Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.06.2010, 10:39   #31
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Jest pewna logika w zabieraniu prawka pijanym na rowerach. Rower to pojazd mechaniczny (nie da się zaprzeczyć) i można go rozbujać do 40km/h bez jakiś wielkich problemów. Jak się nawalony klient przy powiedzmy 30km/h jadąc z górki wbije w pieszego to zostanie tylko długi czerwony ślad na chodniku.

Na innym forum dyskutowałem kiedyś na ten temat z ludzmi ze Szwecji i Norwegii. Mają jeszcze bardziej drakońskie kary (w Norwegii chyba idziesz do pierdla) ale wszyscy uważają je za słuszne. Jak się zacząłem nabijać z naszej utraty prawka za jazdę na rowerze po piwie to prawie mnie tam roznieśli bo jestem idiota i barbarzyńcą.
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2010, 10:59   #32
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uriel Zobacz post
Jest pewna logika w zabieraniu prawka pijanym na rowerach. Rower to pojazd mechaniczny (nie da się zaprzeczyć) i można go rozbujać do 40km/h bez jakiś wielkich problemów. Jak się nawalony klient przy powiedzmy 30km/h jadąc z górki wbije w pieszego to zostanie tylko długi czerwony ślad na chodniku.

Na innym forum dyskutowałem kiedyś na ten temat z ludzmi ze Szwecji i Norwegii. Mają jeszcze bardziej drakońskie kary (w Norwegii chyba idziesz do pierdla) ale wszyscy uważają je za słuszne. Jak się zacząłem nabijać z naszej utraty prawka za jazdę na rowerze po piwie to prawie mnie tam roznieśli bo jestem idiota i barbarzyńcą.
Owszem, jest w tym logika. Prawo i także system kar musi być jednak osadzony w kulturze w jakiej są stosowane. Tylko wtedy pojawia się poczucie sprawiedliwości. Tak tak, sprawiedliwość jest obiektywna.
Są kraje gdzie można więcej wypić bo jest zwyczaj wypicia kieliszka czegoś mocniejszego w czasie sjesty. W innych krajach nie można mieć ani promila. W żadnym niema to związku z liczbą wypadków.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2010, 11:34   #33
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,319
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 3 godz 27 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uriel Zobacz post
Rower to pojazd mechaniczny (nie da się zaprzeczyć
Da się a nawet trzeba.
Rower nie jest pojazdem mechanicznym w rozumieniu prawa.
To że w rzeczywistości jest tam mechanika nie ma znaczenia.

Mi się wydaje że problem tkwi w czym innym.
Prawo nie może być sztywne. Każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie.
Ja na ten przykład po godzinie 23 w małej zatoczce na zadupiu, na chodniku przejechałem 10m w jedną i 10m w drugą stronę. Zsiadłem z roweru i dalej stałem ze znajomymi. Podjechali, powiedzieli że widzieli. Dmuchnąłem. 0.6x2=1.2
Na stwierdzenie że tylko sprawdzić awarie w rowerze kolegi chciałem i już przecież zsiadłem i nigdzie nie jechałem usłyszałem: przyda nam się do statystyk. Takiego chuja bym udusił.
w konsekwencji 6x20h prac społecznych i rok zakazu na pojazdy mechaniczne( o rowerze nie było mowy).
__________________

Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2010, 14:16   #34
JuIo
 
JuIo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Centrum Sterowania Kosmosem
Posty: 524
Motocykl: RD07
Przebieg: słuszny
JuIo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 24 min 13 s
Domyślnie

Jest pojazd wolnobieżny,silnikowy,mechaniczny,specjalny, uprzywilejowany,rolniczy,jednokołowy, jednoślad, wózek, woźnica i nie wiadomo co tam jeszcze. każdy jest inny ale mają jedną wspólną cechę. Są użytkownikami dróg publicznych...
I moim skromnym zdaniem, nachlanych kierowców tychże pojazdów karać, bez wyjątku!
Nachlanych powiadam
Bo 0,20 to jest kuźwa śmiech na sali w Polskiej rzeczywistości
JuIo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2010, 14:46   #35
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,319
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 3 godz 27 min 24 s
Domyślnie

Nie mówię że nie. Zgadzam się z tym. Problem polega tylko na tym że ja praktycznie za nic dostałem rok zakazu, znajomy ostatnio za jazdę rowerem(po chodniku, ok.2promili) dostał 4 lata zakazu i 1000 grzywny a inny znajomy za jazde samochodem też w granicach 2 promili dostał rok zakazu i 600zł.

