Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Przedawnienie OC - ponaglenie z Presco. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8275)

zombi 30.12.2010 20:42

Kiedyś tak mnie nękała Warta ( tylko miąłem potwierdzenie), wezwania od nich wywalałem do śmieci (jako bez zasadne). Po roku dali sobie spokój.
Ale np PZU ściąga sporo takich zaległości.

Babel 30.12.2010 22:05

Na szczescie google działa - ale ile osób o tym nie wie że po 3 latach jest przedawnienie i dla świętego spokoju płaci... . Poza tym co to za chore prawo z tym że musisz płacić dwa razy OC - Ktoś się orientuje czy tak jest do teraz ??

jorge 30.12.2010 22:07

To typowy chwyt "kupionego długu" = na straszaka :Sarcastic:

JareG 31.12.2010 07:32

Cytat:

Napisał Babel (Post 151426)
(..) Poza tym co to za chore prawo z tym że musisz płacić dwa razy OC - Ktoś się orientuje czy tak jest do teraz ??

Jesli chodzi Ci o fakt placenia dwoch OC na te sama maszyne, to nadal tak jest - jesli spoznisz sie z wypowiedzeniem 'starej' polisy, a zdazysz wykupic nowa, to musisz zaplacic i za jedna, i za druga..

kiub 31.12.2010 11:21

Niektóre towarzystwa pozwalają na to żeby należną składkę zdublowanej polisy przeznaczyć na poczet składki przyszłorocznej.

zombi 31.12.2010 19:24

Cytat:

Napisał Babel (Post 151426)
Na szczescie google działa - ale ile osób o tym nie wie że po 3 latach jest przedawnienie i dla świętego spokoju płaci... . Poza tym co to za chore prawo z tym że musisz płacić dwa razy OC - Ktoś się orientuje czy tak jest do teraz ??

Wynika to z tego że ubezpieczyciel bez wypowiedzenia musi wznowić OC pojazdu , niezależnie od zapłaconej składki. Nawet jeżeli OC masz niezapłacone polisa obowiązuje - z tego powodu ubezpieczyciel ma ryzyko więc liczy składki.

Driverd2 03.01.2011 17:47

Niestety u nas w kraju nawet jak auto stoi na kołkach rozbite i w krzakach na podwórku i nigdy już na drogę nie wyjedzie ale jest zarejestrowane to musi mieć zapłacone OC, a co lepsze nie da się wyrejestrować bo najzwyczajniej nie ma takiej możliwości, znaczy się są dwie sprzedać lub zezłomować ale zostawić i nie płacić się nie da. Mi przysłali jakiś czas temu upomnienie z PZU za auto, które zostało sprzedane przynajmniej pół roku do tyłu i wystarczyło podrzucenie umowy sprzedaży do oddziału choć było to zgłaszane po sprzedaży auta. Ale dobrze wiedzieć że po 3 latach jest przedawnienie bo o tym nie wiedziałem.

Lepi 06.01.2011 16:19

Ja byłem wczoraj w urzędzie komunikacji wyrejestrować dwa motocykle i auto. Mota były sprzedane ze dwa lata temu. Nic jeszcze nie przyszło z ubezpieczalni. Jutro idę wyrejestrować jeszcze jeden. Najlepsze, że jedno moto już wyrejestrowywałem w 2008 roku ale pani mówi, że widocznie "system nie przyjął" :mur:

bukowski 06.01.2011 16:57

urwał...
dzisiaj właśnie wyciągnąłem dowod rejestracyjny matyldy i...wyszedl mi i przeglad, i OC.
ponaglen nie bylo, bo motong nieprzerejestrowany.
da sie jakos uniknac kary na rzecz funduszu?

majki 06.01.2011 17:03

OC się automagicznie przedłuża, więc jest ciągłość. Co najwyżej może się ubezpieczalnia upominać o kasę. Ja ostatnio zapłaciłem po pół roku OC na drugie moto (tuż przed sprzedażą, bo najzwyczajniej nie miałem go u siebie w "garażu" i jakoś mi się nie chciało tego załatwiać). Nie było żadnego problemu i nawet złotówki odsetek nie naliczyli (PZU). A przeglądu mieć nie musi, jeżeli nie jeździ. ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.