Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Filtry g±bkowe dla Xrv750 -powrót tematu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=250)

podos 30.05.2008 13:16

Cytat:

Napisał wieczny (Post 9341)
No nie wiem rambo... Ja co szuter to mam tam 1-2 łyżki pyłu. Na szczę¶cie nie wazowe jeno takie od herbaty ;). Jesli filter g±bkowy Uni kosztuje 25$ to ja bym go chętnie posiadł, choć też mam Hiflo za 50pln.

Ale gdzie masz te lyzki pyłu? wewn±trz "komina filtra? czy na zewn±trz filtra , w puszce , zreszta co ja mowie, przeciez to 04 jest...

wuja 30.05.2008 13:18

To ja bym tez na taka gabke reflektowal.

Franz 30.05.2008 14:17

Cytat:

Napisał wieczny (Post 9341)
No nie wiem rambo... Ja co szuter to mam tam 1-2 łyżki pyłu. Na szczę¶cie nie wazowe jeno takie od herbaty ;). Jesli filter g±bkowy Uni kosztuje 25$ to ja bym go chętnie posiadł, choć też mam Hiflo za 50pln.

Niemcy gadaj± ,że najlepszy to papierowy. Jak jednak wzi±ć w trasę ( Afryka-Chomik , czy endurzenie po Mongoli )kilka filtrów. Jestem za g±bkowym.
K@N ma negatywne opinie na piachy i pyły. Dobry na szosę.
Nie s± to moje opinie lecz mojego guru ,który motocykl mi składał i wie o trampku niemal wszystko.

Wieczny - ty załatw a ja przeleję kasę. Mam konto i praktykę w wysyłaniu za granicę. Mogę oczywiscie kupić przez ebay. Amerykanom można też napisać
że kupimy przez ebay. Na ebay kartotekę mam dług± i solidn±.

Franz 30.05.2008 14:22

Cytat:

Napisał wuja (Post 9353)
To ja bym tez na taka gabke reflektowal.

Było ogłoszenie na RD 07 ( Chomik) Jak chcesz tak bardzo ,bardzo to odst±pię Ci swój. Afryk± do afryki chyba nie pojadę raczej trampkiem

Wyliczenia


"Za filtr wyszlo 44 funty (41,56 filtr + przesylka na terenie Angli) = 200zł +10

wieczny 30.05.2008 15:01

No z t± ilo¶ci± pyłu rzecz jasna lekko przesadzam, ale wyjmuję filter co jazda po lesie, szutrze, i wystukaj±c nim o posadzkę (nie mam kompresora) wytrzepuję z niego zawsze sporo pyłu.

Do dupy jest ten wlot pomy¶lany.

Franz - mail poszedł teraz do tego głównego producenta spod linka, który mi podałe¶. Wstępnie napisałem, ze jestem zainteresowany pięcioma sztukami NU-4097. Czekam na odpowiedĽ czy w ogóle s± dostępne, ponieważ inne sklepy nie maj± ich na listach u siebie...

wuja 30.05.2008 15:21

Franz az tak bardzo, bardzo nie chce zeby Cie oskubywac z tak cennego nabytku :)
Ale dzieki, raczej chcialem go w celach poznawczych niz z prawdziwej potrzeby wiec wstrzymam sie do nastepnej okazji. Jeszcze raz dzieki!

Pozdr
wuja

DANDY 30.05.2008 17:04

Próbowali¶cie kiedy¶ uszlachetnić swój filtr papierowy o g±bke ? Ja tak zrobiłem . G±bke wzi±łem z pracy z filta do sprężarki -arkusz 20cm x 60 cm grubo¶ ok 8mm . Wyciołem , zszyłem następnie zwilżyłem olejem do filtrów a następnie założyłem na filtr papierowy . Taka g±bka nie zawiera dużo miejsca jest wielokrotnego użytku. G±bke w arkuszach o odpowiedniej gramaturze można dostać też w sklepach akwarystycznych , takiej też używałem ,jest ok . Można też zastosować włuknine często stoswan± jako wstępny filtr . Włuknina otacza filtr jak wcze¶niej wspomniana g±bka , odpowiednik takiej włukniny stosowany jest w okapach nad kuchniami w waszych domach , tylko po zwilżeniu olejem nie jest już tak dobrze , z włukniny olej ¶cieka i nie jest już tak równomiernie nas±czona .
Taka włuknina stosowana jest prawie we wszyskich cieżkich maszynach , u mnie w pracy jest kilana¶cie je¶li nie kilkadzie¶±t tego typu sprzętów i wszystie maj± podwójny filtr powierza z włuknin± wł±cznie . Gdym to ja miał jechać przez cał± afrykę lub np. azje zostawiłbym filtr papierowy z przefiltrem z zamaczanej g±bki w pasku , ewentualnie kila g±bek na zapas.
Je¶li nie podobaj± wam się moje patenty zawsze zawsze możecie się pokusić o filtr olejowy gwarancja cy sto¶ci nawet w burze piaskw± , najptosrzy a i najtańszy polecam od ursusa c-330 , tylko gdzie go zamontować??Może zamiast plecaka:haha2::haha2::haha2:

Franz 30.05.2008 17:21

Cytat:

Napisał wuja (Post 9374)
Franz az tak bardzo, bardzo nie chce zeby Cie oskubywac z tak cennego nabytku :)
Ale dzieki, raczej chcialem go w celach poznawczych niz z prawdziwej potrzeby wiec wstrzymam sie do nastepnej okazji. Jeszcze raz dzieki!

Pozdr
wuja

okazji raczej nie bedzie. Ta była jednorazowa.
Chyba ,ze skrzykniesz forum jak bedziesz jechał na Cape Town :):dizzy:

rambo 30.05.2008 19:32

Cytat:

Napisał wieczny (Post 9341)
No nie wiem rambo... Ja co szuter to mam tam 1-2 łyżki pyłu. Na szczę¶cie nie wazowe jeno takie od herbaty ;). Jesli filter g±bkowy Uni kosztuje 25$ to ja bym go chętnie posiadł, choć też mam Hiflo za 50pln.

cza bylo kupic rd07 to bys nie miał :) wiem cos o tym bo mialem transalpa

wieczny 30.05.2008 23:56

Ale wiesz, ja ledwo uciułałem na czwóreczkę ;). 2 lata zbierałem, łatwo nie było, piwa się nie piło... No tak to jest podczas studentowania ;). Cieszę się z tego co mam, a wlot się da przerobić na pewno. Kwestia czasu. Znalazłem termistory to i rurę od odkurzacza jako¶ sprytnie wkomponuję :D. Kwestia czasu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.