Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Czyżbym powoli stawał się czarny? czyt. Kupię AFRE (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11601)

lukasz_vip 14.12.2011 22:10

Czyżbym powoli stawał się czarny? czyt. Kupię AFRE
 
A więc dojrzałem do decyzji.

W tym i poprzednim sezonie latałem sam głownie po PL i w oku domu po lasach więc LC4 był idealny do tego. W następnym roku wracam do dalszych wyjazdów w DWIE OSOBY tj: Słowacja, Bieszczady, może Chorwacja przez to zapadła decyzja o zmianie moto. Do tego dochodzi jeszcze ekipa z jaką zazwyczaj jeżdżę czyli CBR900R, ZRX750, Hornet600 ;]

Na początku szukałem godnego następcy mojego KTM LC4 i nawet takiego znalazłem bo zwie się LC8, ale cena min. 15tys zł jest aktualnie nie do przeskoczenia dla mnie, więc szukałem dalej.
Hmmm... KTM LC4 640 ADVENTURE: super moc, zawieszenie, wygląd, waga no cud miód i malinka lecz pojawiła się pewna zmienna w postaci mojej dziewczyny (mam nadzieję, że tu nie zagląda;) i okazało się, że już tak fajnie nie jest na LC4 jak trzeba jechać w dwie osoby i bagaże. Poniżej fota jak wyglądało moto na wyjazd na 3dni :D
https://lh5.googleusercontent.com/-J...4062011273.jpg

Z samymi bagażami jakoś dało się jeszcze jechać, ale jak doszła druga osoba z tyłu to już wesoło nie było przy takich skokach zawieszeń.
No więc LC4 ADV nie wypalił (jak ktoś chce to wiem ładnego LC4 ADV 99r za 9tys zł).



Więc szukamy dalej:
ST - miałem... bardzo fajny motocykl i miło go wspominam, lecz jednak do 4tys obr jak dla mnie nie jechał. Owszem powyżej 5tys obr to nawet sam na koło szedł z gazu i na 4 udało mi się 180km/h osiągnąć (nie zauważyłem, że to nie 5tka;)). Niestety to nie moja charakterystyka silnika. Uwielbiam single jak pięknie ciągną od dołu oraz jak szczytują koło 5-6tys obr:drif: Do tego ST nie powala hamulcami oraz szerokim zbiornikiem. Dziwnie mi się na niej siedziało.

Po przyjrzeniu się jeszcze paru sprzętom: DL650 (w teren bałbym się tym wjechać), GS650 (singiel, czyli raczej jednoosobowy+bagaże), Trampek 660 (słaby) doszedłem w końcu do AT, przed którą się wystrzegałem ze względu na cenę.
Godziny czytania i oglądania filmów skłoniły mnie w końcu do oględzin tak wysławianego sprzęta. Zobaczymy czemu wszyscy się tak nim jarają...

Jako, że było nie daleko pojechałem obadać to:
http://allegro.pl/honda-xrv-750-afri...862270242.html

Motorek z 95r (malowanie 94), przebieg 62tys wydaje się realny, lakier bez żadnej ryski, tarcze jak nowe zero progu, napęd oryginał od Pana Hądy lecz już na skraju wyczerpania, motorek pracował równiutko i płynnie, zegary, kontrolki, trip master wyglądają jak nowe bez żadnej ryski. manetki, gumki na podnóżkach, silnik nic nie wytarte. Jedynie rama była pociągnięta pędzlem przy podnóżkach i koła posiadają lekki nalot. Czas na pozycję za kierą. Pozycja wygodna, zbiornik się ładnie kolanami obejmuje, szyba wysoko więc dobrze chroni przed wiatrem, siedzenie dość nisko (najniżej z moich wszystkich sprzętów) więc można moto nieźle utrzymać na nodze. Środek ciężkości niższy niż w ST. Koniec tego oglądania na sucho. Trzeba się przejechać. Dotykam guzik i moto od razu zaskakuje. Zero kręcenia rozrusznikiem. Dotknięcie i pali. Sprzęgło (dość ciężko chodziło) jedynka i jedziemy. Na początku spokojnie. Do 5-6tys obr ładnie ciągnie, potem już niestety się ciąg traci, ale charakterkiem podobna do singla i to mi się podoba. Do 120km/h nawet ładnie a potem to już spokój. Czas na hamulce. No ładnie, w lato to i nawet może stoopie by wyszło ;] ST się udało zrobić to i pewnie afra na większych tarczach też pójdzie.

