Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Ciuchy do jazdy na moto w zimę. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43518)

44FG 28.11.2022 15:30

Ja mam mufki, do tego ciepłe rękawice z Gore i grzane manetki w CRF. I dalej mi zimno w łapy i tez myśle o elektryce. Macna jest zachwalana

fotom 28.11.2022 17:21

Zimno ci w łapy, bo masz rękawice za... grube. Izolujesz się od ciepła z manetek. Z mufkami i grzanymi manetkami jeżdżę w letnich rękawiczkach szmaciakach przy -14.

chomik 28.11.2022 19:30

Cytat:

Napisał radiolog (Post 799781)
Jak założysz neoprenowe osłony na handbary, wystarczy grzać na minimum i mieć przejściowe rękawice czyli na okres wiosenno-jesienny.
Odnośnie e-klan, w życiu mnie nie oparzył , przecież są 3 stopnie grzania, nie trzeba od razu na max. E-klan ma druty grzewcze na szyi , całej klatce, całych plecach i całych rękach , a ten amerykański ma ograniczone miejsca paneli grzewczych .

Miałem i neopren na handbarach ale generalnie szybki powrót dłoni na kierownicę, czy przełączanie przycisków jest niewygodne i moim zdaniem niebezpieczne. Po przejechaniu trasy 1000km w Bieszczady zdjąłem.

E-klan to były spodnie i poparzyły mnie tam gdzie jest włącznik, przez parę godzin grzały ok a potem zaczęły parzyć. Wymieniono mi na nowe ale już nie chce próbować. Moim zdaniem coś się działo po kilku godzinach jazdy. Mam i skarpety do eklan ale to już jest porażka i dziadostwo, zimno i tyle. W eklan jest też mega upierdliwe włączenie bo wszystko każdą część trzeba osobno załączyć teraz szukaj włącznika pod spodniami a jeszcze jak masz przeciwdeszczówkę to porażka.
A porównując do Venture to jakość wykonania, grzanie i to gdzie grzeją i jak to nie ma o czym gadać. W Venture widać, że ktoś jeździł w tych ubraniach zimą i tak to zrobił, że jest po prostu ciepło i wygodnie z włączeniem etc.

klanol 28.11.2022 19:35

Ja kupiłem elektryczną kamizelkę. Na USB. Działa i grzeje super. Na moto i w góry, na biwaki zimowe i sytuacje awaryjne. Warto kupić droższą, lepszą. Dzięki niej nie muszę zakładać tylu ciepłych ciuchów.

Dzieju 28.11.2022 19:40

Cytat:

Napisał klanol (Post 799873)
i w góry, na biwaki zimowe i sytuacje awaryjne

Jaki masz długi kabel lub gdzie nosisz akumulatory idąc np w góry ?
Powerbanka nosisz?

bukowski 28.11.2022 20:53

w jakie góry chodzicie w podgrzewanych ubranaich? to chyba na wypadek nocowania zimą?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

żuk 29.11.2022 10:16

To chyba bardziej od jednostki zależy niż warunków. Mam kumpla który latem w puchówce jest zdolny chodzić , taki z niego zmarźlak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lis 29.11.2022 10:40

Dlatego +10 kg tłuszczyku bardzo pomaga. Chudym zimniej :D Zawsze to powtarzam mojej żonie. Ponieważ nigdy nie wiem kiedy pójdę w góry, zimą pod namiot, zawsze staram się być przygotowany ;)

44FG 29.11.2022 11:35

Cytat:

Napisał fotom (Post 799862)
Zimno ci w łapy, bo masz rękawice za... grube. Izolujesz się od ciepła z manetek. Z mufkami i grzanymi manetkami jeżdżę w letnich rękawiczkach szmaciakach przy -14.

W letnich tez próbowałem. Bez zmian niestety.

Ivan 30.11.2022 12:22

Ja jeszcze dodam a propos rękawic że szczerze polecam te 3 palcowe. Dużo cieplej w ręce.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.