Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców > Serwis Ramires

Serwis Ramires Honda / Briggs & Stratton / Vanguard / Mikasa / Wacker / Pramac / Fogo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 11:28   #1
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 5,815
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 2 miesiące 16 godz 4 min 46 s
Domyślnie Honda BF20 SRTU - outboard - odbudowa

Może nie do końca motocyklowo, ale robię własnie silnik zaburtowy.

Przyjechał do mnie z zablokowanym wałem.
Wszystko dębowo stało..

Pierwsza myśl, że zatarł go klient.

Odczekał sobie w kolejce i zacząłem go rozbierać.
Głowicy nie zrzucałem, świece wykręciłem i inspekcją patrzę a tam dobrze.
Rozrząd i zawory - ok.
Ściągam pokrywę paska aby dostać się do śruby wału z kołem magnesowym.
Chwila szarpania i puściło, odskoczyła tak samo dźwignia zmiany biegów.

Przekręcam po tym odblokowaniu wałem - idzie, miękko, co pełny obrót wału mam stukot dziwny... czarny scenariusz w głowie, że może jednak korba padła - w hondach jest tak to zrobione, również przemysłowych, że stopa korbowodu jest dosyć lekko kręcona, aby w razie W pierwsza puściła i nie robiła dalej bigosu.

Im dalej w las tym więcej drzew..

Sprawdzam, gdzie stukanie jest, idzie od przekładni kątowej - z jednej strony fajnie, z drugiej już excel w głowie ułożony, co ile kosztuje i... papieros w gębę i jazda ze spodziną.

Chwila walki i mam spodzinę ściągniętą.
Po drodze seria epitetów skierowanych zarośnięte śruby... udało się.

Śruba widać, że lepsze czasy ma już za sobą. Obsada wałka napędowego wytarta - piach
Zauważam również, że wałek zachowuje się jakby miał bicie.

Bicie wałka potem sprawdzę, nie mam jak za bardzo teraz tego zrobić, czujniki mam, ale brak mi uchwytu.

Rozbieram dalej, obsada wałka... mielonka, wszystko dębowo stoi, uszczelniacze wytarte.
Spuszam olej ze spodziny i mam gotowy zestaw na gorączkę sobotniej nocy - znaczy brokat amelinowy.

Otwieram od razu sekcję wodną, piaskownica, ale całość jest ok, wirnik widać, że świeży - serio.
Obudowa pompy bez śladów piachu - dobrze.

Wyciągam powoli bebechy.
Przez to, że prawie wszystko stoi ciężko idzie.

Rozebrane. Zębatka atakująca zmielona, odbiorcze o dziwo dobre. Główna i wsteczna jest ok, wyczyścić, są delikatne zadziory, ale to naprawdę nie jest zniszczone.

Tak czy siak, robię pełny serwis wszystkiego, części zamówione.

Wrzucę wieczorem zdjęcia i filmy


obraz_2026-06-26_112606480.png

WhatsApp Image 2026-06-26 at 11.25.1833.jpg

WhatsApp Image 2026-06-26 at 2.jpg

WhatsApp Image 2026-06-26 at 11.25.18.jpg
__________________
Ramires

...okręt mój płynie dalej... gdzieś tam...
ramires jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:58   #2
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 5,815
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 2 miesiące 16 godz 4 min 46 s
Domyślnie

Układ wodny sprawny, szczelny, dostanie preparat do kamienia i jazda.

Co prawda wysokich lotów kamery inspekcyjnej nie mam, ale było widać wciąż ślady honu fabrycznego, co sprawia, że jest dobrze.

W weekend powinienem zrobić sobie cały serwis góry silnika.
Świeczki, gaźnik, filtry, cierpliwość...

Potrenuję kolejne preparaty przy okazji do czyszczenia.
Może pokuszę się o próbę kompresji dla świętego spokoju.

Silnik powiedzmy sobie szczerze - zaszczurzony, dawno nie widział serwisu.


obraz_2026-06-26_124056653.png

Mam nadzieję, że termostat będzie sprawny, nie widzi mi się zakładać OEM (są dobre zamienniki) bowiem koszt to 237 netto detal...
Bądźmy szczerzy, w sporej większości ceny sa odklejone od rzeczywistości...

Głupia anoda wewnętrzna to 77 netto...

obraz_2026-06-26_124507676.png

9-tka - 1100 netto - mam tylko nadzieję, że jego bicie to efekt łożyska
10-tka - 546 netto


obraz_2026-06-26_124645009.png

16-tka 315 netto

Typowe rzeczy jak oringi/uszczelniacze/uszczelki to tego nawet nie liczę.
Ale silnik jest zdecydowanie warty tego.
__________________
Ramires

...okręt mój płynie dalej... gdzieś tam...
ramires jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:33   #3
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 7,917
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 13 min 25 s
Domyślnie

Wygląda ,że to też drogi sport w naprawach , a może Honda wszędzie się ceni
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:34   #4
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 5,815
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 2 miesiące 16 godz 4 min 46 s
Domyślnie

Ceny są podobne u reszty dużych graczy.

Najbardziej bolą naprawy skuterów wodnych/śnieżnych.
__________________
Ramires

...okręt mój płynie dalej... gdzieś tam...
ramires jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:36   #5
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 5,815
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 2 miesiące 16 godz 4 min 46 s
Domyślnie

Ogólnie zrobię ten silnik tak jak trzeba i sprzedam.

Nie mam patentu, łodzi... więc na grzyba mi.

Natomiast muszę się z kimś dogadać aby go wsadzić na motorówkę i przetestować.
__________________
Ramires

...okręt mój płynie dalej... gdzieś tam...
ramires jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:43   #6
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 7,917
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 13 min 25 s
Domyślnie

Panie przecie silnik to najważniejsze serce każdego ustrojstwa, kupisz lub zrobisz z desek krypę, a patent od Dzieja pożyczysz i ...skserujesz
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:44   #7
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 5,815
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 2 miesiące 16 godz 4 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Panie przecie silnik to najważniejsze serce każdego ustrojstwa, kupisz lub zrobisz z desek krypę, a patent od Dzieja pożyczysz i ...skserujesz
Dzieju jest zbyt grzeczny na to

Ty, ale mam starą lodówkę, dorobić jakieś sterownie...
__________________
Ramires

...okręt mój płynie dalej... gdzieś tam...
ramires jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:50   #8
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 1,100
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 4 dni 16 godz 31 min 18 s
Domyślnie

Jak załatwisz narty to mam i na holowanie narciarza tylko KM może braknąć
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 14:25   #9
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 7,917
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 13 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Dzieju jest zbyt grzeczny na to

Ty, ale mam starą lodówkę, dorobić jakieś sterownie...
...bojler gazowy [mam] i będzie turbo lodowobojarowy załamywacz czasoprzestrzeni
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 16:10   #10
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,754
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 5 miesiące 1 tydzień 2 dni 5 godz 56 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Dzieju jest zbyt grzeczny na to

Ty, ale mam starą lodówkę, dorobić jakieś sterownie...
jutro "pływadła" na odrze zdążysz ? https://festiwalgornejodry.pl/wydarz...xvii-plywadel/
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda NX250 odbudowa. Ronin78 Honda - inna niż AT & NAT 7 26.04.2021 16:29
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.