Ogólnie na plus. Nie ma takiego zapierdalania, agresywności jak LC4, ale jest ładnie, ciągnie od dołu, dobrze hamuje, w trasie o wiele lepiej jak na LC4 będzie a w terenie uważam, że wjedzie tam gdzie LC4, ale nie będzie takiego FUN'u. Coś za coś. Jak LC4 miało proporcje 70/30% (teren/asfalt) to Afrę uważam za coś około 40/60% lub 30/70%.

Teraz mam gorącą prośbę do was czarnuchy ;]
Szukam moto do 9tys zł. Model RD07
.
Na oku mam na razie:
http://allegro.pl/honda-xrv-750-afri...862270242.html
Nie podoba mi się malowanie, ale stan techniczny idealny. Do wymiany opony i napęd. Później dokupić gmole, szybę i zrobić stelaż pod sakwy. Blisko mnie bo tylko 60km. Cena 9tys za gołe moto mnie troszkę przeraża :/

http://tablica.pl/oferta/honda-afric...50-IDzjrN.html
Jeszcze aktualna. Może ktoś coś więcej wie o tym modelu. Albo jest ktoś na miejscu i może obadać? Ja mam 300km i nie za bardzo mi się uśmiecha jechać pooglądać moto.

JareG 14.12.2011 22:29

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 211121)
(..)
Szukam moto do 9tys zł. Model RD07[/B].
Na oku mam na razie:
http://allegro.pl/honda-xrv-750-afri...862270242.html
Nie podoba mi się malowanie, ale stan techniczny idealny. Do wymiany opony i napęd. Później dokupić gmole, szybę i zrobić stelaż pod sakwy. Blisko mnie bo tylko 60km. Cena 9tys za gołe moto mnie troszkę przeraża :/

Cena 9k za sprawna rd07 to bardzo dobra cena, za tyle chodza ladne rd04. Zacznij sie przyzwyczajac, AT jest drogim moto :D

BTW: A nie myslales o XTZ750 z silnikiem od TDMy 4tx..? To zachowuje sie (brzmi tez) jak V-ka, i ciagnie do samego konca. I malo pali.

lukasz_vip 14.12.2011 22:31

Cytat:

Napisał JareG (Post 211123)
Cena 9k za sprawna rd07 to bardzo dobra cena, za tyle chodza ladne rd04. Zacznij sie przyzwyczajac, AT jest drogim moto :D

BTW: A nie myslales o XTZ750 z silnikiem od TDMy 4tx..? To zachowuje sie (brzmi tez) jak V-ka, i ciagnie do samego konca. I malo pali.

Co do ceny to czasami uda się trafić RD07 w cenie około 7-8tys. Przykład Bartasa jak sprzedawał AT i kolegi co kupił tą zieloną AT bodajze 95 albo 96r. z Łodzi za 7tys zł.


XTZ850
A skąd takie cudo wziąć? :D

JareG 14.12.2011 22:37

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 211126)
A skąd takie cudo wziąć? :D

Ja kupilem gotowca (z padnietym reaktorem, ale za to tanio wyszlo). Ale nastawialem sie na zakup XTZ750 (najlepiej z zarznietym reaktorem, ale w razie czego dobry mozna sprzedac) i osobno reaktora od TDMy z modulem. Tak czy siak, calosc powinna byc w podobnej kasie co slaba rd07 (do 10k zl), za to wrazenia z jazdy calkiem ciekawe.. sadzac po tym, jak jezdzi TRX.

lukasz_vip 14.12.2011 22:39

Już wiem co to za moto. Mam o nim nawet na dysku artykuł. Tam siedzi piec od TRX'a ;]
https://picasaweb.google.com/1174402...7010349/XTZ850

JareG 14.12.2011 22:43

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 211129)
Już wiem co to za moto. Mam o nim nawet na dysku artykuł. Tam siedzi piec od TRX'a ;]

Chyba od TDM850 4tx - TRX ma nieco mocniejszy reaktor.. ale roznice nie sa jakies porazajace :)
Na razie bedzie wyjmowana ta padaka i zobaczymy, czy ja reanimowac czy szukac calego reaktora.

fxrider 14.12.2011 22:44

Qrcze, Ty co rok się przemalowywujesz, zmieniasz forum i podpadasz co raz większej liczbie osób ;)
Tego kata to żeś nieźle obładował - mi nie więcej wyszło na 2 tygodnie do Chorwacji ;) Słabo się prowadzi z takim dociążonym tyłem, nie ?

