Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.09.2010, 21:38   #311
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekw Zobacz post
... ja bym je nazwał zawieszeniem od WP a nie koniecznie od KTM ...
White Power o ile mi wiadomo należy w 100% do KTM i KTM stosuje wyłącznie te zawiasy.

Może moje myślenie jest zbyt proste ale jeśli do moto trzeba wsadzić zawieszenie lub silnik (najważniejsze elementy) z innego moto to lepiej kupić to inne moto. Rozumiem wymianę baku jak komuś mało, szyb, kanap, podnóżków i wielu innych.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."

Ostatnio edytowane przez Lepi : 14.09.2010 o 21:41
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2010, 21:40   #312
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,869
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 9 godz 16 min 23 s
Domyślnie

Tego nie wiedziałem. No ale z tego też jasno wynika że ja też mam zawieszenie od KTM
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 14.09.2010 o 21:45
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2010, 21:57   #313
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 25 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Nie chce mi się teraz przebijać przez cały wątek, zdążyłem przeczytac jednak, że bemka dostała zawias od kata
Może ktoś streści co jest tam jeszcze
Originally Posted by littlebike
How would you rate the 690 for this ride versus your well prepared X ?


690 feels lighter and more nimble ... but it also feels more cramped and unstable. Going thru a rocky river is a breeze on the X ... its all throttle. On the 690 the steering is kicking and bucking all over the place. On detours cross country, around logs or around muddy bogs, the 690 is fantastic. The X I often have to wrestle. I have the X set up a LOT higher than the 690 at the moment. The 690 has been lowered for Sherri Jo. It has no bar risers, so I cant ride them the same way and compare. The suspension on the X is much better set up ... Sherri Jo has stock suspension, but lowered and with a stronger WP spring on the back. Its largely been set up by guesswork from KTM dealers in Australia. Mine has been custom set up by a suspension guru in Holland ... with everything calculated and matching.

I have the same forks as SJ, but with progressive springs and tuned valving (hers is the stock linear KTM fork springs and standard WP valving)... We have similar rear suspension, only mine has been exactly measured for weight and weight distribution, and also has a custom progressive spring ... hers got whatever heavier rear (linear) spring was at the dealer at the time. Again a bit of an uneven comparison. I would like to think if I put the same effort into prepping a 690 you could get a very light end result ... but like the X, there is a lot that needs to be done to turn the 690 into what I would consider a very good set-up for adventure riding. It definately needs a steering damper ...not sure the X does. So far, both bikes have been 100% reliable. Thats a good thing.

The agility and twitchiness of the 690's steering means its a lot less relaxing for her on the open dirt roads. The X is extremely stable and relaxing to ride all day long.
in comparison the the Xchallenge it still has the same advantages and disadvantges tho ... its much more agile when doing total enduro terrain, and much less stable than the X crossing rivers or on the main road when you want the bike just to hold its line.
690 fuel tank / subframe bolts broke
It’s a major problem with the way the 690 has been designed – there is no metal subframe – the underseat fuel tank doubles as a subframe. All very well for enduro riding, but for luggage carrying adventure riding, it’s a real liability. The bolts and bushes that make up the fuel tank attachments could be considerably stronger, or better still the attachment should share the load on both sides of the bolt, instead of all the stress pulling the leveraged bolt one way, ensuring its only a matter of time before it snaps. EVERY long trip on a 690E WILL shear the factory tank bolts. I tried to get Sherri to order some custom tougher bolts from an Australian guy (‘Mudguts’) who has developed a solution to this problem, but time was very short before she left. She just had time to get spare factory bolts. These are only a temporary fix - these too will fail.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2010, 22:15   #314
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 40 s
Domyślnie

Dzięki, nie miałem czasu przerzucać całego wątku. Wszystko się zgadza. Ja w innym wątku napisałem, że 690 to pierwszy motocykl w którym przydał bi mi się amor skrętu. Przyzwyczaiłem się i jakoś brakuje mi go mniej. Kat dzięki swojej geometrii pięknie wpisuje się w ciasne zakręty na asfalcie i dzidę w terenie. Amor skrętu pozwoli mu także być stabilnym. Ale to będzie tylko wisienka na dobrym torcie
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2010, 22:46   #315
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 39 min 59 s
Domyślnie

Ja wlasnie przebilem sie przez wszystkie foty w tym watku i jestem pod wrazeniem obydwu motocykli.Cibor,przetlumacz prosze tego posta,bo tez zwrocilem na niego uwage,tylko nie rozumiem
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2010, 22:57   #316
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
White Power o ile mi wiadomo należy w 100% do KTM i KTM stosuje wyłącznie te zawiasy.
No to nie jest takie proste. Poza tym firma nazywa się WP. White Power jest hm... niepolityczne. I zmienili to od 1991 roku.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2010, 00:18   #317
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Myku nie ma kolegów, dlatego ma cztery garaże
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz






Ostatnio edytowane przez bajrasz : 15.09.2010 o 10:25
bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2010, 11:23   #318
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Gdyby garaże potraktować a'la Szwejk, ilość kolegów, jak mniemam, gwałtownie by wzrosła
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2010, 14:55   #319
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,869
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 9 godz 16 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Może moje myślenie jest zbyt proste ale jeśli do moto trzeba wsadzić zawieszenie lub silnik (najważniejsze elementy) z innego moto to lepiej kupić to inne moto. Rozumiem wymianę baku jak komuś mało, szyb, kanap, podnóżków i wielu innych.
W moim przypadku uważam że zarówno 650 twin jak i 800 to dobra baza na motocykl turystyczny. W przypadku 650 warto , nie mówię że od razu po zakupie zastanowić się nad przednim zawieszeniem. I w chwili obecnej sytuacja wygląda tak że jest niezła baza a brakuje przedniego zawieszenia. Co do wymiany różnych podzespołów to najlepszy upgrade motocykla jakiego można dokonać to zmiana zawieszenia (to najlepiej wydane pieniądze).Inwestycje w wydechy , filtry i inne gadżety niewiele wnoszą poza drenażem kieszeni.
PozdrawiaM
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2010, 15:02   #320
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

650 tka z silnikiem 800 to raczej średnio się na bazę nadaje, bo trzeba zmienić alu koła ,
800 tka nie słyszałem by miała złe zawiechy.
Mnie nie odpowiadała tylko pozycja za kierownicą i nie takie jak oczekiwałem wchodzenie w zakręty
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.