Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.05.2011, 09:18   #21
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dokładnie.

  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2011, 10:20   #22
Radekk


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Chełm/Warszawa
Posty: 40
Motocykl: transalp 600
Radekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 17 godz 35 s
Domyślnie

Witam, po lekturze Waszych porad, rozmowie z Majem i po moich przemyśleniach zdecydowałem, że przez jakiś czas poszukam afryki w pobliżu Warszawy lub mojego rodzinnego Chełma głownie po to, żeby móc pojechać z kimś kto w razie potrzeby będzie mógł odradzić zakup

Jeśli przez jakiś czas nie znajdę afryki na której można by bezstresowo pojeździć kilka sezonów skoncentruję się na trampku.

Szczerze mówiąc jak wsiadłem na afryczkę to czułem się trochę tak, jakby motocykl był robiony specjalnie pode mnie poza tym jakoś całokształt afryki bardzo mi się podobał.

Co do kasy, ciężką pracą udało mi się uskładać na motocykl, mam nadzieję, że kupię taki który przez sezon nie będzie wymagał wielkich nakładów, teraz jeszcze nie planuję wypuszczać się poza Polskę. Jednak po tym sezonie chcę przyszłemu motocyklowi zrobić duży serwis bo planuję dłuższy wyjazd po europie z pasażerką (podróż poślubna )

Mam nadzieję, że wkrótce trafi się coś ciekawego, ale raczej będę starał się nie spieszyć bo z doświadczenia już wiem, że to może nie wyjść na dobre

pozdrawiam i liczę, że wkrótce zobaczymy się w terenie (ja mam nadzieję na afryczce )
Radekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2011, 16:40   #23
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 51 min 57 s
Domyślnie

Ostatnio też ktoś pytał mnie o kupno afryki. Jedyny argument za był fakt, że ten motocykl zawsze był marzeniem.
Kiedyś też marzyłem o afryce. Wyszło tak, że kupiłem trampka i jeździłem nim zadowolony kilka lat ale gdzieś w głowie siedziała myśl: no dobra, masz motocykl ale marzyłeś przecież o innym. Potem kupiłem pierwszego kata i myśl o afryce prysła bezpowrotnie.
To normalne, że nasze marzenia są wyidealizowane i nie oparte na "rozsądkowym" myśleniu. Często marzy się o rzeczach nieznanych.
W przypadku motocykla, warto usiąść na nim, na innych podobnych i zastanowić się co nam najlepiej pasuje.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2011, 16:59   #24
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Ostatnio też ktoś pytał mnie o kupno afryki. Jedyny argument za był fakt, że ten motocykl zawsze był marzeniem.
Kiedyś też marzyłem o afryce. Wyszło tak, że kupiłem trampka i jeździłem nim zadowolony kilka lat ale gdzieś w głowie siedziała myśl: no dobra, masz motocykl ale marzyłeś przecież o innym. Potem kupiłem pierwszego kata i myśl o afryce prysła bezpowrotnie.
To normalne, że nasze marzenia są wyidealizowane i nie oparte na " rozsądkowym " myśleniu. Często marzy się o rzeczach nieznanych.
W przypadku motocykla, warto usiąść na nim, na innych podobnych i zastanowić się co nam najlepiej pasuje.
Lepi, kochany, przecież kolega pisze ,że chce bezawaryjny motocykl a Ty mu tu z katem wyjeżdżasz...Dodaje ,że nie ma dużo kasy i nie stać go na remonty...Chcesz by jego podróż poślubna skończyła się za rogatkami miasta? Przecież jak publicznie wiadomo w katach rozkręcają się ramy , zapychają gaźniki a części są horrendalnie drogie...Trzeba je ciągnąć na sznurkach a po zamoczeniu wizyta w serwisie gwarantowana...Acha...i jeszcze nie lubią piachu, zwłaszcza pod gąbka filtra powietrza...No i koła się gną jak papier..Łamią się ramy i trzeba je spawać..Zapomniałem o czymś?
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2011, 17:03   #25
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 51 min 57 s
Domyślnie

Źle mnie odebrałeś, lub źle się wyraziłem. Chodziło mi jedynie o to, że marzenie często jest bezpodstawne! To taki wymysł naszej głowy i warto je zweryfikować przed wydaniem kasy!
Ja nikomu nie polecam kata, a już na pewno nie na tym forum. Tak jak nie twierdzę, że są bezawaryjne. Choć niektóre są
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2011, 17:04   #26
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Kolega rzucił wyborem Honda - Honda . Nie KTM - Honda .Jaką by Hondę nie kupił ( Africa czy Trampek) i tak złego wyboru nie zrobi.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2011, 17:06   #27
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 53 s
Domyślnie

Lepi, a ja sobie żartuję...w Afri też się ramy łamią, reglery padają, elektryka pada... w ogóle panie Lepi to stare motury som
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2011, 20:53   #28
Radekk


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Chełm/Warszawa
Posty: 40
Motocykl: transalp 600
Radekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 17 godz 35 s
Domyślnie

Też doszedłem do wniosku, że różnice pomiędzy tymi motocyklami są na tyle niewielkie, że mogę trochę ponieść wodze fantazji i spróbować poszukać afryczki.

Z tego co czytam to jedynym poważnym argumentem na nie dla afryki jest większy problem z dostaniem ładnego egzemplarza w rozsądnej cenie, jednak jeśli mi się to nie uda poszukam trampka.

Pozdrawiam
Radekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2011, 20:59   #29
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,131
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 50 min 39 s
Domyślnie

.....Rd03

Ostatnio edytowane przez RAVkopytko : 04.05.2011 o 21:01
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2011, 21:03   #30
Olek
 
Olek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kielce/Wawa
Posty: 647
Motocykl: RD04
Przebieg: dupa
Olek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 18 godz 17 min 27 s
Domyślnie

03!!! ;d
__________________
Cow killer!
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Africa Twin vs Transalp maykelos Inne tematy 8 20.08.2009 12:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.