F650GS jest wyjątkowo wygodny na 2os - słyszałem nawet opinie, że wygodniejszy od afry w tym względzie, niemniej gorzej jeśli chodzi o zapas mocy. Do spokojnej turystyki styknie, ale może irytować po przesiadce z mocniejszego.
Myślałeś może nad TDMą albo Tigerem ?

JareG 14.12.2011 22:50

Cytat:

Napisał fxrider (Post 211132)
(..) Myślałeś może nad TDMą albo Tigerem ?

Ja myslalem :D
Tigera polecal mi Blaza, fajne moto ale mi sie po prostu nie podoba. No i chcialem jednak cos, czym w razie czego mozna po terenie pojezdzic.
TDMa mi sie podoba (bardziej ta 3vd niz 4tx, nawet myslalem o kupnie i przekladaniu reaktora), jest w dobrej kasie, ale to moto wlasciwie szosowe. No i calkiem ciezkie.
Stanelo na XTZ850 :D:D

siwy 14.12.2011 22:52

tdm z terenem ma tyle samo wspólnego co bandit czy hornet tylko środek ciężkości wyżej

lukasz_vip 14.12.2011 22:52

Cytat:

Napisał fxrider (Post 211132)
Qrcze, Ty co rok się przemalowywujesz, zmieniasz forum i podpadasz co raz większej liczbie osób ;)
Tego kata to żeś nieźle obładował - mi nie więcej wyszło na 2 tygodnie do Chorwacji ;) Słabo się prowadzi z takim dociążonym tyłem, nie ?

F650GS jest wyjątkowo wygodny na 2os - słyszałem nawet opinie, że wygodniejszy od afry w tym względzie, niemniej gorzej jeśli chodzi o zapas mocy. Do spokojnej turystyki styknie, ale może irytować po przesiadce z mocniejszego.
Myślałeś może nad TDMą albo Tigerem ?

Jeździłem po całej drodze z tak dociążonym tyłem na LC4. Tutaj widać jak moto siedzi:
http://www.youtube.com/watch?v=lgo_F...ure=plpp_video
Dalej niż początek nie oglądać bo jest tam moje pierwsze palenie gumy bo już łysa była a w domu czekał nowy HEIDENAU.

NA suzukidr.pl siedziałem 3 lata, na xtzclub.pl 1 rok, na ktmracing.fora.pl 2 lata czyli tak jak miałem kolejne sprzęty ;] Młody jestem to zmieniam często. Na pewno wiem, że Afra zagości albo do wiosny jak mi się nie spodoba albo do momentu jak kupię LC8 :D

TDM mnie nie kręci totalnie, ale TIGEROWI dzisiaj się przyglądałem, jednak dla mnie to jakoś bardzo nietypowe moto. Mało tego w PL.

Zastanawiałem się jeszcze nad CAGIVA ELEPHANTEM 900 ale ciężko to znaleźć w PL, a o częściach to nawet nie mówię.

JareG 14.12.2011 22:55

Cytat:

Napisał siwy (Post 211136)
tdm z terenem ma tyle samo wspólnego co bandit czy hornet tylko środek ciężkości wyżej

No wlasnie tak mi to wygladalo.. podobnie zreszta jak Tiger :D

Ale ale.. watek jest o AT.. wiec zatem wracajac: jako ze kazdy powinien miec przynajmniej jedna Afryke w swoim zyciu, to niech Lukasz kupuje. Jakakolwiek, byleby w dobrym stanie. AT to fajne moto, warto je.. hmm.. zaliczyc :haha2:. Jesli jej nie zarznie, to sprzeda za +/- tyle, ile kupil a zdobedzie doswiadczenie :D

nicek27 14.12.2011 23:47

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 211137)
Zastanawiałem się jeszcze nad CAGIVA ELEPHANTEM 900 ale ciężko to znaleźć w PL, a o częściach to nawet nie mówię.

W niemcowni tego pod dostatkiem..
Z częściami nie jest źle.:)

Adagiio 15.12.2011 08:55

Być może się stajesz , albo Ci się tylko wydaje . Aby sie przekonać czy to właściwy wybór a nie chwilowe zamroczenie , dowiesz się jak kupisz i zaczniesz jeździć . Choć musisz sie liczyć z tym że kwota którą dysponujesz nie pozwoli Ci na szaleństwo . W związku z powyższym proponuję spojrzeć w kierunku transalpa w tej kwocie fajną PD10 można kupić , albo ciut przytyraną RD11. Nie dawno kupiłem Africe za 4.5 , która jeździ tak jak te po 20 , ale trzeba mieć świadomość dlaczego taką chcę . Jest do sprzedania RD07A w super stanie , nie tyrana po krzokach i dobrze wyposażona ale kosztuje 14.5 .

