Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   KTM LC8 990 Adventure S (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=867)

JareG 01.11.2008 09:52

Cytat:

Napisał zbyszek_africa (Post 29747)
Spalanie KTM to jakieś 5,5l przy 120, mniej się nie da jechać na 6 biegu, przy pełnym okufrowaniu i żoną na pokładzie (jazda ekonomiczna, żona łapie drzemkę). Najlepsza prędkość przelotowa to 140, nie trzeba wtedy ciągle schodzić do 5 biegu, no i wtedy pali ok.6l. Porównując średnie spalanie KTM do AT to LC8 pali ok.0,5l. więcej.

Czyli pali lepiej (=mniej) niz rd04 (solo i bez kufrow) i to przy szybszej jezdzie i z obciazeniem :):Thumbs_Up:

Cytat:

Co do ABS to procedura wł/wył. jest podobna jak w GS trzeba się zatrzymać, wyłczyć silnik itd. Wersja LC8 S jest bez abs. Chciałem ten model, żeby ciągle się nie pie...lić z wł/wył. tego ustroistwa. Ceny modeli z abs czy bez są takie same. Jeździłem chwilkę na LC8 z abs-em i nie podchodziło mi to, jakieś takie dziwne, mało precyzyjne. Poza tym S-ka ma o 30mm większe skoki zawiech i jest wyższa.
ABS w turystyce asfaltowej czasami moglby sie przydac, tak mowia moi bardziej doswiadczeni koledzy (ja tam zasuwam bez i nie narzekam) :D
A ile masz wzrostu..? Pytam w kontekscie wyboru zwykly lc8 czy S..

zbyszek_africa 01.11.2008 10:27

Mam 182cm. Ale obawiam się że ktoś niższy mógłby mieć kłopoty z podpieraniem się. Dosięgam tylko końcami palców co w butach enduro nie jest takie proste (są sztywne)

pozdr.

JareG 01.11.2008 10:33

Cytat:

Napisał zbyszek_africa (Post 29750)
Mam 182cm. Ale obawiam się że ktoś niższy mógłby mieć kłopoty z podpieraniem się. Dosięgam tylko końcami palców co w butach enduro nie jest takie proste (są sztywne)

Kiedys mialem 183cm .. :D:D
.. i mam buty turystyczne :haha2:

Czyli moglbym brac S-ke :dizzy:

PS. No i wage mam sluszna, i jak na AT siade to przeswit sie znacznie zmniejsza :D

7Greg 01.11.2008 10:40

Cytat:

Napisał JareG (Post 29751)

PS. No i wage mam sluszna, i jak na AT siade to przeswit sie znacznie zmniejsza :D

Należy do dodać do długiej listy sposobów obniżania Afri ;)

JareG 01.11.2008 10:52

Cytat:

Napisał 7greg (Post 29753)
Należy do dodać do długiej listy sposobów obniżania Afri ;)

Czy to jest sposob, czy raczej przyczyna to nie wiem.. ale OK, mozna dodac :D

pałeł 01.11.2008 11:56

motocykl zacny mysle o tej samej wersji co zbyszek pewnie ponowym roku :)
spalanie kogo to interesuje bardziej liczy się to kiedy sie waha skończy :D wiem ze na trampku zrobione na baku 250km mi wystarcza taki sposób a ile na setke to juz nie wiem

myku 01.11.2008 14:41

jasne ze nie wyjezdzalem baku na V-maxie.sprawdzalem tylko ile pojdzie.powody kupna byly identyczne jak u zbyszka i dlaczego nie z ABSem,tez.do tego malowanie podoba mi sie i nie trzeba doklejac jakis naklejek typu DAKAR zeby wiadomo bylo o jaki typ moto chodzi.ja mam 185 cm i podobnie siegam do ziemi.nizszym nie polecam;).za super sprawe uwazam 6-ty bieg.mysle ze to wlasnie jest dobre przy przelotowkach.przy 5000 obr. mam cos 150-160 na tachu(jak dobrze pamietam).problem w tym ze nie czuje zupelnie predkosci jadac na nim i juz nieczesto lapalem sie ze jade "za szybko".ale widocznie juz tak ma byc;)

JareG 01.11.2008 17:09

Cytat:

Napisał pałeł (Post 29767)
spalanie kogo to interesuje bardziej liczy się to kiedy sie waha skończy :D

Wlasnie dlatego sie pytam o to spalanie.. u mnie w rd04 poczatkowo nie wiedzialem, czy mam sprawne kontrolki rezerwy, i jezdzilem w niepewnosci czy nie bede musial z buta zasuwac :D:D (teraz wiem, ile przejade do rezerwy i luuuuz)

Cytat:

wiem ze na trampku zrobione na baku 250km mi wystarcza taki sposób a ile na setke to juz nie wiem
:Thumbs_Up:
Raz mi rd04 spalila jakies niebotyczne ilosci, do rezerwy czerwonej (bo tylko ta dziala) zazwyczaj minimum robie 330, maks 370 a tego jednego razu 250 zrobilem :mur: I wcale nie palowalem maszyny, nie oralem pola etc. - normalna jazda byla

zbyszek_africa 01.11.2008 20:35

JareG W nawiazaniu do 'urolniczenia' wsrod forumowiczow..
jak będziesz orał pole to nie licz na małe spalanie, czy to AT, czy katem ok.8-10l. motogodzina:(:mur:

JareG 01.11.2008 21:03

Cytat:

Napisał zbyszek_africa (Post 29835)
JareG W nawiazaniu do 'urolniczenia' wsrod forumowiczow..
jak będziesz orał pole to nie licz na małe spalanie, czy to AT, czy katem ok.8-10l. motogodzina:(:mur:

Nic nie bede oral, chce sie takim przyszywanym rolnikiem zrobic.. :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.