Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Jak powinna pracować pompa paliwa w RD04 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37141)

Tezla 30.05.2020 20:16

Cytat:

Napisał kdf (Post 683669)
W wolnej chwili zamontuję przekaźnik do odciążenia styków pompy

Fabryczne styki pompy są większe i wytrzymają więcej od styków przekaźnika, to miałoby sens gdyby styki nie były do kupienia a tymczasem są i starczają na bardzo długo.

Z pompy wyprowadziłem jeszcze kabelek wpięty za stykiem przez złącze 3 pinowe i doprowadziłem do przełącznika którym wybieram czy kontrolka żółtej rezerwy ma pokazywać rezerwę czy rytm pracy pompy (pokazuje chwilowe zużycie paliwa :D ) i poza tą czasówką i nowymi stykami to wszystkie modyfikacje, stare dobre jeszcze oryginalne styki w zapas i w drogę :at:

kdf 30.05.2020 22:07

Mając zapasowy przekaźnik ze sobą wymiana trwa w porywach do 1 minuty z atakiem kaszlu w międzyczasie. Wymiana styków lub choćby całej pompy dużo dłużej. Nie wspomnę o tym że zapasowa pompa zajmie dużo więcej miejsca w schowku niż przekaźnik. A i przekaźniki są różne. Myślę że bez problemu znajdziemy markowy przekaźnik o obciążeniu styków 30A co daje moc 360W czyli dużo więcej niż pobiera pompa.

Tezla 30.05.2020 22:45

Może zamiast tego przekaźnika lepiej dołożyć RC czyli kondensator i równolegle rezystor które wysterują lampkę albo piszczek po przekroczeniu ustawionej częstotliwości, wtedy fabryczne styki będzie można wymieniać rzadziej niż 60000km.

kdf 30.05.2020 22:53

Jaką rezystancję powinien mieć rezystor i pojemność kondensator?

DanielRD07a 13.07.2020 20:41

Zainstalowałem diodę pokazująca pracę pompy. Przelot autostradą, pierwsze 40km dioda mruga cyklicznie, widać jakąś logikę i zwiększenie częstotliwości wraz z odkręceniem manetki. Po kolejnych kilometrach miga z taką częstotliwością, że niemalże świeci się ciągle, nawet przy odpuszczeniu manetki do zera. Powrót, sytuacja taka sama.

Styki na pompie w bdb stanie, kilka tyś km temu założony zestaw naprawczy. Układ przerobiony, z przekaźnikiem. Jakieś pomysły? Przekaźnik wariuje?

matjas 13.07.2020 21:28

pompa tak pracuje kiedy nie dostaje paliwa - praca na sucho? większy odbiór niż napływ wachy?

Kazmir 13.07.2020 22:33

Cytat:

Napisał DanielRD07a (Post 689236)
Po kolejnych kilometrach miga z taką częstotliwością, że niemalże świeci się ciągle, nawet przy odpuszczeniu manetki do zera.

Może zaworki się zawieszają i leje się paliwo przez wężyki?
Miałem założony przekaźnik pompy i nigdy poza jednym przypadkiem jak rozpadł się przekaźnik (dosłownie na części od wypracowania) nic się nie działo. Jechałem na zlot i nagle u........i stoimy. Zakręciłem i zauważyłem, że nie błyska kontrolka. Wymiana przekaźnika 10min z odkręceniem bocznej osłony tej pod kanapą (RD-03)

DanielRD07a 14.07.2020 07:09

Przed wyjazdem zbiornik miałem zalany na full

Zaworki - paliwo powinno lać się przelewami, czyli z wężyków które wychodzą w okolicy amortyzatora?

Słaby napływ wachy - odpowietrzenie zbiornika + filtry? Filtr zarówno na kraniku jak i między zbiornikiem a pompą miałem jakiś tydzień temu na wierzchu, wyglądały dobrze, zero zabrudzeń

klanol 15.07.2020 18:03

U mnie zauważyłem, że też potrafi się zawiesić. To chyba zaworek przestaje trzymać bo pompa ma 70kkm. Kupiłem oryginał za 350 zł i mam na zapas. Nie będę się chyba bawił w płytki czy przekaźniki. Może tylko dołącze diodę do wygaszania iskry. To wystarczy na kilkadziesiąt tysięcy km.

klanol 15.07.2020 18:04

Zatkaj może odpływ paliwa i podłącz pompę na krótko. Zobaczysz czy się wyłączy. Inaczej sprawdź dopływ paliwa.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.