Elefant to fantastyczny motocykl , ale zbyt egzotyczny aby pojechać na nim w pizduuu , trzeba mieć znacznie więcej determinacji niż do jazdy na pomarańczy aby tego dokonać .
Powodzenia .

lukasz_vip 15.12.2011 12:26

I tutaj Adagiio masz rację. Właśnie takie zauroczenie miałem ST. Od zawsze mi się podobała lecz po przejechaniu 5tys km wyrobiłem sobie o niej zdanie, że to jednak nie to co chciałbym mieć. Że te moto mi nie pasuje. Co będzie z AT to się dopiero okaże.

maryjan 15.12.2011 20:26

będzie podobnie ;), bo to bardzo podobne motocykle- powiedział posiadacz ST i były posiadacz AT.

kamilltee 16.12.2011 11:12

no Lukasz_VIP ... gdzieś piszesz, że szukasz ST z mocnym reaktorem, a tu piszesz że szukasz AT ... widze że nie możesz się zdecydować....


zasieję trochę fermentu - opisując HISTORIĘ MODYFIKACJI oraz możliwości obecne modyfikacji silnika w XTZ (jeszcze cieplutki artykuł mój i LukaSSa)

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU
http://passion4travel.pl/index.php/s...egenda-dakaru/

MIŁEGO CZYTANIA - oczywiście bez napinki i bez odkopywania topora wojennego :)
Jeśli ktoś z Was napisze podobny art o historii AT w Dakarze, obiecuję pomóc opublikować w tym samym źródle!

Dla mnie możliwości bezproblemowego swapa silnika na 850 (i nieco tylko problematyczne na 900cm) skłoniły do kupienia XTZ750... taka opcja na przyszłość :)

ps.
swoją drogą cieszę się, że emocje ST-AT chyba opadły i wszyscy powoli czujemy się jak oltimery ... i koledzy przesiadają się coraz częściej na BMW i KTM. Cieszy mnie, że niektórzy wracają do japonii, obojętne już czy ST czy AT :)

Bartas 16.12.2011 13:04

Coż, może Tobie AT podpasuje :) Ja wolałem wrócić do ST i nie mam zamiaru kupować innego modelu motocykla. Przynajmniej narazie :)

Cibor klv 16.12.2011 16:05

Cytat:

Napisał kamilltee (Post 211295)
no Lukasz_VIP ... gdzieś piszesz, że szukasz ST z mocnym reaktorem, a tu piszesz że szukasz AT ... widze że nie możesz się zdecydować....


zasieję trochę fermentu - opisując HISTORIĘ MODYFIKACJI oraz możliwości obecne modyfikacji silnika w XTZ (jeszcze cieplutki artykuł mój i LukaSSa)

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU
http://passion4travel.pl/index.php/s...egenda-dakaru/

MIŁEGO CZYTANIA - oczywiście bez napinki i bez odkopywania topora wojennego :)
Jeśli ktoś z Was napisze podobny art o historii AT w Dakarze, obiecuję pomóc opublikować w tym samym źródle!

Dla mnie możliwości bezproblemowego swapa silnika na 850 (i nieco tylko problematyczne na 900cm) skłoniły do kupienia XTZ750... taka opcja na przyszłość :)

ps.
swoją drogą cieszę się, że emocje ST-AT chyba opadły i wszyscy powoli czujemy się jak oltimery ... i koledzy przesiadają się coraz częściej na BMW i KTM. Cieszy mnie, że niektórzy wracają do japonii, obojętne już czy ST czy AT :)

Ciekawy art o ST... i same moto zacne, kiedyś nawet o mały włos a bym stał się właścicielem takiej...co do AT 650 to kopalnią wiedzy może być ta stronka http://www.xrv650story.eu/index.php Ja latam RD 03, ale jeśli chodzi o 750, to jednak chyba bym celował w ST, chociaż słyszało się tu i tam, o pęknięciach ramy, ale zdaje się za pomocą spawarki da się to tu i tam wzmocnić.

