Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.03.2023, 08:29   #29
Conorian
 
Conorian's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2022
Miasto: Warszawa
Posty: 129
Motocykl: KTM 1290 Super Duke R; R1250 GSA; 990 Adventure; MZ 251
Conorian jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 53 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Tutaj się nie zgodzę z tobą. To właśnie guma powoduje napięcie łańcucha na zębatce zdawczej i mniejszy rezonans (szarpanie) wywołany praca silnika wysoki bieg / niskie obroty silnika. Podobne rozwiązania trafiają się w silnikach samochodowych, gdzie rozrząd jest napędzany łańcuchem dwurzędowym i koło na wale korbowym posiadało orig gumowy.
Ta zębatka za to kasuje luz bo ma większą szerokość roboczą na wielowypuście. I nic więcej. Mam tylko nadzieję, że płaszczyzna środkowa uzębienia pokrywa się z tą oryginalną zębatką. Nie będzie bardziej wepchnięta w stronę silnika, bo wtedy łańcuch będzie skrobał boki zębatek.
Nawet taką zębatkę u siebie zdecydowanie bym wkleił na odpowiedni klej, ale o tym były napisane rozprawy naukowe na tym forum
Natomiast skasowanie luzu na gumach zabieraka tylnej zębatki ma znaczenie i wiele osób tego nie sprawdza, a tu potrafi być całkiem spory luz.
No to powiem Ci tak, miałem Trampka 650, w którym zmieniłem cały napęd bo łańcuch był nierówno wyciągnięty (zębatka z tłumikiem).
Zdjęcie wałka:


Po wymianie był efekt WOW, jak to teraz fajnie jeździ. Wyjazd z żoną 600 km jednego dnia, wszystko fajnie. W międzyczasie doszła do mnie zębatka KKBike. Miała być naczarną godzinę ale postanowiłem ją wymienić. Po przejechaniu tych 600 km zdjąłem nową zębatkę zdawczą i zastąpiłem ją na KKBike. Po jeździe testowej znowu był efekt WOW. Znowu o tyle lepiej jeździło się na moto niż z poprzednią zębatką.
To moje subiektywne odczucie, lubię mieć z moto jak najlepsze "połączenie" dlatego kasuję wszystkie luzy jak tylko to możliwe. Nie nawidzę efektu stukania przy dodawaniu i odpuszczaniu manetki co miało tutaj miejsce przed zmianą na KKBike.



Edit. Przed chwilą zawitał "nowy" boczek


wrzucaj pl
__________________
Yes but no.

https://www.youtube.com/@conoriansride

Ostatnio edytowane przez Conorian : 27.03.2023 o 14:20
Conorian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem