![]() |
Problem z prawym zaciskiem - trzyma?
Wczoraj wymieniłem w RD07 komplet klocków z przodu z sbsów na hondowskie złote nissiny. Wymiana poszła ok, jednak prawy zacisk dość mocno trzyma tarczę.
Wygląda to tak, jakby tarcza hamulcowa była za bardzo wewnątrz (bliżej centrum koła)? Przy nie do końca dokręconym zacisku do widelca koło kręci się ok, jednak jak dokręcę tyle ile trzeba czyli mocno, to zacisk na tyle trzyma tarczę, że ciężko koło obrócić rękami. Na starych klockach toczyło się wszystko ok. Wyrobi się to to? Może warto zrobić pare km na lekko poluzowanym tym prawym zacisku żeby się dotarło? Ale jest wtedy szansa że np klocki sie nierówno wytrą albo zjadą tarczę... Dodam że będę jeszcze wymieniał płyn hamulcowy. |
Sprawdź czy dobrze masz przykręconą prawą goleń do oski koła. Musisz mieć rant oski równo z rantem goleni. Jak będzie przesunięte to na nowych klockach może ci ocierać i trzymać koło.
|
A czyściłeś tłoczki - ja za każdą wymianą klocków rozbieram cały zacisk, czyszczę i wkładam na jakąś specjalna pastę (Nie pamietam co to - Dandy mi sprzedał) - do tego czyszczenie i smarowanie prowadnic zacisku i nowy płyn - i wsio bangla bez żadnego blokowania.
|
Odkręciłeś dekiel zbiorniczka płynu ??
|
Cytat:
|
Jak widać rant ośki z rantem goleni raczej się nie pokrywa tylko wystaje, ale jakby się pokrywał to przecież by było słabo dokręcone? Przesyłam 2 zdjęcia jak to wygląda. Tłoczków nie czyściłem ani nic nie smarowałem, nie bardzo wiem jak to się robi, a na razie jest tak roboczo założone, myślałem, że się rozjeździ. Dekla zbiorniczka nie odkręcałem, w sumie klocki luźno wchodzą na tarczę więc płynu nie jest za dużo.
http://imageshack.us/photo/my-images...112838743.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images...811295724.jpg/ |
Pany a stosuje ktos jakies gumki zabezpieczajace tloczek przed brudem?
|
Poluzuj lagi i poobracaj tak żeby miały dobra szerokość względem oski, pewnie troszkę są pokrzywione.
A trze klocek czy jarzmo zacisku? |
Wykręciłem o pare obrotów ośkę, po czym skręciłem mocowanie ośki i w sumie jest ok. Wcześniej za mocno ściągnąłem ośką lagi, czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego czy ośka powinna wystawać poza rant lewej goleni?
czy komuś odpadło już przednie koło w czasie jazdy? :D |
Pierwsze zdjęcie poluzuj cztery śruby i lekko odchyl goleń od koła tak aby krawędź ośki pokrywała się z krawędzią goleni. Dokręć śruby i powinno być dobrze.
|
A czy dokręcanie ośki ma jakiekolwiek znaczenie, skoro na jednej ladze jest dokręcana tą płytką z 4 szpilkami? Przecież lagi względem siebie są tak samo cały czas, a dokręceniem ośki reguluje się ściśnięcie łożysk itd, zgadza się? Jeśli zacisk przytrzymuje tarcze to na moje coś jest nie tak z trzpieniami prowadzącymi zacisk. To jest zacisk pływający, który potrafi sam się dostosować do pozycji tarczy.
|
Spróbuj złapać za lagę gdy popuszczone są 4 śruby a zobaczysz że można nią ruszyć. Jak będziesz miał bliżej koła to może ci ocierać o zacisk. Ośkę dokręć wymaganym momentem a potem ustaw goleń do ośki dokręć 4 śruby i sprawdź czy nie ociera.
|
Cytat:
|
Cytat:
:):):) |
Otóż:
powód był prozaiczny jak cholera :) okazało się, że, nie wiem jak to możliwe, wystający rant ślimaka był akurat na wystającym rancie goleni, nie pod nim ani nie nad nim. Przez to goleń nie chciała się ułożyć jak trzeba. Przekręciłem ślimaka we właściwą pozycję i goli jak...powinno golić. Dzięki pany za rady. |
To kocham najbardziej w takich tematach :) 18 postów :), by przekonać się , że źle zamontowany ślimak. Nigdy bym na to nie wpadł. Nawet nie wiedziałem, że tak można. Ale cóż człowiek uczy się w końcu całe życie.
|
Eee , jak poszukasz to i się znajdą tacy co to lewy gwint na prawy wkręcą.....
Miałem usunąć ale po namyśle postanowiłem zostawić dla potomnych jak to z prostej czynności można problem zrobić. |
Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:58. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.