JareG 16.12.2011 16:11

Cytat:

Napisał Cibor klv (Post 211345)
(..) chociaż słyszało się tu i tam, o pęknięciach ramy, ale zdaje się za pomocą spawarki da się to tu i tam wzmocnić.

Mozna stworzyc superrame :D:D

lukasz_vip 16.12.2011 17:18

Cytat:

Napisał kamilltee (Post 211295)
no Lukasz_VIP ... gdzieś piszesz, że szukasz ST z mocnym reaktorem, a tu piszesz że szukasz AT ... widze że nie możesz się zdecydować....

Widać źle mnie zrozumiałeś. Nie z mocnym, a z takim, który będzie jechał od samego dołu. Tenera jedzie fajnie ale dopiero od 5tys obr. AT z tego co się przejechałem to do 5-6tys jedzie ładnie a potem już nie.

Dopiero jak pojeżdżę AT to zobaczymy czy leży mi bardziej niż ST.

fxrider 16.12.2011 18:00

Da się zrobić ST aby była bardzo mocna z dołu, ale to kosztuje - co każde 100km...
Z praktyki wiem, że każdy egz. jest inny - jedne idą ładnie z dołu, inne gorzej - dlatego twierdzę, że nie bardzo jest sens porównywać poszczególne modele na podstawie wiekowych (bądź co bądź) egzemplarzy, bo ciężko w ten sposób obiektywne wnioski wyciągnąć.

maryjan 16.12.2011 19:20

Niekoniecznie, mi właśnie pasuje ST ... bo idzie zdecydowanie lepiej z dołu niż AT RD03 (taką miałem i mogę porównywać). Mając powyżej 1,5tys obrotów można ładnie przyspieszać bez szarpania. AT nie jechało do 2,8-3 tys obr.
Zużycie paliwa +- 5,5-6,5 l/100km.


Ale tak jak pisałem wcześniej - to bardzo podobne motocykle. Jeden ma lepsze to, drugi tamto - ale nie ma rewolucji jakiejś, ot kosmetyka.
Na pewno kanapa jest wygodniejsza ;).

LukaSS 16.12.2011 20:25

Już kiedyś pisałem, że nawet złachane hamulce Afryki są z deka lepsze niż w ST po remoncie ;) Afra ma lepszy dół ale za to na górze brak jej poweru, ST ma lepszą górę a dół taki sobie. Zresztą co komu odpowiada. Jeden woli pyrkać 90-100 km/h drugi latać w trasie 140 km/h ;) Afra ma siedzenie niewygodne, ST super kanapę. Do XRV jest masa dodatków a do XTZ tyle do kot napłakał. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Spalanie jest na podobnym poziomie.

lukasz_vip 16.12.2011 21:02

I to jest prawdziwe porównanie ST. Ja mam podobne odniesienie. Co komu pasuje. Jeden woli ST, a drugi AT.

I przyznać się który chce mi AFRĘ podkupić? Bo widzę, że po moim opisie moto nagle zainteresowanie motocyklem wzrosło. Oj nie ładnie tak podkupywać opierając się na moich oględzinach i opinii, wiedząc, że też jestem na nią chętny.

siwy 16.12.2011 23:17

a lc4 sprzedajesz ? :)

lukasz_vip 16.12.2011 23:34

Dzisiaj pojechał do Puław ;]

Mirek Swirek 17.12.2011 01:26

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 211383)

I przyznać się który chce mi AFRĘ podkupić? Bo widzę, że po moim opisie moto nagle zainteresowanie motocyklem wzrosło. Oj nie ładnie tak podkupywać opierając się na moich oględzinach i opinii, wiedząc, że też jestem na nią chętny.

Spokojnie, nie ta to następna będzie, choć ja ową wspomnianą zainteresowany nie jestem. Pewnie jak sam wiesz w dobrym czasie planujesz zakup motóra. Nie ma ciśnień na jazdę, ale są za to ciśnienia na posiadanie sprzęta, tym bardziej jak aktualnego się pozbyłeś. Nie śpiesz się, kup dobrze, a czas zimowy poświecisz na dopieszczaniu maszynerii, a nie na serwisowaniu jej :)
Wiem, że z kasą bywa różnie, jednak jeśli znajdziesz dobrą maszyne, pewną której kwota przekracza "lekko" założony budżet, to pisz pakt z diabłem o te parę miedziaków i nabywaj ;) Powodzenia.:Thumbs_Up:

Artuditu 17.12.2011 01:34

Swoją 07 sprzedaję chociaz baaaardzo leniwie. ktoś tam chciał fotki ( których nawet nie mam czasu zrobić), ktoś tam o szczegóły pyta. Chcę ale mi nie zależy, no kur...de, lubię ją i żal. Afra jak afra, tu i tam podrdzewiała, porysowane i gdzie nie gdzie popękane plastiki. Silnikowo bardzo OK. Za mniej niż 8 oddam. ale tylko baardzo zdecydowanemu, bo będę wybrzydzał:)

ArturS 17.12.2011 08:29

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 211383)
I przyznać się który chce mi AFRĘ podkupić? Bo widzę, że po moim opisie moto nagle zainteresowanie motocyklem wzrosło. Oj nie ładnie tak podkupywać opierając się na moich oględzinach i opinii, wiedząc, że też jestem na nią chętny.

Miałem tak z dwiema XT600 :p Jak stały na otomoto, to ledwo z 10-20 odsłon dziennie przybywało. Jak się zainteresowałem to zrobiło się 200-300 odsłon, a jak miałem w sobotę jechać oglądać i wybrać jedną z nich, to w czwartek i piętek obie się sprzedały :mur:

lukasz_vip 17.12.2011 10:15

No to Afra kupiona ;]

Artuditu też się zastanawiałem nad twoją, ale do Wawy mam kawałek a nie mam czasu na żaden dalszy wyjazd ostatnio. Gdyby to było do 100km to wziąłbym ją od ciebie.

rambo 17.12.2011 12:30

Gratki :)
Czekamy na twoje "uczucia" z jazdy. :at::at::at:

PS: z tymi odczuciami z jazdy xrv xtz tdi itd, to nigdy nie będą miarodajne jakiekolwiek porównania. Ba, nawet deko nie ma sensu. Trochę jak porównywać blondynkę do brunetki :p;):D
Obie nie są najszczuplejsze
Żadnej nie przeszkadza trójkącik
Lubią czasem wypić ;)

kamilltee 18.12.2011 17:23

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 211361)
Widać źle mnie zrozumiałeś. Nie z mocnym, a z takim, który będzie jechał od samego dołu. .

już po ptakach jak widze, ale chodziło mi, że mocny od TRX to znaczy mocny z doły też :)

ma ktoś pytania ? :)

https://lh4.googleusercontent.com/-E...0/scan0000.jpg


a zresztą to wszytko już był0 01.2010 !!

tu http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4487&page=7
w styczniu 2010 Łukasz pisał coś o jedynej słusznej marce :) ale się ten świat zmienia :) hehe


znalazłem jeszcze wykres Jenika (CZ) i jego 900
http://img808.imageshack.us/img808/4471/xtz9002011.jpg

jackmd 18.12.2011 20:25

Cytat:

Napisał LukaSS (Post 211376)
Już kiedyś pisałem, że nawet złachane hamulce Afryki są z deka lepsze niż w ST po remoncie ;) Afra ma lepszy dół ale za to na górze brak jej poweru, ST ma lepszą górę a dół taki sobie. Zresztą co komu odpowiada. Jeden woli pyrkać 90-100 km/h drugi latać w trasie 140 km/h ;) Afra ma siedzenie niewygodne, ST super kanapę. Do XRV jest masa dodatków a do XTZ tyle do kot napłakał. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Spalanie jest na podobnym poziomie.

Lukass, i za to cię lubię!!!!!!!!!!!!!!

Kisiel 19.12.2011 14:00

Witam,

Cytat:

Napisał kamilltee (Post 211295)
(...)
zasieję trochę fermentu - opisując HISTORIĘ MODYFIKACJI oraz możliwości obecne modyfikacji silnika w XTZ (jeszcze cieplutki artykuł mój i LukaSSa)

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU
http://passion4travel.pl/index.php/s...egenda-dakaru/

MIŁEGO CZYTANIA - oczywiście bez napinki i bez odkopywania topora wojennego :)
(...)

