Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców > Serwis Ramires

Serwis Ramires Honda / Briggs & Stratton / Vanguard / Mikasa / Wacker / Pramac / Fogo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary Dzisiaj, 11:28   #1
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 5,815
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 2 miesiące 16 godz 2 min 27 s
Domyślnie Honda BF20 SRTU - outboard - odbudowa

Może nie do końca motocyklowo, ale robię własnie silnik zaburtowy.

Przyjechał do mnie z zablokowanym wałem.
Wszystko dębowo stało..

Pierwsza myśl, że zatarł go klient.

Odczekał sobie w kolejce i zacząłem go rozbierać.
Głowicy nie zrzucałem, świece wykręciłem i inspekcją patrzę a tam dobrze.
Rozrząd i zawory - ok.
Ściągam pokrywę paska aby dostać się do śruby wału z kołem magnesowym.
Chwila szarpania i puściło, odskoczyła tak samo dźwignia zmiany biegów.

Przekręcam po tym odblokowaniu wałem - idzie, miękko, co pełny obrót wału mam stukot dziwny... czarny scenariusz w głowie, że może jednak korba padła - w hondach jest tak to zrobione, również przemysłowych, że stopa korbowodu jest dosyć lekko kręcona, aby w razie W pierwsza puściła i nie robiła dalej bigosu.

Im dalej w las tym więcej drzew..

Sprawdzam, gdzie stukanie jest, idzie od przekładni kątowej - z jednej strony fajnie, z drugiej już excel w głowie ułożony, co ile kosztuje i... papieros w gębę i jazda ze spodziną.

Chwila walki i mam spodzinę ściągniętą.
Po drodze seria epitetów skierowanych zarośnięte śruby... udało się.

Śruba widać, że lepsze czasy ma już za sobą. Obsada wałka napędowego wytarta - piach
Zauważam również, że wałek zachowuje się jakby miał bicie.

Bicie wałka potem sprawdzę, nie mam jak za bardzo teraz tego zrobić, czujniki mam, ale brak mi uchwytu.

Rozbieram dalej, obsada wałka... mielonka, wszystko dębowo stoi, uszczelniacze wytarte.
Spuszam olej ze spodziny i mam gotowy zestaw na gorączkę sobotniej nocy - znaczy brokat amelinowy.

Otwieram od razu sekcję wodną, piaskownica, ale całość jest ok, wirnik widać, że świeży - serio.
Obudowa pompy bez śladów piachu - dobrze.

Wyciągam powoli bebechy.
Przez to, że prawie wszystko stoi ciężko idzie.

Rozebrane. Zębatka atakująca zmielona, odbiorcze o dziwo dobre. Główna i wsteczna jest ok, wyczyścić, są delikatne zadziory, ale to naprawdę nie jest zniszczone.

Tak czy siak, robię pełny serwis wszystkiego, części zamówione.

Wrzucę wieczorem zdjęcia i filmy


obraz_2026-06-26_112606480.png

WhatsApp Image 2026-06-26 at 11.25.1833.jpg

WhatsApp Image 2026-06-26 at 2.jpg

WhatsApp Image 2026-06-26 at 11.25.18.jpg
__________________
Ramires

...okręt mój płynie dalej... gdzieś tam...
ramires jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda NX250 odbudowa. Ronin78 Honda - inna niż AT & NAT 7 26.04.2021 16:29
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.