Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wymiana termostatu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41)

wieczny 06.08.2008 11:01

Ufaga, ufaga, 4max'a nie trzeba w 04 piłować. Siedzi ładnie. Jest to, z tego co mi powiedziano, firma Intercarsu. Tam też się udałem, kupiłem za 21,87pln i dostałem od ręki.

JarekAT 25.09.2008 19:54

zanabyłem oryginalny termostat - na opakowani GM widnieje :), chciałem polecanego przez was 4maxa, ale mi odradzono, podobno oryginał fabryka od tico najlepszy.

No i dzis sie zabrałem, bp pisaliście ze godzinka i po zabawie, zakończyłem proceder jak porozłączalem te wszystkie kostki nad termostatem bo ciemno się zrobiło
c.d.n :)
p.s. ale mnie wkurzają te przewody od zbiornika ;)

Artuditu 27.09.2008 21:27

Ja już jestem po wymianie. Podziekowania dla Rambiona. Bez niego niezle bym sie pewnie ubawil przy rozbieraniu i powkur... przy skladaniu Afri. Nie bylo tak strasznie.

rambo 27.09.2008 21:43

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 25078)
zanabyłem oryginalny termostat - na opakowani GM widnieje :), chciałem polecanego przez was 4maxa, ale mi odradzono, podobno oryginał fabryka od tico najlepszy.

Kto Ci odradził termostat 4maxa czy tico..? Pan Hąda..? ;) jeden i drugi ma taką samą temp otwarcia. mam od tico 4 rok i działa jak nowy.

JarekAT 04.10.2008 09:38

rambo termostat odradził mi kolega pracujący w hurtowni motoryzacyjnej, a dlatego, że na 4maxa było więcej reklamacji niż na GM
więc dlatego wydaje mi się lepszy GM

oki, termostat wymieniony, ale o mały włos nie pozbyłem się tego czujnika wkręconego w obudowe

qkasurf 16.11.2008 19:02

cześć chłopaki!
wczoraj zabrałem się za wymianę, zakupiłem termostat tico, zdjąłem uszczelkę i zaaplikowałem w sprzęta, niestety po zmontowaniu jest przeciek, minimalny ale jest..po ponownym rozłożeniu na detale okazało się że kołnierz wystaję lekko nad nad dolną obudowę. Pytanie do was: czy w rd07 szlifowaliście coś w termostacie od tico? może uszczelka nie trzyma? jestem skłonny wykosztować się na ori by nie mieć kłopotów, warto? ponoć temperatura otwarcia ma wpływ na pracę i trwałość silnika, a może być inna, z deczka boje się instalować termostat z tico do afriki, nawet jak go dopracuję..
pomóżcie, plis

JarekAT 19.11.2008 23:34

mama od tico i nic sie nie dzieje
w rd07a nic nie szlifowalem, ale jak poczytasz poprzednie posty to niektorzy cos tam dopracowywali pilnikiem
a moze masz juz wytrzepana uszczelke z obudowy termostatu??

moj po 9 latach rozłożył się na części pierwsze :D

qkasurf 20.11.2008 11:56

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 32264)
a moze masz juz wytrzepana uszczelke z obudowy termostatu??

moj po 9 latach rozłożył się na części pierwsze :D

Okazało się, że z jednej strony kołnierza wystaje trochę ponad-czego nie zauważyłem wcześniej.
Uszczelka wygląda niby dobrze, ale i tak dla bezpieczeństwa zakupiłem nowy oring.
- mój termostat był otwarty

daniel_87 18.04.2009 14:39

Panowie fachowcy, mam pytanko co z tym zrobic, zakupilem ten termostat z grzybkiem w otworze przelewowym i nie wiem czy to wina tego czy nie tego , czujnik temperatury prawie nie wchodzi na pole"pracy" ciagle jest na tym malym polu zimny. Czy to ma oznaczac ze termostat badziew i ciagle otwarty?

Misza 18.04.2009 16:06

Sprawdź czy od razu po zapaleniu chłodnice robią się ciepłe i czy w ogołe czujnik temperatury w obudowie termostatu działa? :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.