W nawiązaniu do tego jeszcze ciepłego artykułu, bez wykopywania topora oczywiście :), jest tam trochę nadinterpretacji - piszecie, że: "Największy konkurent – Honda NXR 800V (protoplasta Africa Twin) posiadał silnik z…. choppera!"
Modelowym protoplastą AT był RD01 czyli XLV750R, którego produkcję z silnikiem V750 rozpoczęto w 1983 roku. W tym samym roku wypuszczono Shadow VT750c. Można więc się spierać, czy silnik do NXR750 to pochodna z choppera, czy też rozwinięcie pieca z RD01. Nie udało mi się znaleźć materiałów mówiących jednoznacznie o bezpośrednim pierwowzorze silnika do NXR750. Oczywiście RD01 posiada silnik chłodzony olejem/powietrzem a nie cieczą i parę innych fajerwerków, niemniej skoro staracie się rzetelnie opisać konkurencję ST, to warto również zgłębić nieco historii konkurentów.
Inna sprawa, że RD01 była marketingowym przestrzałem, bo w tych latach nikt nie patrzył na dual sporty tak, jak kilka lat później... RD01 zaprzestano produkować na przełomie 1986/87, a po sukcesach NXR 1986-89 przyszedł czas na AT i TA.

lukasz_vip 19.12.2011 16:49

Cytat:

Napisał kamilltee (Post 211554)
już po ptakach jak widze, ale chodziło mi, że mocny od TRX to znaczy mocny z doły też :)

ma ktoś pytania ? :)


a zresztą to wszytko już był0 01.2010 !!

tu http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4487&page=7
w styczniu 2010 Łukasz pisał coś o jedynej słusznej marce :) ale się ten świat zmienia :) hehe



No pisałem, ale raczej to miała być ironia ;]

XTZ900 fajna jest, tylko gdzie taką kupić?:P Na modzenie nie mam czasu ostatnio...

Mirek Swirek 19.12.2011 16:54

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 211661)
Na modzenie nie mam czasu ostatnio...

A na pochwalenie się sprzętem znajdziesz chwile? Zakupiłeś tą na którą polowałeś?

lukasz_vip 19.12.2011 17:16

W piatek odbieram dopiero ;]

kamilltee 20.12.2011 12:17

Cytat:

Napisał Kisiel (Post 211642)
W nawiązaniu do tego jeszcze ciepłego artykułu, bez wykopywania topora oczywiście :), jest tam trochę nadinterpretacji - piszecie, że: "Największy konkurent – Honda NXR 800V (protoplasta Africa Twin) posiadał silnik z…. choppera!" ..

To akurat napisał LukaSS, niech więc się wypowie :) Ja z takimi opiniami też się spotkałem w innych źródłach... Jeśli można to podważyć faktami, możemy sprostować.:umowa:


Podkreślam - jeśli ktoś napisze rzetelny i dobry art o startach NXR w Dakarze - w nawiązaniu do Africa Twin :at:- to opublikujemy na tym samym portalu.

lukasz_vip 23.12.2011 16:53

I już Afra w garażu ;] Jutro więcej info i zdjęcia :D

Kudłaty91 23.12.2011 22:06

czekamy z niecierpliwością:D

Daddy 23.12.2011 23:14

Fajny prezent pod choinkę sobie sprawiłeś :at:

lukasz_vip 24.12.2011 15:15

No to prezent pod choinką już stoi ;]
Afra rocznik 95, choć malowanie 94, bo kupiona w Belgii dokładnie 20.01.1995. Stan licznika 62130km. Moto posiada książkę serwisową prowadzoną do 99roku i jest tam odnotowany ostatni przebieg 28tys km. Moto bardzo zadbane. Silniczek chodzi bardzo fajnie i cichutko. Plastiki nie popękane, zegary bez rysek. No ogólnie z wyglądu to malinka poza kołami bo są troszkę zaśniedziałe oraz ramą i silnikiem, bo rama pomalowana cała pędzlem, a silnik ktoś pomalował sprayem. Do wymiany na pewno opony (w piwnicy już leży komplet K60 około 50% zużycia) oraz napęd w niedługim czasie też. W piwnicy czekają też lusterka od Wr450f oraz handbary acerbisa z listkami.

Dzisiaj zrobiłem 80km. Afra prowadzi się jak po sznurku. Jest stabilna przy prędkościach 160km/h. Ma sporo niżej środek ciężkości niż ST i przez to lepiej manewruje się nią przy niskich prędkościach. Heble też dają radę. Pozycja za kierownicą bardzo wygodna, choć przy moim wzroście 188cm troszkę mi się nogi nie mieszczą w wytłoczeniach na zbiorniku, ale po zdjęciu gumowych nakładek z podnóżków już jest lepiej.
Co do silnika to podoba mi się ta charakterystyka. Ładnie ciągnie od dołu do 6tys obr. Przyśpiesza też bardzo fajnie do 140km/h a potem to już prawie wcale nie przyśpiesza ale nabiera prędkości ;] Dzisiaj udało mi się ją bujnąć do 185km/h.
Ochrona przed wiatrem bardzo dobra, tyle, że muszę jakąś normalną szybę założyć po teraz wali mi prosto w kask.