Karać pijanych kierowców. Rowerzystów też. Tylko niech to będzie z głową. Jechał tak i tak, miał tyle i tyle, stworzył takie a takie zagrożenie, damy mu tyle. A nie- prowadził po pijaku? OK, daj mu Heniu 3 lata zakazu. Bo tą drogą daleko nie zajedziemy, nawet na trzeźwo.

Ale nie powiem, dużo mnie nauczyła moja przygoda. Ot jeden plus.
__________________

Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2010, 22:51   #36
Driverd2
Optymista wierzy że świat stoi przed nim otworem. A pesymista wie gdzie ma ten otwór :)
 
Driverd2's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Żyrardów
Posty: 110
Motocykl: Nie mam AT i chyba się nie dorobię.
Driverd2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 3 min 44 s
Domyślnie

Piłeś? Nie jedź, wystarczy się stosować, bez względu na to czy to rower, motocykl czy samochód, wypiłeś cokolwiek to się powstrzymaj od jazdy, taksówki nie są takie drogie albo spacer sobie można zrobić. Nie popieram siadania po pijaku za kółko czy kierownicę ale każdy ma swój rozum i zrobi co uważa.
Driverd2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2010, 08:24   #37
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artuditu Zobacz post
Na stwierdzenie że tylko sprawdzić awarie w rowerze kolegi chciałem i już przecież zsiadłem i nigdzie nie jechałem usłyszałem: przyda nam się do statystyk. Takiego chuja bym udusił.
A gdyby tam Wasza matka przechodziła, tylko nie mówcie że nie macie matki ...

Masz rację Artuditu, nie wiem co mówią przepisy, czy bezwzględnie nakazują odebranie uprawnień za jazdę po pijaku na rowerze ale powinna każda sprawa być rozpatrywana indywidualnie. Zupełnie inne zagrożenie stanowię jadąc rowerem na lekkiej bani w Warszawie nocą po chodniku, schodząc z roweru przed każdym przejściem, niż Pan Ziutek, który najebany jak stodoła jedzie nieoświetlonym rowerem środkiem wiejskiej drogi. Mało tego taki Pan Ziutek nawet idąc na piechotę środkiem drogi stanowi większe zagrożenie.

Takie sztywne, nieludzkie przepisy powodują że człowiek zaczyna mieć daleko w dupie prawo. W większości krajów Europy Zachodniej obowiązuję granica 0,5 promila i według mnie taka granica jest sensowna.
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2010, 08:50   #38
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 2 godz 11 min 19 s
Domyślnie

jest tylko jeden problem:
W chwili obecnej - po wieczornej najebce - myślisz moge mieć w okolicach 02 - biorę taksówkę,
po zmianie na 05 - wsiądziesz za kierownice sądzać że sie mieścisz. Myslę że istnieje uzasadniona obawa że więcej osób siądzie za kierownice mając ponad te 05 promila..
Uważam ze rowerzystom powinno się zabierac prawko tylko jeśli jadą po jezdni.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2010, 09:14   #39
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zanim wsadzicie wszystkich pijących i jadących do więzień, zróbcie szybciutki rachunek sumienia i odpowiedzcie sobie na pytanie: jak czesto przekraczacie dozwolona predkosc?
Statystyki sa nieublagane: pijący powodują dziesięciokrotnie MNIEJ wypadków, niż speederzy (odpowiednio 3,5 i 33% przyczyn wypadkow).
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2010, 09:33   #40
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Uważam ze rowerzystom powinno się zabierac prawko tylko jeśli jadą po jezdni.
tak, a co im zabierzesz jesli prawka wogole nie maja? Na tym polega problem -kara jest niewspołmierna i nierowno traktuje obywateli choć dotyczy tego samego przestępstwa.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak zostałem kloszardem felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 17 25.08.2010 23:46
Zostałem posiadaczem grzechotnika Lepi Inne tematy 52 26.07.2010 10:11
jak zostałem rajdownikiem czyli RR na żywca felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 16 06.11.2009 00:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.