Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Cfmoto 450mt (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45723)

sudden 24.03.2024 20:51

Ja tak sobie myślę, że musi być jakiś powód, że nie chcą nam dać 150 kg motocykla z taką mocą i wyposażeniem. Może dzisiaj się po prostu nie da tego zrobić w dających się wyobrazić pieniądzach, bez używania karbonowych ram czy czegoś podobnego.
Bo nie bardzo wierzę, że my chcemy 150 kg, a producenci z projektantami pracującymi równolegle w księgowości, uparcie podnoszą sobie koszty produkcji i dorzucają nam na złość dodatkowe 50 kg żelastwa, chociaż mogliby tego nie zrobić.

mdxmd 24.03.2024 22:26

Cytat:

Napisał Emek (Post 849216)
Racja. 175 na sucho. Cieżkawy dość.

macie rację, faktycznie... pewnie dałoby się z tego zejść na produkcji ale pociągnie to koszty do przodu, tak jak piszecie droższe i lżejsze materiały itd...

Emek 25.03.2024 07:53

Po prostu naród ma parcie na ciężkie mastodonty o looku Rally więc i tak kupi i tak. Z asfaltu zjedzie 1 na 100 jak w przypadku CRF a na czarnym ta masa przeszkadzać za bardzo nie będzie. Z innej beczki czytałem że w UK sa problemy z ubezpieczeniem chińskich pojazdów lub stawki są zaporowe bo części nie ma lub czas oczekiwania jest kosmicznie długi. Nie wiem ile w tym prawdy.

teddy-boy 25.03.2024 09:19

Czekam na to kove, ma być w połowie kwietnia w salonie. Dzwoniłem, pytałem ich, no jakaś sztuka do oglądania to będzie, ale jazd zapewnie nie. Już tyle sztuk mają zaliczkowane że po co im dawać sztukę na testy. Ludzie już kupili kota w worku. Nie wiadomo jak to jest zmontowane, jak jeździ, co z serwisem, kosztami, gwarancją, ale już te co płyną jako pierwsze są w zasadzie kupione.

mdxmd 25.03.2024 09:24

Cytat:

Napisał teddy-boy (Post 849239)
Czekam na to kove, ma być w połowie kwietnia w salonie. Dzwoniłem, pytałem ich, no jakaś sztuka do oglądania to będzie, ale jazd zapewnie nie. Już tyle sztuk mają zaliczkowane że po co im dawać sztukę na testy. Ludzie już kupili kota w worku. Nie wiadomo jak to jest zmontowane, jak jeździ, co z serwisem, kosztami, gwarancją, ale już te co płyną jako pierwsze są w zasadzie kupione.

podobnie jest z CFMOTO... C.C.C.

Emek 25.03.2024 09:47

Cytat:

Napisał teddy-boy (Post 849239)
Czekam na to kove, ma być w połowie kwietnia w salonie. Dzwoniłem, pytałem ich, no jakaś sztuka do oglądania to będzie, ale jazd zapewnie nie. Już tyle sztuk mają zaliczkowane że po co im dawać sztukę na testy. Ludzie już kupili kota w worku. Nie wiadomo jak to jest zmontowane, jak jeździ, co z serwisem, kosztami, gwarancją, ale już te co płyną jako pierwsze są w zasadzie kupione.

To akurat wiadomo. Sporo testów w necie już wisi.

nabrU 25.03.2024 10:15

Cytat:

Napisał Emek (Post 849232)
Z innej beczki czytałem że w UK sa problemy z ubezpieczeniem chińskich pojazdów lub stawki są zaporowe bo części nie ma lub czas oczekiwania jest kosmicznie długi. Nie wiem ile w tym prawdy.

Bywają takie problemy z nowymi / nieznanymi pojazdami czy ich wersjami dopóki nie pojawią się one w bazie danych ubezpieczyciela. Więc jak jakiegoś CF Moto czy Kove nie ma w database to go nie ubezpieczysz. Więc pierwszy krok w UK to sprawdzenie w którego ubezpieczyciela i za ile to będzie a dopiero drugi to kupowanie pojazdu. Stawki też bywają zaporowe, ale nie chodzi tutaj wyłącznie o chińskie moto czy samochody, choć powiązane jest z naprawą lub czekaniem na części. Wygląda na to, że koszty ubezpieczenia podwyższają nie same koszty napraw, a raczej koszty wynajmu pojazdu zastępczego. Poniżej kilka cytatów z grupy Honda Africa Twin - UK Owners na FB:

Cytat:

It's all down to claims companies nothing to do with uninsured drivers iv had 2 small none fault claims one of them was a driver hit my parked bike minor damage off front wheel and mudguard replaced with wheel bearing costing about £1500 how ever my loan no sorry hire bikes charges to the third party's insurer for 3half months was £39k yes £39000 FFS
Cytat:

My brother is a mechanic & his garage only deals with insurance claims & this is how it goes…
Smart car, value of £6k, it’s been waiting for a part for 9 months… the garage told the insurance company that the part is on back order at the very beginning but the insurance decided to pay out £26k in hire car charges before deciding to write the car off & give the owner £6k.
3 cars in his garage amount to £72k in hire car charges due to waiting for parts… this is why a lot of insurance goes up.

szynszyll 25.03.2024 20:53

moj rekord w Hondzie na w sumie banalne rzeczy: sierpien-marzec. ostatecznie zrezygnowalem z zamowienia i zalozylismy uzywki w dobrym stanie. realnie rzadko sie tak dzieje, zeby dostawca dotrzymal deklarowanego terminu 9-13 dni. teraz kupowalem sporo kawalkow do Suzuki i z 13 dni zrobil sie miesiac. do XRV kawałki z 13 dni zamienily sie w trzy miesiace, wiec jak takie chinskie wynalazki nawet stron z OEM-ami nie maja a jak maja to 90% asortymentu jest 'niedostepna' to ja tym bardziej podziekuje. za rok, dwa firma sie zwinie i szukaj wiatru w polu. poziom trzyma tylko BMW - maja wszystko nawet do starych rumpli i wysylka idzie sprawnie.

Vlad Palinka 25.03.2024 21:35

Oglądałem osobiście ten moto w sobotę w Budapeszcie. Dla mnie :D wykonanie dobre, wszystko co ma mieć , posiada, waga fizycznie niezła, pozycja jak na moje 194cm tez dobra, ale musowo kanapa wyżej, ale patrząc na jej kształt jest gdzie dołożyć gąbki. Opony to jakaś kopia STR, wydech jak w T7... do poprawy. Kusi mnie zamienić 250l na ten moto..

sudden 25.03.2024 22:03

Jest podobno do niego akcesoryjna wysoka kanapa na 870mm.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.