Wałek zdawczy wygląda jak nowy a napęd przypomina mi ten od Pana Hondy.

Do zrobienia na pewno jeszcze kierunki bo czasami prawy kierunek nie zaskakuje. Ustawić lampy bo świecą po niebie. Zobaczyć hamulce bo jak postoi to bardzo ciężko się ją pcha. Nasmarować i zobaczyć sprzęgło bo bardzo ciężko chodzi. Popatrzeć w kable bo dzisiaj dwa pająki uciekły spod owiewki bocznej po jej otwarciu ;D Kupić gmole i wywalić ten wydech bo to jakieś nieporozumienie. V'ka musi oddychać pełnym grubym basem ;]

Poniżej troszkę zdjęć:
https://picasaweb.google.com/1174402...CNXuyarXtMePbA

Na handel mam wydech, handbary?, lusterka?. Wszystko ori z afry (te ze znakiem zapytania jeszcze się waham) oraz kufer NONFANGO 36l. Jeszcze może będzie tankbag ale muszę przymierzyć czy pasuje mi do AFRY.

ocoloko 24.12.2011 16:03

kolego, cóś fotek nie widać... Może picassa padła przed majestatem królowej?;)

lukasz_vip 24.12.2011 16:15

Już działa. Trzeba było zmienić właściwości albumu.
https://picasaweb.google.com/1174402...CNXuyarXtMePbA

majki 24.12.2011 19:09

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 212305)
Do zrobienia na pewno jeszcze kierunki bo czasami prawy kierunek nie zaskakuje

Rozbierz przełącznik na kierownicy, pewnie jest usyfiony i temu nie zawsze działa. Czyszczenie plus wazelina tech. ;)

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 212305)
Nasmarować i zobaczyć sprzęgło bo bardzo ciężko chodzi

Zapewne linka, wyjmij, zobacz czy pancerz nie jest uszkodzony, jak ok to przesmaruj porządnie i będzie git. :)

Szybka faktycznie słaba. Polecam ori + deflektor (można zdjąć na offa) ;)

Miłej jazdy na nowej zabawce. :Thumbs_Up:

Misza 24.12.2011 20:47

Linka sprzęgła może też iść złą trasą... i być powyginana dziwnie, ale ogólnie w xrv sprzęgło chodzi raczej ciężko


A potem tylko lekki mod zawieszenia i można śmigać :)

rambo 24.12.2011 21:46

Łukasz, trochę Ci współczuje :Sarcastic:
Pierwsze rysy bolą najbardziej :Sarcastic:
Nie chciał bym tego jeszcze raz przechodzić :D
Fajne retro malowanie, dość rzadkie :) :Thumbs_Up:
Widać na fotach że twoje nowe cacko stało długo. O date na oponach nie pytam ale jakby miały 10 lat to by mnie to nie zdziwiło ale to tez jest jak najbardziej na plus, pomimo tych pająków :D

PS. i te ranty na tarczach masakra !!! ;) :D

Dzieju 25.12.2011 08:47

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 212305)
No to prezent pod choinką już stoi ;]
Nasmarować i zobaczyć sprzęgło bo bardzo ciężko chodzi. .

Jeśli linka jest prawidłowo poprowadzona i nasmarowana to "ciężkie" sprzegło może być spowodowane tym że ktoś je już wymieniał ( lub się podślizgiwało) i zastosował akcesoryjne sprężyny.
Sugeruję to ponieważ kiedyś sam zastosowałem mocniejsze , przedłużyłem żywot sprzęgła o parę tys km.
Niestety baryłka na lince przy klamce się w końcu zbuntowała z racji większego obciążenia i pękła.
Po zmianie tarcz wróciłem do starych oryginalnych sprężyn.
Sprzegło w AT powinno chodzić miękko.

Scorpi 25.12.2011 10:39

ile cie kosztowała afra jesli wolno zapytać?>

lukasz_vip 25.12.2011 11:18

No jak znajdę czas to się wszystkim powoli zajmę. A na przyszły rok może malowanie ramy sobie zafunduję.

Co do ceny to dałem za nią 9tys zł.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.