Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.06.2012, 17:22   #59
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

Priwiet!
Ponieważ co roku dostaję zapytania o kierunek, napiszę więc tu kilka podstawowych informacji dla jeźdźców adwenczer, chcących podążyć na Północ.

1. Przejście graniczne z Rosją:
zdecydowanie nie polecam przejścia na drodze z Karsavy (A13) przechodzącej w A116 po stronie rosyjskiej. Powód - opisany w relacji.
2. Wiza/voucher/meldunek (wszystko do wygooglania samodzielnie).
Wiza - załatwialiśmy przed jakieś biuro podróży. Opłata za pośrednictwo (czyli oddajesz paszport, dostajesz z wizą, ambasady możesz na oczy nie wiedzieć) to chyba 40-60zł, mogą również zrealizować zamówienie wysyłkowo.
Biuro również wystawi voucher. Mieliśmy wystawiony na jakiś hotel w Petersburgu, w którym nigdy się nie pojawiliśmy.
Kwestia meldunku - nigdzie się nie zgłaszaliśmy, meldowaliśmy,w ogóle się tematem nie zajmowaliśmy. Nie mówię, że to dobre posunięcie. Spaliśmy albo w namiocie, albo u poznanych Rosjan. Przy wyjeździe Pani na Granicy pytała gdzie byliśmy, gdzie nocowaliśmy. Powiedziałem, że na Półwyspie Kolskim, w Petersburgu, a nocowaliśmy u znajomych motocyklistów. Żadnych więcej pytań nie było.
3. Komary.
Ja się przyzwyczaiłem. Nie da się machać dwoma rękami naraz i rozkładać namiot. Kwestia indywidualna, ja nigdy nie stosuję żadnych środków na komary. Chyba, że wewnętrznie
4. Petersburg
Nocowaliśmy u jednego z przodowników Mototravels.ru
Miły gość.
5. Ślad GPS.
Dla upartych coś się znajdzie, ale po wyjeździe sprzedałem GPSa, tematem się więcej nie zajmuję, więc lepiej kontaktować się np. MTBikerem, chyba wie więcej w temacie.
6. Rosja.
Pamiętajcie, że Rosja to nie kraj, to stan umysłu
7. Warto jechać.

Ostatnio edytowane przez Ronin : 27.06.2012 o 17:28
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem