Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Leo Vince z Trampka do BMW (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11365)

anax 15.11.2011 23:23

Leo Vince z Trampka do BMW
 
hej, z trampka po wypadku zostal mi miedzy innymi Leon. Taki jak tu http://www.youtube.com/watch?v=cb22eA-yWJI . jest jakas opcja zeby wrzucic ten wydech do bmw f800gs? tylko dolot przespawac?
Czy sama konstrukcja wewnetrzna moze wplynac na dzialanie silnika...
co myslicie?
A moze ktos z wroclawia robil takie przerobki?
pzdr
Anax

aciu 15.11.2011 23:34

nie wiem jak pod GS ale pod AT założyłem byle przelot kupiony na alledrogo za chyba 100 czy tam 120zł. Oleju nie bierze, zrobiłem na nim jakieś ca.3000km. Przelot to przelot tak mi się wydaje, rura dolotowa nie będzie pasować ale coś tam ulepisz. ewentualnie średnica wejścia dolotu w puszkę a wyjścia z kolektora może się różnić. A czy to przeszkadza. Pogłoski mówią o podciśnieniu itp.ale nie zaobserwowałem tego, jak narazie.

Dzieju 16.11.2011 07:57

Cytat:

Napisał aciu (Post 206132)
Przelot to przelot tak mi się wydaje

Jak wspomniałeś " tak mi sie wydaje" i to jest słuszne.
Leon zdecydowanie się różni od innych hałasujacych tłumików.
Jeśli ci chodzi tylko o dużo hałasu to każdy przelot się nada a jeśli o coś więcej to cóż już nie każdy.
Anax co do montażu do BMW to poszukaj na ich forum informacji , np katalizatory nie lubią zbyt luźno bo sonda nie nadąża i glupoty może przekazywać do komputera.

aciu 16.11.2011 09:58

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 206159)
Jak wspomniałeś " tak mi sie wydaje" i to jest słuszne.
Leon zdecydowanie się różni od innych hałasujacych tłumików.
Jeśli ci chodzi tylko o dużo hałasu to każdy przelot się nada a jeśli o coś więcej to cóż już nie każdy.
Anax co do montażu do BMW to poszukaj na ich forum informacji , np katalizatory nie lubią zbyt luźno bo sonda nie nadąża i glupoty może przekazywać do komputera.

No wiadomo że arrow czy leon brzmią rewelacyjnie :Thumbs_Up: nie podlega to jakiejkolwiek wątpliwości. Beowulfa do swojej AT założyłem tak dla hecy w "poczekalni" za arrow-em, jakiś mało znany przelot ale wykonany naprawdę solidnie, dzwięk też nie najgorszy ale leon to nie jest :(
Z elektroniką to tylko ograniczenia... w spalaniu napewno ;)

anax 16.11.2011 23:18

Cytat:

Napisał aciu (Post 206199)
Z elektroniką to tylko ograniczenia... w spalaniu napewno ;)

rozwin prosze:)
Anax

aciu 17.11.2011 01:06

no wiadomka że wtrysk mniej spali niż gaźniki ale też nie wszystko przepali...woda syf etc...gaźnik to wciągnie i wypluje :P a wtrysk? Różnice mogą też być na różnych wysokościach n.p.m. ciśnienie itp.źle wpływają na wtryski.

szwed 16.12.2011 21:13

Pierdolenie o szopenie, znajomy na f650 w rosjii na paliwie slabej jakosci nie mial zadnego problemu a afri i tenerka niestety czasem przerywaly na wniesieniach. ;/ A betowskiego piecyka tez nie projektowal pan zdzichu przeciez :)

dopra 16.12.2011 22:15

Cytat:

Napisał aciu (Post 206434)
P a wtrysk? Różnice mogą też być na różnych wysokościach n.p.m. ciśnienie itp.źle wpływają na wtryski.

mówisz z własnego doświadczenia?

Lepi 18.12.2011 13:17

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 206159)
katalizatory nie lubią zbyt luźno bo sonda nie nadąża i glupoty może przekazywać do komputera.

Skoro już mowa o głupotach...

dopra 18.12.2011 16:41

Cytat:

Napisał Lepi (Post 211527)
Skoro już mowa o głupotach...

:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumb s_Up: ostatnio odnoszę wrażenie, że na forum więcej głupot się dowiesz niż prawdy

JareG 18.12.2011 16:52

Sojusz polamancow w akcji :D;)

A co do sondy, ktora lubi/nie lubi szybkich spalin, to czasami tak wlasnie jest - i nie znaczy to, ze nie dziala w ogole, ino ze dziala nie tak jak powinna. Przykladem uklad wydechowy do mojej cegly - wymagana/zalecana jest pucha, w ktorej gazy moge sie 'wstepnie' rozprezyc. I wlasciwie wszystkie aftermarketowe wydechy maja taka puche na pokladzie, niby po co.. brzydka taka, no i zawsze troche wazy.. :haha2:

Lepi 18.12.2011 17:05

Nie wiem ile masz tych sond. Ja mam (i miałem we wszystkich motocyklach i samochodach) sondę w kolektorze wylotowy. Cokolwiek zamontujesz dalej niema to wpływu na działanie sondy. Trochę inaczej jest gdy jest druga sonda za katalizatorem ale i tu także nie chodzi o prędkość gazów.

szwed 18.12.2011 17:52

Przeciez sonda lambda z tego co mi wiadomo sluzy tylko i wylacznie do pomiaru "mieszanki" w spalinach a nie do pomiaru szybkosci ich wylotu. Totalnie nie rozumiem tej dyskusji.

dopra 18.12.2011 19:40

Cytat:

Napisał szwed (Post 211558)
Przeciez sonda lambda z tego co mi wiadomo sluzy tylko i wylacznie do pomiaru "mieszanki" w spalinach a nie do pomiaru szybkosci ich wylotu. Totalnie nie rozumiem tej dyskusji.

a dokładnie: czujnik mierzący zawartość tlenu w spalinach

JareG 18.12.2011 21:21

Cytat:

Napisał Lepi (Post 211552)
Nie wiem ile masz tych sond. Ja mam (i miałem we wszystkich motocyklach i samochodach) sondę w kolektorze wylotowy.

W cegle sonda jest przed pucha 'rozprezajaca', w ktorej sa tez katalizatory (bo sa dwa).

Cytat:

Cokolwiek zamontujesz dalej niema to wpływu na działanie sondy. Trochę inaczej jest gdy jest druga sonda za katalizatorem ale i tu także nie chodzi o prędkość gazów.
Nie wiem po co jest 'rozpreznik' ale producent go przewidzial (a w nastepcy cegly czyli K1200S juz go nie ma..), i producenci zamiennikow wydechu tez to montuja :)
Gdyby nie byl potrzebny, nie robiliby tego jak sadze.

JareG 18.12.2011 21:33

Cytat:

Napisał szwed (Post 211558)
Przeciez sonda lambda z tego co mi wiadomo sluzy tylko i wylacznie do pomiaru "mieszanki" w spalinach a nie do pomiaru szybkosci ich wylotu. Totalnie nie rozumiem tej dyskusji.

Szwed, te szybkosc tos se sam wymyslil sugerujac sie tym, co ja napisalem :D
.. ale nie chodzilo mi o szybkosc, z jaka spaliny opuszcza uklad, tylko o to, ze nie moga tego zrobic za szybko :)
I pisze o tym, co jest w moim moto - i tylko o tym. W innych takiego rozwiazania byc nie musi/nie ma, mimo ze maja sondy.
Na koniec rysunek pogladowy:
http://jareg.huron.net.pl/moto/cegla-i-remus2.jpg

.. a w tej puszce mniej wiecej wyglada to tak:
http://jareg.huron.net.pl/moto/k1200rs-wydech-v1.jpg
.. u mnie w praktyce tak:
http://jareg.huron.net.pl/moto/k1200...by_Falko-7.jpg

A zebyscie wiedzieli, ze wydech w cegle to dosc skomplikowana zabawka, tak oto zdjecie srodka..
http://jareg.huron.net.pl/moto/k1200...by_Falko-6.jpg

Lepi 19.12.2011 08:08

Cytat:

Napisał JareG (Post 211589)
W cegle sonda jest przed pucha 'rozprezajaca', w ktorej sa tez katalizatory (bo sa dwa).


Nie wiem po co jest 'rozpreznik' ale producent go przewidzial (a w nastepcy cegly czyli K1200S juz go nie ma..), i producenci zamiennikow wydechu tez to montuja :)
Gdyby nie byl potrzebny, nie robiliby tego jak sadze.

No właśnie, puszka nie jest po to, by sondzie było lepiej :)

JareG 19.12.2011 08:42

Cytat:

Napisał Lepi (Post 211615)
No właśnie, puszka nie jest po to, by sondzie było lepiej :)

No to po co jest..? Te puszki w tlumikach akcesoryjnych maja w srodku taka przegrode z dziura, jaka jest u mnie - i nic wiecej :D

zombi 19.12.2011 10:41

A ja mam taką historyjkę, kiedyś w moim samochodzie mechanik nie mógł (pewnikiem nie chciało mu się ) wykręcić czujnika "lambda", więc wywalił dziurę niżej (0,5 m dalej) i tam se włożył.
No i kicha autko coś nabrało większego apetytu na paliwko. Kolejny kolo przesuną sondę na swoje miejsce i po problemie.

Niem mam bladego pojęcia dlaczego tak się stało, ale wniosek z tego taki: to nie jest bez znaczenie czy wkłada się bliżej czy dalej.

dopra 19.12.2011 13:08

Cytat:

Napisał zombi (Post 211625)
A ja mam taką historyjkę, kiedyś w moim samochodzie mechanik nie mógł (pewnikiem nie chciało mu się ) wykręcić czujnika "lambda", więc wywalił dziurę niżej (0,5 m dalej) i tam se włożył.
No i kicha autko coś nabrało większego apetytu na paliwko. Kolejny kolo przesuną sondę na swoje miejsce i po problemie.

Niem mam bladego pojęcia dlaczego tak się stało, ale wniosek z tego taki: to nie jest bez znaczenie czy wkłada się bliżej czy dalej.

jakby zamontował 5 cm dalej to niebyło by problemu, ale pół metra to przegięcie, do tego czasu tlen zdążył się wypalić w gorącej rurze wydechowej i lambda pokazywała głupoty.

szwed 19.12.2011 15:36

Ale nie latwiej poprostu sprobowac w praktyce zamiast gdybac o tym? I tak dalej w sumie kazdy ma swoje odmienne zdanie na ten temat.

dopra 19.12.2011 22:08

Cytat:

Napisał szwed (Post 211649)
Ale nie latwiej poprostu sprobowac w praktyce zamiast gdybac o tym? I tak dalej w sumie kazdy ma swoje odmienne zdanie na ten temat.

jedni gdybają, drudzy wiedzą.....................

mirek-wroc 21.12.2011 11:07

A ja się podczepię do tematu, muszę wypruć bebechy z tłumika ze swojej Gs'y, początkowo chciałem to sam pospawać po operacji, ale mnie starszą że zwykłym drutem jak pospawam to mi będzie pękało itd... po pierwsze ktoś ma doświadczenie ze spawaniem chromoniklówki, a po drugie czy w okolicach Wrocka ktoś zna spawacza który to potrafi dobrze zrobić.

Odnośnie katalizatora to wywalałem w aucie kiedyś, a sondę zostawiłem w pustej puszcze żeby sobie mierzyła jak jej tak trzeba - auto paliło normalnie troszkę mocy mu przybyło.

szwed 21.12.2011 14:45

Cytat:

Napisał dopra (Post 211708)
jedni gdybają, drudzy wiedzą.....................

szczerze to nawet nie mam ochoty kwestionowac racji jednego czy drugiego :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.