Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   jaki amplituner? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45680)

rumpel 09.03.2024 21:06

jaki amplituner?
 
W związku z tym, że to forum (ludzie) jest takie mądre mam pytanie, jaki amplituer stereo? Budżet to ok 3000zł. W gre wcodzi stereo, ma miec bluetooth, wi-fi. Mam kilka typów ale może ktoś coś podpowie. Pomieszczenie do obsłużenia to ok 30m2. Ktoś, coś?

consigliero 09.03.2024 21:46

Trochę ponad budżet bo 3040 ale ma co potrzebujesz, chyba ma bo Bluetooth rzadko używam


pałeł 09.03.2024 22:33

Tylko stero ?

ramires 09.03.2024 22:53

Rumpel, przejedź się do Olkusza. Tam niedaleko rynku koleś ma kilkadziesiąt od ręki i odsłuchaj sobie.

rumpel 10.03.2024 09:28

consigliero wszystko fajnie ale co to za model ;) ? PM7000N ?

pałeł tak tylko stereo, wystarczy to ma być do muzyki, zresztą tak mam podciągnięte kable do głośników.

ramires a jakiś adres/link?

ramires 10.03.2024 09:32

JM SYSTEM
ul. Krzywa 1
32-300 Olkusz

pałeł 10.03.2024 09:33

Zobacz sobie onyko tx 8250 lub 8270

rumpel 10.03.2024 09:41

Onkyo jest na liście ;)

kurol 10.03.2024 09:49

Nie wszystkie amplitunery obsluguja bluetooth w obydwie strony,warto sie upewnic przed zakupem.
Bluetooth jakosciowo tez jeden drugiemu nierowny.

consigliero 10.03.2024 09:54

Cytat:

Napisał rumpel (Post 847976)
consigliero wszystko fajnie ale co to za model ;) ? PM7000N ?

pałeł tak tylko stereo, wystarczy to ma być do muzyki, zresztą tak mam podciągnięte kable do głośników.

ramires a jakiś adres/link?

Tak to PM 7000 N, który zastąpił Primare A20 mk3. Zasadniczo to to taka była dziwna decyzja bo nd 8006 dubluje część funkcji PM7000 N, gdybym miał inny odtwarzacz CD to też byłoby dobrze, no ale 8006 kupiłem wcześniej. Dla mnie gra dobrze i specjalnie, nie wdając się w szczegóły, bo nie mam pokoju do odsłuchu, różnicy nie ma. Przestałem słuchać kabli po 1000 PLN za metr dawno temu.


Emsi 10.03.2024 10:59

Rumpel jedź do klepu i posłuchaj różnych sprzętów, każdy gra inaczej... weź może swoje kolumny.
Nie wiem, masz sklepy Top HiFi, masz S4Home w Oświęcimiu, jeszcze kilka na śląsku.

Jeżeli nie zależy Ci na radiu, to lepszą jakość dźwięku ma wzmacniacz stereo, a nie amplituner, ale jeśli amplituner, to zerknij na Yamahe.

pałeł 10.03.2024 11:12

Jak będziesz chciał osłuchać dość juz wiekowy 656 od onyko to pinezka jest na mapie umie grać w stereo mimo ze jest 7.1 daleko nie masz puścisz sobie z blutu czy Spotify co chcesz I jakieś zdanie sobie wyrobisz

Rajtek 10.03.2024 11:37

Konieczny odsłuch na swoich kolumnach bo można być niezadowolonym z brzmienia.
Ja mogę polecić tańsze modele topowych firm jak np:
Audiolab 6000A play , masz odrazu z odtwarzaczem strumieniowym
http://www.q21.pl/audiolab-6000a-play-czarny.html

Albo wzmacniacze zintegrowane firmy NAD np c368

consigliero 10.03.2024 12:08

Nie wiem jak zakupy w Q21 ale w Amazon sprawa jest prosta, bierzesz i testujesz. Pasuje zostawiasz, jesteś niezadowolony odsyłasz i nikt nie będzie próbował się do czegoś nakłaniać
https://www.avtest.pl/wzmacniacze/it...arantz-pm7000n


https://www.amazon.pl/Marantz-PM7000...s%2C106&sr=8-1

Rajtek 10.03.2024 12:28

Cytat:

Napisał consigliero (Post 848026)
Nie wiem jak zakupy w Q21 ale w Amazon sprawa jest prosta, bierzesz i testujesz. Pasuje zostawiasz, jesteś niezadowolony odsyłasz i nikt nie będzie próbował się do czegoś nakłaniać
https://www.avtest.pl/wzmacniacze/it...arantz-pm7000n


https://www.amazon.pl/Marantz-PM7000...s%2C106&sr=8-1

Jak przez internet kupujesz jako osoba fizyczna to zawsze możesz zwrócić i odstąpić od umowy kupna bodajże do 14 dni od zakupu.
Wzmacniacz inkolumny muszą trochę pograć aby w pełni osiągnęły możliwości.

