozwijac w dobra strone.

I nie chodzi o moc. W XT660 ciezko bylo te 60 KM ogarnac, przynajmniej do 50 km/h. Te osławione wahacze, o ktorych wspominasz...jakiś konkret? łamią się? gną?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2010, 23:41   #49
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 50 s
Domyślnie

Przyznaję, że GS rozwija się w dobrym kierunku ale nie offroad. Wielu znawców wyżej ceni dwuwentylowce niż dzisiejsze 1200
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2010, 00:07   #50
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,285
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 22 godz 20 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Matjas, fajnie ze napisales, ale znowu nie ma mięsa. Dlaczego on nie jest "offroadowy"?
widzisz, mialem kiedys patrola GR. wydłubałem go do ciężkiego offu i tak używałem. Potem kupiłem sobie Jeepa ZJ i ze zdumieniem skonstatowałem, że w błocie, w którym dłubniętym o 10 cm "legendarnym" patrolem na 35' grabberach zapinałbym blokadę dyfra i myslal o tym, gdzie wsadzilem szekle do kinetyka, przejezdzam na szosówkach dwukrotnie lżejszym, całkowicie seryjnym zetjotem z automatem, dłubiąc w nosie.
Afra jest dokładnie jak stary patrol Y60, może nawet bardziej jak toyka LC70. Poczciwa, twarda i analogowa. I o ile samochody schodza na psy, o tyle r1200 gs zdaje się rozwijac w dobra strone.

I nie chodzi o moc. W XT660 ciezko bylo te 60 KM ogarnac, przynajmniej do 50 km/h. Te osławione wahacze, o ktorych wspominasz...jakiś konkret? łamią się? gną?
zj na szosówkach i tu jest już magia internetu , błoto a błoto .GS i XRV nie jest do off-u tak jak i suv nie do terenu , z drugiej strony nie widziałem na wyprawie żeby ktoś topił sprzęty po cyce bez powodu ,nie mylić adventure z hard off-road bo do tego są inne sprzęty oczywiście na siłę można wszystko tylko po co
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.