Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 10:26   #2011
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,112
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 23 godz 47 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Plan minimum do zrobienia jest taki. Garaż będzie odkopany wokół aby sprawdzić co go boli, mam wilgotną plamę na podłodze. Zamiast uchylnej bramy zrobimy szerszą panelową na 280 cm. Chciałbym doprowadzić do garażu kabel z rozdzielni w domu, niestety nie wprowadzę powrotnego kabla w peszlu zasilającym, bo się nie zmieści. Najrozsądniej będzie pociągnąć na strych i tam się przebić na zewnątrz, znowu pojawi się korytko niestety. Zamiast opaski betonowej wokół garażu zrobię kamień aby woda odpływała, prawdopodobnie dołożę też opaskę odwadniającą. Na razie dom mamy przejął funkcje magazynowe, garaż opróżniam jednocześnie planujemy w sąsiednim pomieszczeniu zrobić spiżarnię, magazyn z półkami. Dzięki temu powinno w garażu zmieścić się auto i motocykl. Pozostaję kwestia jak to wentylować, garaż ma grawitację a sąsiednie pomieszczenie tylko okienko. Czy docieplać ściany? Oto jest pytanie? Zamówiłem też zlikwidowanie ogrodzenia wokół domku mamy, będzie można jeździć kosiarką bez przeszkód.
sugerujesz ze brakuje ci hydroizolacji na funadecie albo na płycie ?
jak odkopiesz ten kawałek zrób hydroizolacje i potem zasypać żwirem warto obok wykopać głębiej kawałek tak aby zrobic studnie chłonna gdaie mozna utopić pompę do wody brudnej niech zebrana wodę okresowo wywala daleko

a pro po kabla to prąd w kablu płynie w dwie strony moze mi sie wydaje ale nie ma potrzeby dawania go z powrotem ale mogę cos inaczej rozumieć
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:16   #2012
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,887
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 43 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
sugerujesz ze brakuje ci hydroizolacji na funadecie albo na płycie ?
jak odkopiesz ten kawałek zrób hydroizolacje i potem zasypać żwirem warto obok wykopać głębiej kawałek tak aby zrobic studnie chłonna gdaie mozna utopić pompę do wody brudnej niech zebrana wodę okresowo wywala daleko

a pro po kabla to prąd w kablu płynie w dwie strony moze mi sie wydaje ale nie ma potrzeby dawania go z powrotem ale mogę cos inaczej rozumieć
Zdaję sobie sprawę że prąd płynie w dwie strony, ale założenie jest aby mieć kontrolę nad prądem w garażu. W domu mam smartmeter na kablu zasilającym działającym w dwie strony. Jak podepnę kabel w szafie to ów smartmeter będzie wiedział co się dzieje. Jak dam go prosto z rozdzielni na słupie to tą wiedzę utracę, może to niezbyt wielka strata i warta rozważenia. Tak jak jest obecnie to nie jest przyszłościowe rozwiązanie. Że słupa z mojego licznika idzie kabelek który wchodzi do domu mamy, jest to 220 V bo nie było innych potrzeb, z domu idzie do garażu. Dom idzie do likwidacji i może wystarczy jak położę kabel ze słupa ze swojego złącza ale na trzy fazy, zrobię sobie skrzynkę z licznikiem, nawet mógłby być smart i nie musiałby być froniusa i byłoby to moźe tańsze i prostsze rozwiązanie. Na pewno brakuje hydroizolacji i mam zamiar zrobić jak opisujesz, niekoniecznie ze studnią, bo u nas poziom wód gruntowych wysoki a nie ma gdzie odprowadzać. Myślę że wystarczy izolacja może trzeba będzie poprawić płytę w garażu ale to zobaczymy robiąc jakiś odwiert. Mam projekt tego garażu i na owe czasy był zrobiony całkiem profesjonalnie a obserwacja wilgoci na płycie to kwestia ostatnich dwóch trzech lat, może Nasz Dom zaburzył stosunki wodne w glebie ? Opaska wokół garażu też uległa degradacji i to też może źle wpływać, jednym słowem odkopie się i się zobaczy
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:19   #2013
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,112
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 23 godz 47 min 38 s
Domyślnie

w sprawie studni to taka przenośnia jak bedziesz robił opaskę to na dno wykopu rura drenarska a ze rura musi iść ze spadem to w najniżej miejscu w którymś rogu albo w dwóch zamiast studni kopiesz metr głębiej a przy zasypywaniu wkładasz tam rurę pionowo dn 300 albo 350

W oryginale maja do tego dna i włazy na górę, choć jak nie chcesz dna dawać nie trzeba do tej rury pompa na wodę brudna a wylot pompy odprowadź jak najdalej od swoich budynków. do pływaka mozna dowiązać sznurek aby ciągnąc mozna uruchomić pompę do wypompowania pozostałych 30 litrów zebranych w rurze im więcej wody odprowadzisz poza dren tym mniej wnikać bedzie w budynek
woda jak prąd zawsze płynie tam gdzie ma łatwiej czyli im dalej woda od domu tym lepiej
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:27   #2014
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,887
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 43 min 40 s
Domyślnie

Parafrazując cytat” mój mąż z zawodu jest dyrektorem” moja żona może powiedzieć, mój mąż z zawodu jest meliorantem . Co do zasady pełna zgoda
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:28   #2015
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,112
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 23 godz 47 min 38 s
Domyślnie

dasz rade lepszy od niego nie bedziesz
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.