Dla przykładu to właśnie Wspomniany maranz vs ww audiolab to dwa odmienne brzmienia, kwestia preferencji użytkownika. Oba to budżetowa półka ale to już liga audiofilska.

consigliero 10.03.2024 12:35

1 Załącznik(ów)
No a w tym konkretnym wypadku na zwrot jest miesiąc a fakturę mogę sobie wydrukować na firmę bez problemu. Teraz często nawet wkręty tam kupuję bo nie muszę do marketu budowlanego specjalnie w tym celu się wybierać.

Rajtek 10.03.2024 12:49

Cytat:

Napisał consigliero (Post 848026)
Nie wiem jak zakupy w Q21 ale w Amazon sprawa jest prosta, bierzesz i testujesz. Pasuje zostawiasz, jesteś niezadowolony odsyłasz i nikt nie będzie próbował się do czegoś nakłaniać
https://www.avtest.pl/wzmacniacze/it...arantz-pm7000n


https://www.amazon.pl/Marantz-PM7000...s%2C106&sr=8-1

Do tego Maranta i audiolaba fachowcy najczęściej polecają kolumny Fyne Audio F501 lub F502

consigliero 10.03.2024 12:57

Zasadniczo to podłączyłem do tego co miałem w domu i raczej nie będę zmieniał bo gra dobrze. Dawno temu przestałem czytać to co polecają fachowcy, zwłaszcza po etapie, który na szczęście mam dawno za sobą. Jak fachowiec zmieniał mi kable i to nie te głośnikowe tylko interkonekty i udowadniał że więcej słychać. Najlepsze było to że mi się rzeczywiście wydawało że więcej słyszałem :). Na dwóch tych filmikach które załączyłem gra w jednym przypadku Primare a w drugim Marantz i pewnie fachowiec by mi udowodnił że ten marantz gra gorzej ale ja już tego nie słyszę :)

Rajtek 10.03.2024 16:18

Cytat:

Napisał consigliero (Post 848035)
Zasadniczo to podłączyłem do tego co miałem w domu i raczej nie będę zmieniał bo gra dobrze. Dawno temu przestałem czytać to co polecają fachowcy, zwłaszcza po etapie, który na szczęście mam dawno za sobą. Jak fachowiec zmieniał mi kable i to nie te głośnikowe tylko interkonekty i udowadniał że więcej słychać. Najlepsze było to że mi się rzeczywiście wydawało że więcej słyszałem :). Na dwóch tych filmikach które załączyłem gra w jednym przypadku Primare a w drugim Marantz i pewnie fachowiec by mi udowodnił że ten marantz gra gorzej ale ja już tego nie słyszę :)

W takim przypadku najlepiej kierować się funkcjonalnością i wyglądem sprzętu

kdf 10.03.2024 16:21

Wiem że to forum Hondy ale sprzęt grający to tylko Yamaha.
https://www.q21.pl/yamaha-r-n600a-czarny.html

Mam jego poprzednika R-N301 jeszcze bez Bluetooth ale jest naprawdę dobry.

szarik 10.03.2024 16:59

Cytat:

Napisał kdf (Post 848058)
Wiem że to forum Hondy ale sprzęt grający to tylko Yamaha.
https://www.q21.pl/yamaha-r-n600a-czarny.html

Mam jego poprzednika R-N301 jeszcze bez Bluetooth ale jest naprawdę dobry.

Z Yamahami jest taki problem że one są słabe jeśli chodzi o wydolność prądową (mam na mysli te budżetowe o których piszesz ) od 2016 roku mam rn 602 + podłogówki yamahy ns777 i słabe te 60 W na kanał.
Obecnie rn 602 gra z Monitor Audio Bronze 100 (podstawkowe) i jest przyzwoicie , ale wybrałem sie po nie razem ze wzmakiem i wybrałem je po odsłuchu.
Od ponad roku mam Yamahe rn 803 i ona już jest zdecydowanie "mocniejsza" tzn nie musi grać głośno żeby słychać było muzykę.
Jestem lekkim miłośnikiem Yamahy , ale niestety pozadne modele zaczynają się od serii 1000 + , no ale wiadomo budżet już inny .
Jako ciekawostkę mogę dodać, że w garażu mam Pioneera A400 z 92 roku(tylko liche 60W na kanał)... i on bije na głowę obie Yamahy z tymi samymi głośnikami czyli ns777.

