Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 16.06.2011, 13:05   #1
mckrzysiek
 
mckrzysiek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wołomin
Posty: 130
Motocykl: TRANSALP XL600V
mckrzysiek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 29 min 24 s
Domyślnie po szlifie...

nie bardzo wiem gdzie to wrzucić... jakby co - proszę adminów o przeniesienie.

Zaliczyłem szlifa na autobahnie za Berlinem. Prędkość tak rzędu 120 km, większość impetu przyjęły na siebie kufry z prawej strony (kufer boczny i skrzynia amunicyjna zawieszona przeze mnie na przednim gmolu) - upadek na prawą stronę. Kiera też doszła do asfaltu i przytarły się prawy handbar i manetka gazu (ta ostatnia na tyle skutecznie, że trzeba było zdejmować rollgaz i przeczyścić całość, bo się zablokowało i nie chciało kręcić) oraz - standardowo - prawe lusterko.

Po usunięciu powyższej usterki (rollgaz) oceniłem, że motocykl nadaje się do jazdy i spokojnie wróciłem na nim do domu.

Teraz przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się motocyklowi. Oto spostrzeżenia:
1) przy skręcie kiery na stopce centralnej maksymalnie w lewo kierownica, a ściślej - zbiorniczek płynu hamulcowego dochodzi do szyby, przy maksymalnym skręcie w prawo pomiędzy kierownicą a szybą jest dużo miejsca. O ile kojarzę przed wypadkiem z obydwu stron kiera nie dochodziła do szyby;
2) jak na kierownicę zarzucam poziomicę to gdy ustawiam kierownicę tak, aby poziomica wskazywała pozycję w poziomie, to kierownica jest wówczas wykrzywiona w prawo w stosunku do położenia, w jakim ustawiłbym ją "na oko", starając się ustawić ją do jazdy na wprost; gdy ustawiam kierownicę "na oko" na wprost, poziomica wskazuje, że aby osiągnąć poziom musiałbym podnieść lewą stronę kierownicy, lub obniżyć prawą;
3) koło kręci się w pionie;
4) ale już jak patrzę z przodu na błotnik nad przednim kołem to jego prawy kraniec jest wyraźnie przesunięty w górę w stosunku do lewej krawędzi, w efekcie ukosując optycznie błotnik z prawej (góra) do lewej (dół);
5) wyjęte lagi sprawiają wrażenie prostych;
6) metalowy łącznik, montowany na lagach pod błotnikiem przedniego koła też nie sprawia wrażenia przekoszonego.

Ogólnie odnoszę wrażenie, że kiera została przekoszona z prawej strony "w górę", ale równocześnie nie widzę, aby ucierpiały jakieś spawy, czy poprzeczka wzmacniająca kierownicę.

I czas na serię pytań:
1) jak sprawdzić lagi - na oko niby proste, ale na oko to podobno chłop w szpitalu umarł;
2) jak oceniacie mój wniosek, że poszła kiera?
3) co jeszcze oblukać?
__________________

Ostatnio edytowane przez mckrzysiek : 17.06.2011 o 09:54
mckrzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jak zabezpieczyć lakier po szlifie? amnonim Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 13 13.11.2009 21:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.