Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.04.2009, 23:45   #31
Mucha

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Okuninka latom, a Biala Podlaska zimom.
Posty: 522
Motocykl: R1100GS
Przebieg: :dupa:
Mucha jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 22 godz 10 min 32 s
Domyślnie

Arecki... nie obrazaj sie - ale straszne pierdoly gadasz...

Mucha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2009, 11:42   #32
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 59 s
Domyślnie

A ja myślę że Arecki ma rację. To jaki sobie regulamin wprowadzi właściciel parkingu to już jego sprawa. Oczywiście dyskryminacja rasowa czy ze względu na płeć to już inna bajka bo chyba są przepisy tego zabraniające.

Równie dobrze można by się bulwersować że przy wejściu do niektórych klubów stoją selekcjonerzy i decydują kto wejdzie a kto nie. Albo z tego powodu że samochodziarze muszą płacić za parkowanie w centrum a motocykliści nie.
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2009, 16:09   #33
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

Nie tylko motocykliści mogą mieć zakaz wjazdu do garażu podziemnego. Widziałem już zakazy wjazdu dla samochodów z instalacją gazową. Jak sobie właściciel zażyczy tak ma i nie ma się co spinać tylko trzeba respektować zakazy. Zresztą z moim tłumikiem nigdy mi do głowy nie przyszło wjeżdżać do garażu podziemnego ale pewnie innym motocyklistą już tak i ktoś się wkurzył...
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2009, 18:14   #34
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,926
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 9 miesiące 4 godz 44 min 43 s
Domyślnie

A ja z innej beczki. Wlasciciel wlascicielem ale jest takie cos jak ogolne przepisy bezpieczenstwa. Otoz popytalem znajomych motocyklistow i instruktora jazdy u mnie na wiosce i dowiedzialem sie kilku rzeczy:

1. Motocyklom zabrania sie wjazdu do garazy wielopoziomowych publicznych ( w rozumieniu prawa takze te przy supermarketach sa publiczne bo przeznaczone dla uzytecznosci publicznej) ktorych wysokosc nie przekracza 2,5 m gdyz istnieje mozliwosc uderzenia glowa w elementy wentylacyjne, konstrukcyjne itp. Krotko mowiac , motocyklista moze stanac na podnozkach i stracic doslownie glowe. Przepis niemiecki ale moze dziala i w Polsce pod nazwa EU.

2. Przy wyjazdach z garazy w asfalcie jest petla indukcyjna ktora otwiera brame. Jakos producenci nie wzieli pod uwage motocyklistow i nie daja takich gwarancji ze bramka sie otworzy przed moturem. No wiec wlasciciel jest zmuszony do postawienia znaku poniewaz nie ma nic bardziej gorszego jak motocyklista ktoremu barierka zarysowala moto albo rabnela w kask.

3. Dot. samochodow z gazem: Przepis mowi ze w razie wycieku paliwa(benzyna ropa) owo paliwo poprzez spadki posadzki splywa do kanalizacji. Sprawa nie ma sie nijako do gazu ktory miesza sie z powietrzem i wystarczy iskra z wylacznika swiatla i garaz idzie w powietrze.

Tak wiec nie widzimisie wlasciciela i domniemana nienawisc do motocyklistow jest przyczyna zakazu wjazdu na parkingi wielopoziomowe ale przepisy bezpieczenstwa.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2009, 23:04   #35
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
A ja myślę że Arecki ma rację. To jaki sobie regulamin wprowadzi właściciel parkingu to już jego sprawa. Oczywiście dyskryminacja rasowa czy ze względu na płeć to już inna bajka bo chyba są przepisy tego zabraniające.

Równie dobrze można by się bulwersować że przy wejściu do niektórych klubów stoją selekcjonerzy i decydują kto wejdzie a kto nie. Albo z tego powodu że samochodziarze muszą płacić za parkowanie w centrum a motocykliści nie.
Brzmi to rozsadnie...
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2009, 23:21   #36
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 632
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 13 godz 1 min 10 s
Domyślnie

te zasrane pętle indukcyjne nie działają tez na skrzyżowaniach w Olsztynie
nie wiem jak u was.
Jak będę miał chwile to pisze pismo do zarządu dróg o naprawienie problemu bo na niektórych skrzyżowaniach jak stanę pierwszy to mogę stać do usranej śmierci na czerwonym.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2009, 23:25   #37
yonec
Trampkarz
 
yonec's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Tychy - Wawa
Posty: 578
Motocykl: nie AT a TA
yonec jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 11 godz 46 min 28 s
Domyślnie

Ja bym uderzał raczej do MZUiM propo tego syfu na drogach i chodnikach - wszędzie ten pier**** piach

A co do parkowania to ja trzymam swojego TA na parkingu podziemnym w Tychach i jest git
__________________
"Tam, gdzie jest asfalt, nie ma nic ciekawego, a gdzie jest coś ciekawego, tam nie ma asfaltu."
yonec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2009, 23:34   #38
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Trochę sobie pogooglałem.
W jazd na parkingi z LPG to inna inszość, bo określają to osobne przepisy. Co do wjazdu moto to właściciel jeżeli ma taki kaprys to może zabronić, znaki musi postawić. Obowiązują tam przepisy ruchu drogowego. W przeciwnym wypadku można by tam jeździć np. na bani. A pierwsi to wykorzystali by to przedstawiciele firm ubezpieczeniowych zwalając odpowiedzialność za wszystko na właściciela.
Oczywiście mogę się mylić, a znajomi prawnicy zawaleni są robotą i wysłali mnie na drzewo (kuźwa koledzy)
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2009, 22:02   #39
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

Po prostu motocykliści za mało kupują w tych Galeriach Handlowych. Więcej kasy wydawać koledzy i koleżanki a nie wszystko tylko na wache i najepke.

Cytat:
Napisał Arecki007 Zobacz post
Na przykład dlatego nie możesz bo właścicel który wybudował ten parking sobie tego nie życzy...i tyle..nie ma dyskusji. Jak bym miał własny parking to mógłbym np zakazać wjazdu dresiarzą w golfikach i też mogliby mnie pocałować w d..pe. W gdańsku w największym centrum handlowym jest zakaz wjazdu motocylkem (nie wiem jaki jest tego powód), jest to oznaczone przy wjeździe znakiem i trzeba to respektować czy się komóś podoba czy nie....
Jeżeli ten znak nie jest na prostokątnej tablicy na białym tle to on tam po prostu nieobowiązuje. Znak obowiązuje TYLKO na drogach publicznych. Jak wjedziemy na parking oznaczony takim znakiem to nikt nie ma prawa nas za to ukarać.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2009, 22:34   #40
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,564
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 15 godz 38 min 19 s
Domyślnie

Paweł, z PL z tą wymiarowością znaków oraz ich przepisową wysokością jest różnie ... to nie UK czy USA, gdzie o byle pierdoły są sprawy sądowe. Dla jednych znak ma mieć określone wymiary i od biedy z policją będzie w stanie się wykłócić, ale z ochraniarzem wątpie aby chciał zaczynać bo skończy się to na szarpaniu (nerwów) i pyskówkami, a jak się trafi na matoła to wiesz ... prawdę mówiąc ochroniarz nie ma prawa Ciebie tknąć ale życie pokazuje, że nietykalność mają tylko politycy
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.