Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Serwis Ramires (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=281)
-   -   Serwis urządzeń spalinowych (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45117)

ramires 10.11.2023 12:04

Serwis urządzeń spalinowych
 
Dzień dobry wszystkim.

Oferuję serwis urządzeń spalinowych zaczynając na piłach/kosach/kosiarkach a kończąc na agregatach czy małym sprzęcie budowlanym.

Pracuję na oryginalnych częściach silnikowych. Tylko i wyłącznie po konsultacji z klientem mogę odejść od tej zasady na wyraźnie życzenie.

Główne marki, które serwisuję/naprawiam to:
- Honda (autoryzacja HONDA)
- Mikasa (autoryzacja Honda/Mikasa)
- Orec (autoryzacja Honda/Orec)
- Wacker
- Stihl (autoryzowany serwisant)
- Makita / Dolmar
- Husqvarna
- Briggs & Stratton

Dodatkowo zakres usług uwzględnia Honda Marine a więc wszelkie silniki zaburtowe. (autoryzacja HONDA).
Honda i pochodne - serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.


W ofercie części jak i nowe urządzenia.


Forum oczywiście może liczyć na zniżki bądź kolejność w serwisowaniu.

Lokalizacja serwisu Otwock i Józefów.

Adres serwisu głównego:
Branżowa Hurtownia Narzędzi (Honda / Mikasa / Orec / Pramac)
ul. Elizy Orzeszkowej 3
05-420 Józefów k/Warszawy

Serwis nr 2
ul. Majowa 291, 05-400 Otwock

Telefon: 796 316 753

Emek 10.11.2023 12:16

Administracja działa w dziale PID na innych zasadach niż pozostali?

Cytat:

Ogłaszanie w PiD jest możliwe tylko dla osób spełniających poniższe warunki !
1.Opłacona składka forumowa (15 zł)
2.Opłacona składka PiD (20 zl)

ramires 10.11.2023 12:44

Cytat:

Napisał Emek (Post 836007)
Administracja działa w dziale PID na innych zasadach niż pozostali?

Misiu drogi, słoneczko się u mnie nie zapala - Dzieju potwierdzi, że składki wszelkiej maści są opłacone.

Każdorazowo musiałbym zmieniać plik konfiguracyjny aby to ustawić, potem ustawić słoneczko a następnie znowu zrobić tryb chroniony admina.

Emek 10.11.2023 12:46

Tylko pytam. Dziękuję.

ramires 10.11.2023 12:47

1 Załącznik(ów)
Załącznik 129723

I bardzo dobrze, że się pytasz. Rozwiewa to wątpliwości.

Ryży Koń 30.01.2024 14:42

Kierowniku... serwisik Sztilki trza zrobić. Leży już wiele lat od ostatniego serwisu, przed którym leżała wiele lat. Niech się porusza trochę. Droższe piniędzy chyba nie będzie?

ramires 30.01.2024 15:01

Stihl ma 39 modeli pił... weź chociaż pierdnij dla orientacji ;)

Zrobię co trzeba będzie jeśli będzie sens (małe modele są... jednorazowe)

Kazmir 05.02.2024 18:23

6 Załącznik(ów)
Obiecałem coś napisać w temacie naprawy to do dzieła:)

Będzie już ze 20 lat, jak kupiłem od kolegi agregat prądotwórczy za śmieszne pieniądze – oczywiście niesprawny.
Agregat to Honda EM 30. Po zakupie pochwaliłem się Motormaniakowi, a on mnie zgasił, bo za 300zł to pewnie podróbka i jeszcze nie na chodzie. Nawet nie przypuszczałem, że i to podrabiają, ale ciekawy wiedzy znalazłem stronę gdzie w kilku punktach było wyszczególnione co sprawdzić, żeby się przekonać, czy to oryginał, czy podróbka. Okazało się , że to oryginał, a mówimy tu o sprzęcie, który wtedy kosztował w okolicach 8500zł.
Po rozbiórce częściowej okazało się że brak jest cewki zapłonowej, Cewki alternatora są spalone, a koło magnesowe uszkodzone. I teraz największa ciekawostka. Silnik wygląda, jak by nigdy nie był odpalany. Świeca bez żadnego nalotu denko tłoka zupełnie czyste alu, a pod pokrywką zaworów sucho i czysto. Wobec tego pytanie? To w jaki sposób został upalony zespół prądotwórczy?

Jedna myśl mi przychodzi do głowy. Agregat był wystawiony gdzieś na ekspozycji i tak sobie stał, ale sprzedawca miał szwagra, który przez przepadek taż miał taki sam agregat. Niestety ten „szwagrowy” był pewnie mocno ciurany na budowie i stało się co na fotkach. Pomysł jest jeden! Podmienić te elementy. Sztuka się zgadza. Po jakimś czasie pewnie się agregat zezłomuje , albo sprzeda za miskę ryżu. I tak w skrócie stałem się posiadaczem tej zabawki, ale żeby nie było za ryż zapłaciłem.

Jakie mam oczekiwania szanowny panie Ramirez:bow:;)

Etap 1
Spróbować założyć koło magnesowe te proste od silnika który występuje w maszynach budowalnych. Takie koło widziałem na Aledrogo nowe za 100zł? Cewkę mam chyba nową właśnie przez pomyłkę kupioną do tego prostego koła. Dobrać cewkę i spróbować to odpalić. To by dało odpowiedź, czy warto cokolwiek dalej robić.

Etap 2
Jeśli silnik będzie sprawny to pozostaje wymiana koła magnesowego. Koło ma bicie jest chyba odklejony magnez. Cewki do przewinięcia. W Warszawie na Modlińskiej rozmawiałem zrobią bez problemu. Płyta z elektroniką? Nie mam schematu nie wiem czy jest sprawna? Jeśli będzie schemat mogę sam posprawdzać proste elementy elektroniczne typu diody – tranzystory itp.
Jeśli by się okazało, ze masz coś z tych gratów (używki) to wielka radość poniesie mnie na skrzydłach do Ciebie. Zapakuje te graty do auta i przyjadę. Kawę się wypije i powspomina stare czasy afrykańskie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.