kdf 10.03.2024 17:01

Tak jak wcześniej napisałeś kluczem jest budżet.

szarik 10.03.2024 17:48

Nie wiem jaki wygląd sprzętu Rumpelkowi podchodzi, bo jeśli Yamahowe retro pasuje to mogę w tym budżecie polecić rn803d . Spełnia wszystkie wymagania a aplikacja muciccast jest również ok.
A jesli retro nie , no to trzeba iść do salonu i obsłuchać . Mnie w Q21 jak szukałem mocniejszego wzmaka polecali Nad-a jakiegoś (nie pamiętam już modelu )
Nad , wiadomo bardzo zacne sprzęty miał i chyba nadal ma i gdyby nie to że wyglądał bardzo nowocześnie/tabletowo (co dla mnie jest wadą estetyczną :)) to napewno brałbym go pod uwagę.

Rajtek 10.03.2024 18:45

Cytat:

Napisał kdf (Post 848058)
Wiem że to forum Hondy ale sprzęt grający to tylko Yamaha.
https://www.q21.pl/yamaha-r-n600a-czarny.html

Mam jego poprzednika R-N301 jeszcze bez Bluetooth ale jest naprawdę dobry.

Ten model To inna liga, okręgowa;)

rumpel 10.03.2024 19:04

dzięki za podpowiedzi, sprzęt nie ma być audiofilski od do plumkania w pokoju. Wygląd retro jak najbardziej wchodzi w rachubę.

Moje typy na dzień dzisiejszy to:

ONKYO TX-8250
Denon DRA-800H
Yamaha R-N600A

i chyba kolor srebrny.

Co do rady aby jechać ze swoimi głośnikami to raczej nie wchodzi w rachubę, zaryzykuje ;)

szarik 10.03.2024 19:28

Cytat:

Napisał rumpel (Post 848087)
dzięki za podpowiedzi, sprzęt nie ma być audiofilski od do plumkania w pokoju. Wygląd retro jak najbardziej wchodzi w rachubę.

Moje typy na dzień dzisiejszy to:

ONKYO TX-8250
Denon DRA-800H
Yamaha R-N600A

i chyba kolor srebrny.

Co do rady aby jechać ze swoimi głośnikami to raczej nie wchodzi w rachubę, zaryzykuje ;)

Ponieważ najgorsze są nie proszone rady to proszszsz ....
To jest najważniejszy krok , dopasowanie wzmaka do głośników.
Różnice są naprawdę duże. Jezeli masz problem z przemieszczaniem kolumn to zawsze możesz sie dogadac ze sprzedawcą i wziąć dwa, trzy wzmaki na próbę.
Nie odpuszczaj tego naprawdę warto.

rumpel 10.03.2024 19:38

dzięki szarik, mam jakieś 3 kmpl głosników i liczę na to, że któryś z nich spasuj a jak nie to wtedy się zakupi coś nowego.

Emsi 10.03.2024 21:55

No to porozmawiaj ze sprzedawcami nawet mailowo. Powiedz jakie masz kolumny, jakiej muzyki słuchasz i jakiego brzmienia oczekujesz.
Byłem w Silesii, w salonie Denona. Chłop mi puścił 3 różne kolumny na jednym wzmacniaczu i różnice były duże. Najlepiej zagrały te, po których najmniej się tego spodziewałem, chyba Dali to były.

Rajtek 10.03.2024 22:54

Cytat:

Napisał Emsi (Post 848115)
No to porozmawiaj ze sprzedawcami nawet mailowo. Powiedz jakie masz kolumny, jakiej muzyki słuchasz i jakiego brzmienia oczekujesz.
Byłem w Silesii, w salonie Denona. Chłop mi puścił 3 różne kolumny na jednym wzmacniaczu i różnice były duże. Najlepiej zagrały te, po których najmniej się tego spodziewałem, chyba Dali to były.

Bo jak nie wiemy jak moze byc to nie zdajemy sobie z tego sprawy co nas omija. A jak juz doswiadczymy to widzimy roznice.

muszel72 11.03.2024 17:47

Ja mam taką Yamahę z głośnikami PSB od 4-ch lat i jestem bardzo bardzo zadowolony.

hebi 12.03.2024 11:59

Chłopy dobrze prawią. Musisz dobrać kolumny do wzmaka. Albo odwrotnie. Ja do swojej Yamahy odsłuchiwałem wiele kompletów kolumn i dopiero z Heco mi zagrało idealnie. Trzeba pamiętać,że każde ucho inne jest i co mi ładnie gra niekoniecznie spasuje tobie.

tomekv4 12.03.2024 12:04

Cytat:

Napisał hebi (Post 848263)
Chłopy dobrze prawią. Musisz dobrać kolumny do wzmaka. Albo odwrotnie. Ja do swojej Yamahy odsłuchiwałem wiele kompletów kolumn i dopiero z Heco mi zagrało idealnie. Trzeba pamiętać,że każde ucho inne jest i co mi ładnie gra niekoniecznie spasuje tobie.

A kolumny trzeba dobrać do pomieszczenia

Piotr76 13.03.2024 08:42

Cześć. Potrzebuję kolumny do warsztatu. Moc do 150w. Wygląd zewnętrzny nie jest tak ważny jak czyste brzmienie. Pomożesz tomekv4 ?

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

tomekv4 13.03.2024 13:09

Cytat:

Napisał Piotr76 (Post 848356)
Cześć. Potrzebuję kolumny do warsztatu. Moc do 150w. Wygląd zewnętrzny nie jest tak ważny jak czyste brzmienie. Pomożesz tomekv4 ?

Takich mocnych nie mam. Mam takie spore monitory Heco. Moc około 70W. Cena 250 zl

szarik 13.03.2024 13:33

Cytat:

Napisał Piotr76 (Post 848356)
Cześć. Potrzebuję kolumny do warsztatu. Moc do 150w. Wygląd zewnętrzny nie jest tak ważny jak czyste brzmienie. Pomożesz tomekv4 ?

Cytat:

Napisał tomekv4 (Post 848382)
Takich mocnych nie mam. Mam takie spore monitory Heco. Moc około 70W. Cena 250 zl


Cześć Tomek , jeśli by kolega się nie zdecydował to chętnie bym zerknął na te monitory. I jak byś mógł to zmierz ich wysokość bo to dla mnie "kluczowy parametr" głośnika :)

tomekv4 13.03.2024 22:04

3 Załącznik(ów)
Wysokość 50, szer 30 i głębokie na 27. Jutro jakieś fotki podeślę

Piotr76 15.03.2024 07:46

Cytat:

Napisał tomekv4 (Post 848433)
Wysokość 50, szer 30 i głębokie na 27. Jutro jakieś fotki podeślę

Dziękuję za odpowiedź. Czekam na fotki

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

rumpel 16.03.2024 15:16

sprzęt zakupiony temat można zamknąć.


Dzięki wszystkim za rady

szarik 17.03.2024 00:03

Cytat:

Napisał rumpel (Post 848606)
sprzęt zakupiony temat można zamknąć.


Dzięki wszystkim za rady

Nie ma zamknąć! Poka wałek, yyy znaczy poka sprzęt.

rumpel 17.03.2024 12:09

padło na Yamaszkę R-N600A i indiana line tesi 561 a pokaże jak stanie w miejscu docelowym, na razie stoi na kartonie ;)

szarik 17.03.2024 23:59

Cytat:

Napisał rumpel (Post 848637)
padło na Yamaszkę R-N600A i indiana line tesi 561 a pokaże jak stanie w miejscu docelowym, na razie stoi na kartonie ;)

Ładny zestaw , będzie cieszył oko i ucho . Musiccast Yamahy też fajnie się spisuje .:Thumbs_Up:

Piotr76 18.03.2024 22:29

Cytat:

Napisał szarik (Post 848383)
Cześć Tomek , jeśli by kolega się nie zdecydował to chętnie bym zerknął na te monitory. I jak byś mógł to zmierz ich wysokość bo to dla mnie "kluczowy parametr" głośnika :)

Dziękuję tomekv4 za fotki. Sorki za zawracanie głowy. Jestem akurat w pracy i przy weekendzie udało mi się kupić conieco na fin.no . Chyba nawet aż za dużo kupiłem jak na moje potrzeby i trzeba będzie cos ogłosić.Tak więc szarik śmiało kupuj kolumny od Tomka. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...4854d5233e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e93fdfd3ab.jpg

