Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.11.2023, 07:31   #1666
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,880
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 7 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
czyli nie zapłaciłes nic poza opłatami stałymi przez 3 lata ?
Teraz też porównujesz inny system rozliczeń albo dwa systemy walutowe
Od dwóch lat też płacimy tylko koszty stałe, w granicach 160-190 PLN za okres 6 miesięcy, bo jesteśmy w starym systemie rozliczeń. Nasza bateria ma niejako nieograniczoną pojemność i kosztuje nas zaledwie 20% tego co wyprodukuje nasza instalacja. Gdybym miał podejmować decyzję o instalacji w nowym systemie rozliczeniowym, to mogłoby się okazać że decyzja o montażu baterii byłaby bardziej sensowna aby mieć możliwość sprzedania części produkcji w momencie gdy cena za sprzedaż jest lepsza. W tym systemie priorytetem jest maksymalizacja konsumpcji naszym miejscu produkcji, ale warto aby to było robione z sensem. Dla mnie budowanie basenu aby go podgrzewać jest działaniem bezsensownym, ale to moja subiektywna ocena. Przy produkcji rocznej w naszej instalacji na poziomie ponad 10 mwh zużycie kształtuje się w granicach 7,5 mwh. Proporcja jest taka że auto do dzisiaj zużyło około 4 mwh a pompa 1,5 MWh a resztę inne urządzenia. Można sobie policzyć jak by wyglądała rentowność w nowym systemie, na pewno nie byłaby tak opłacalna, na szczęście nie muszę tego liczyć. Dla mnie ważne jest aby każdy okres rozliczeniowy był na lekkim plusie, wtedy do zapłaty są tylko koszty stałe
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem