Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Jak powinna pracować pompa paliwa w RD04 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37141)

Dzieju 27.04.2020 07:40

Cytat:

Napisał klanol (Post 679066)
Praca pompy bez paliwa powoduje słynne wypalenie styków.

Skoro tak twierdzisz to wytłumacz czym się różni praca styków pod względem elektrycznym w przypadku gdy paliwo w pompie jest lub go nie ma.
Twój patent pracy pompy na stałe po kluczyku spowoduje że nawet po np wypadku i zagaśnięciu silnika pompa nadal pompuje paliwo np na rozgrzane kolektory. Lubisz wybuchy ?
No chyba że ten włącznik/przycisk tylko przed rozruchem celem napompowania komór pływakowych , taki mam i ja od baaardzo dawna.

CzarnyCzarownik 27.04.2020 14:10

Może po prostu chodzi o to, że jak styk eleltryczny ma żywotność 100 000 cykli to da rade przejechać 60kkm. A jak czesto mamy rezerwę to przez ten "krótki" czas napstryka nam 500 cyknieć nim się zorientujemy o braku paliwa. No i zywotność pompy spada, bo się styki wypalają :)

Prawda, ze pompa działa tylko jak silnik się kręci. Jak się moto przewróci to pompa powinna przestać działać ze względów bezpieczeństwa.

Ale z tym wylewaniem się paliwa na wydech to bym nie panikował. Przelew z gaźnika idzie pod motocykl, a nie na wydech.

Raz dziewczynie wylała się beznyna na ramę i przy stawianiu motocykla wylała się na silnik i wydech. Buchła para, waliło benzyną ale na szczęście nic się nie stało. Lekcja na przyszłość to przed jazdą w ofrołdzie dokupić zaworek zwrotny na korek wlewu paliwa, bo w acerbisie nie ma zaworka zwrotnego w korku.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Dzieju 29.04.2020 09:48

Ja to wiem że to ilość cykli ma znaczenie :)
Fakt, leci pod motocykl póki stoi na kołach , jak leży to bywa różnie a czasem silnik nie zgaśnie i nigdy nie wiadomo kiedy będzie ten raz , ostatni raz.

Mam przycisk wzbudzania pompy , do pełnego napompowania idzie z 10 styknięć a czasem tylko 4-5 jak nie całkiem pusto , wtedy pali z pół obrotu .
Można też zwyczajnie ,zużywać rozrusznik , obciążać akumulator , trzeć panewki bo na wolnych to ciśnienia oleju brak itp. zanim w końcu zapali.
No co kto lubi.

jamarjan 29.04.2020 12:24

Dzieju, opiszesz jak masz zrealizowany ten przycisk pompy?
Miałem kiedyś nóż na gardle jak po serii 6 gleb kręciłem rozrusznikiem do napompowania i aku był już tuż tuż przed padem.
Oczywiście babcia odpaliła i wyjechała ale idea się narodziła.
A że kroronawirus to można dłubnąć.

Dzieju 30.04.2020 07:51

Oj to było tak dawno..... przycisk mam obok puszki kontrolek a prądu sterującego poszukałem w przekaźniku pod zegarami.
Żeby szczegółowo to musiałbym zegary odsuwać i popatrzeć pod który przewód się podpiąłem.

klanol 01.05.2020 19:22

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 679394)
Skoro tak twierdzisz to wytłumacz czym się różni praca styków pod względem elektrycznym w przypadku gdy paliwo w pompie jest lub go nie ma.
Twój patent pracy pompy na stałe po kluczyku spowoduje że nawet po np wypadku i zagaśnięciu silnika pompa nadal pompuje paliwo np na rozgrzane kolektory. Lubisz wybuchy ?
No chyba że ten włącznik/przycisk tylko przed rozruchem celem napompowania komór pływakowych , taki mam i ja od baaardzo dawna.

Po podłączeniu pompy na sucho pracuje ona ciągle a nie co sekundę. Osobiście naprawiałem pompę zniszczoną w ten sposób. Stopiły się w niej plastikowe podkładki pod sprężynką od włącznika. Styki też się wypalają ale to dłuższy proces.

klanol 01.05.2020 19:24

A przycisk ino na rozruch. Podłączony normalnie pod przewód zasilania pompy. Amen.

kdf 01.05.2020 20:34

Cytat:

Napisał klanol (Post 679066)
Ważne! Praca pompy bez paliwa powoduje słynne wypalenie styków.

Po mojemu to właśnie praca z paliwem jest gorsza ponieważ membrana w trakcie pompowania cieczy spowalnia ruch styków i stąd większe iskrzenie. Bez paliwa styki zwierają się błyskawicznie.

Tezla 28.05.2020 23:14

Cytat:

Napisał kdf (Post 680148)
Po mojemu to właśnie praca z paliwem jest gorsza ponieważ membrana w trakcie pompowania cieczy spowalnia ruch styków i stąd większe iskrzenie. Bez paliwa styki zwierają się błyskawicznie.

Mechanizm syków zawiera sprężynkę która powoduje że przeskakują między stanami z taką samą prędkością niezależnie o częstotliwości pracy membrany.

Membrana pompy nabija ciśnienie na zasilaniu gaźników i dopóki ono nie spadnie nie dobija znowu sama się reguluje w sposób mechaniczny.

Swoje dwie pompy w Hondach uzupełniłem kiedyś takimi modułami za 10zł, po przekręceniu kluczyka przez 10 sekund jeśli jest potrzeba napełniają gaźniki i w końcu działa to jak powinno fabrycznie.
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0776e27c6b8d.jpg

kdf 29.05.2020 06:11

Fajne to, i jakie mądre. Jakiś wyłącznik czasowy na 12V ?

Zainspirowałeś mnie. Już kupiłem. W wolnej chwili zamontuję przekaźnik do odciążenia styków pompy i czasówkę by nie piłować maszyny jak zabraknie paliwa.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.