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

szynszyll 23.03.2024 05:48

jeszcze o jednej rzeczy nalezy wspomniec - nie ma kolumn do kazdego rodzaju muzyki :( sporo zalezy od tego czego sie slucha. na 'wolnych, rozlazlych' starych konstrukcjach fajnie zagra trio jazzowe i muzyka dawna ale juz zupelnie nie sprawdzi sie heavy metal z lat 80-tych z dwoma szybkimi stopami. i na odwrot - 'szybkie' zamkniete konstrukcje poradza sobie z trashem czy techno rave ale sluchanie na nich kwartetow smyczkowych z klawesynem 'zaboli'. kiedys na targach AudioShow rozmawialem z konstruktorem i wlascicielem tej firmy:

https://boenicke-audio.ch/

kolezka od lat byl dyrygentem orkiestr symfonicznych i realizatorem dzwieku w filharmoniach - powiedzial, ze zaczal projektowac i budowac kolumny, ktore graja tak jak on slyszy orkiestre za pulpitem - chcial oddac to najwierniej. nie wie czy jego kolumny sprawdza sie w nowojorskim rapie czy we wspolczesnym pop - jego cel byl inny. na wystawie prezentowal tylko muzyke klasyczna. gralo to olsniewajaco. reasumujac: flamenco wg mnie potrzebuje innego zestawu niz canibal corpse :D moje Ditton15 zupelnie nie nadaja sie do szybkiego grania bo sie gubia i 'depcza sobie po pietach', ale juz Piotr Bukartyk czy Johny Cash brzmia swietnie.

rumpel 30.03.2024 21:15

1 Załącznik(ów)
Obiecana fota.


Początki były ciężkie, ale trochę zmian ustawień, trochę cierpliwości i gra w końcu gra to całkiem dobrze. Teraz szukam gramofonu a CD na zdj też jest tymczasowo ;)

szynszyll 31.03.2024 06:11

olej gramofon - szukaj macierzy dyskowej i dobrej klasy DAC. to bzdura, ze winyl zawsze gra lepiej - sa winyle i winyle, a te naprawde dobrze wytloczone kosztuja miliony. ta sama plyta moze byc wytloczona ch... i nie brzmiec albo wrecz przeciwnie. oczywiscie jest 'klymant i lans' ale szybko zacznie Cie to wkurzac.

rumpel 31.03.2024 07:01

Ale mam juz troche ( mysle ze ponad 100) plyt, wiec fajnie byloby je sobie czasem przesłuchać.

Rajtek 31.03.2024 08:53

Cytat:

Napisał rumpel (Post 849724)
Obiecana fota.


Początki były ciężkie, ale trochę zmian ustawień, trochę cierpliwości i gra w końcu gra to całkiem dobrze. Teraz szukam gramofonu a CD na zdj też jest tymczasowo ;)

szkoda, ze nie kupiłeś czegoś w stylu vintage, do tej szafki surowy metaliczny kolor i nowoczesny charakter sprzętu to słabo pasuje.
Odnosnie źródła dźwięku to czy ma wbudowany odtwarzacz strumieniowy? Bo wówczas niepotrzebne gramofony, cd itp

kdf 31.03.2024 18:39

Cytat:

Napisał Rajtek (Post 849737)
szkoda, ze nie kupiłeś czegoś w stylu vintage, do tej szafki surowy metaliczny kolor i nowoczesny charakter sprzętu to słabo pasuje.

Oj tam, szafkę się przemaluje. Takie tesco by pasowało do aluminium.

Jarczoq 01.04.2024 21:12

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 849729)
olej gramofon - szukaj macierzy dyskowej i dobrej klasy DAC. to bzdura, ze winyl zawsze gra lepiej - sa winyle i winyle, a te naprawde dobrze wytloczone kosztuja miliony. ta sama plyta moze byc wytloczona ch... i nie brzmiec albo wrecz przeciwnie.

I tak i nie. Na omawianym poziomie rzeczywiście gramofon+wkładka+phono-pre może zagrać kiepsko, tym bardziej płyty nowej produkcji (przynajmniej większość). Natomiast dobre wydanie niekoniecznie za wuchtę kasy z dobrze skompilowanym zestawem ma jednak pewną przewagę nad techniką cyfrową. Wynika to z samej natury technologi użytej. Używam obu źródeł na poziomie trochę bardziej zaawansowanym przez co mam porównanie. Istotą sukcesu jest spasowanie zestawu, bo samo nic nie gra. Właściwa metoda, to dobór zestawów do pomieszczenia i gustu, ale najważniejszy jest wzmacniacz, bo nawet słabsze głośniki mogą lepiej grać napędzane lepszym wzmacniaczem. Odwrotnie - nie. Źródło też oczywiście jest ważne, ale podstawa, to piec+kasty.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.