![]() |
Gruzja autolaweta poszukiwana
Powitać
Wybieramy się z kumplami w czwórkę do Gruzji. Rozważamy wynajęcie autolawety dubla do przewozu motocykli do samej Gruzji (via Turcja). Czy ktoś z was mógłby coś doradzić w tej kwestii. Głównie chodzi o wypożyczalnie która wynajmuje autolawety na takiej trasie. |
A nie myśleliście o osobówce z przyczepą hamowaną? Tańsza opcja i chyba wygodniejsza. Kumple tak lecieli do Maroka - do Mondeo podpięli większą przyczepkę, na którą wrzucili 4 moto i część tobołów. Raczej 3.5t zestawu nie przekroczyli, czyli wystarczy kat.B. Autolawetą raczej szybciej nie pogonicie, a jeśli nawet to pierwsza stacja paliw ostudzi dociskanie gazu na autostradzie. W zeszłym roku przerabialiśmy ze znajomymi przewóz moto dużym busem, gad spalił tyle co dwie osobówki z zapiętą przyczepką, a prócz tego musiała jechać osobówka z driverami. Najlepsza opcja jaka mi się trafiła, to wygodny mały busik + przyczepka na moto. Jeździłem tak już na 5os + 5moto, spalanie 8-10l/100km, brak tematów typu stanie za TIRami na granicach.
Tak jechałem do Gruzji: przyczepka 2xXTZ750+KTM 690, na pace XT600 i XT660, do tego 5 osób https://www.motostat.pl/user_images/70735/03.jpg Na autostradzie 120-140km/h, średnie spalanie wyszło poniżej 9l Nie wiem czy coś się zmieniło, ale jak ja jechałem do Gruzji to w Turcji na pokładzie musiał być właściciel pojazdu lub pojazdów. Na siebie miałem cały zestaw ciągnący. Ale i tak były przeboje na granicach. |
Cytat:
Po drugie to masz ułańską fantazję... |
Tak tak, 80 powinno się jechać. Odpuściłem już w Słowacji, jak laweciarze okazali się najszybsi.
|
Avente, jak coś wypożyczysz to zadbaj u odpowiednie upoważnienie. Mój motocykl był w leasingu i potrzebowałem tłumaczenie na język turecki zrobione przez tłumacza z listy ambasady tureckiej, dodatkowo potwierdzone przez ambasadę. Kupę kasy ten kwot kosztował.
Mimo wszystko na granicy mieliśmy trochę stania bo celnicy nie rozumieją że jest więcej dowodów rejestracyjnych niż ludzi. My w 2015 je jechaliśmy zafirą + przyczepa hamowania, całość poniżej 3,5t. 54-56h w aucie i ponad 600l oleju napędowego. Na forum jest gdzieś naszą relacja. |
|
"Laweciarska Gruzja 2015" Pamiętam i polecam!
|
To może się dogadamy, bo mamy wolne miejsca na przyczepie bowiem wieziemy nasze moto do Gruzji i od 27 czerwca chcemy być już na miejscu. Jedziemy busem z przyczepą. Zapraszam do kontaktu jeśli termin by Wam odpowiadał 505115297.
|
Czy to oferta komercyjna ?
|
Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.