Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 19.07.2020, 22:49   #11
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,579
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 11 godz 19 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
W jaki sposób wywalenie sondy lambda pomaga silnikowi ... to jest bez sensu?

Sonda lambda pomaga regulować skład mieszanki, najwięcej pomaga przy nagłych zmianach pozycji manetki aby silnik pracował zawsze w optymalnych warunkach.

Może bez sondy silnik łapie doła na krzywej mocy/momentu a dopiero jak się bardziej rozkreci to nagle moc/moment wraca i przez to czuć "super wzrost mocy i polepszenie osiagów" ... a tak naprawdę to agrotuning.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
w bardzo prosty, sonda nie pozwala na pracę z optymalną mieszanką dla silnika a tylko i wyłącznie dla katalizatora, samo wywalenie sondy to słaby pomysł.

Sonda najbardziej psuje efekt właśnie przy nagłych operacjach gazem. Sposobów na tuning jest wiele, generalnie po prawidłowo wykonanej operacji motocykl dużo lepiej reaguje na gaz i do tego mniej spala paliwa przy delikatnym obchodzeniu się z gazem, generalnie same zalety jedyna wada to dodatkowe koszty.

Przy Euro 5 zazwyczaj są już to sondy szerokopasmowe i wywalanie ich raczej nie jest koniczne wystarczy modyfikacja softu i sonda nadal może pracować co jest zaletą bo mamy ciągłą kontrolę nad optymalną mieszanką.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 19.07.2020 o 22:59
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wady i zalety Big Twins od KTM-a 1090/1190/1290 Dubel KTM 1115 27.04.2025 18:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.