Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.04.2021, 21:58   #119
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,998
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 19 godz 44 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Golf gti porównywalny gabarytem i ceną. Chyba nawet tańszy.
Do setki szybszy. Do 160 szybszy o prawie 10 sekund od id3.
OK, z jednym się zgodzę. Model samochodu wzięty do porównania.
Ale już jego wersja nie za bardzo. GTI to raczej hot hatch z 245KM i 370Nm momentu. A ID.3 to zwykły nie sportowy samochód, który ma 205KM (w mocniejszej wersji) i 310Nm. Ale niech będzie: Golf GTI 6,3 sek, ID.3 - 7,1.

160 to maks co poleci ID.3 więc sportowy GTI przy ponad 100km/h będzie miał przewagę.

Jednakże teoretykom sugeruję nie patrzeć na suche 0-100, tylko np. start spod świateł, przyspieszenie w jeździe miejskiej itp i tu dzięki max momentowi dostępnemu od zera km/h wygrywa każdy nawet mały elektryk. Usilnie zalecam jazdę próbną takim ID.3 czy Ioniq-iem czy Leafem. Gwarantuję, że to będzie "eye opener" no chyba, że ktoś na co dzień jeździ GTI Performance czy innym sportem.

Ale znowu podkreślam: jak ktoś spędza prawie 100% czasu na autobahnach, standardowy EV nie jest dla niego/niej. Ale przy limicie prędkości 70 mph (czyli 113 km/h) na angielskich autostradach i drogach dwupasmowych jest to jednak rozwiązanie OK, a przyspieszenia do 160 km/h mnie nie kręcą bo wole mieć prawo jazdy niż chodzić wszędzie piechotą.

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
https://youtu.be/WAJUJ776UjM
Ok. Ja wysiadam z tego sporu bo to sensu nie ma.
Sporu chyba nie ma dopóki się błotem nie obrzucamy Każdy ma swoje zdanie na ten temat i nie ma uniwersalnego rozwiązania, bo i nasze samochody używamy różnie. Co tobie pasuje, nie musi mnie i na odwrót. Tylko niestety w wątkach o EV to Wy staracie się nam, właścicielom EV udowodnić co to za hoojnie żeśmy nabyli, jacy to pseudo ekologiczni jesteśmy itp a nie na odwrót.

EDYTA: Dla mnie Bjorn jest wyrocznią w sprawach EV więc proszę. Widać też składowe przyspieszenia przy wolniejszych (tych bardziej użytkowych) prędkościach

https://youtu.be/zbGMgjaHjCA


Ostatnio edytowane przez Novy : 22.04.2021 o 21:42 Powód: Film w oknie
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem