Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Obrobiona śruba spustowa oleju, jak odkręcić? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45860)

dawid8210 20.04.2024 23:09

Jak brak odpowiedniego torxa nabijasz płaski bit ( taki śrubokręt), największy jaki wlezie. Zakładasz grzechotke i nie ma bata, że nie pójdzie.

garbaty 21.04.2024 00:17

nawiercasz na łbie 2 otwory 4mm w linii prostej po ok 5mm, wkręcasz w nie śruby m5 i poziomo klinujesz między nimi śrubokręt, coś jak klucz do nakrętki na szlifierce kątowej. Czy ten korek w gs800 nie jest czasem z amelinium?

Dzieju 21.04.2024 06:43

Cytat:

Napisał garbaty (Post 851068)
nawiercasz na łbie 2 otwory 4mm w linii prostej po ok 5mm, wkręcasz w nie śruby m5 i poziomo klinujesz między nimi śrubokręt, coś jak klucz do nakrętki na szlifierce kątowej. Czy ten korek w gs800 nie jest czasem z amelinium?

Przyjrzałeś się korkowi że takie pomysły piszesz ?

A wystarczy wsadzić jakiegoś ampola/bita który się zmieści bzyknąć dwa punkty spawu i po 10 sekunadach zapomnieć o problemie.
Oczywiście nowy korek dokręcać prawidłowo a nie siłowo :)

MrWaski 21.04.2024 07:14

Poza tym, zastanawiam się, jak tam się wiertarką zmieścić... ;)

teddy-boy 21.04.2024 08:26

Korek jest praktycznie na płasko, do tego słabe podejście. Wina jest moja, ponieważ - korek był już dawno do wymiany no ale do tej pory się udawało. Dwa - nie mam klucza dynamometrycznego z takim małym zakresem więc dokręcałem "na chłopski rozum" :D Nie mam pod ręką wszelkich rozmiarów kluczy i bitów. Nie wiem czy korek jest stalowy czy aluminiowy, ciężko mi to stwierdzi. Jak na szybko to zbadać? Metoda na dospawanie nakrętki wydaje mi się najrozsądniejsza, a jeśli korek jest ale to da się dospawać nakrętkę stalową?

@Brzeszczot, mam do Ciebie kawałek, no ale będę pamiętał. Jestem w o tyle dobrej sytuacji że jeździć się da, olej jest, więc tak jakby póki co nic się nie stało :D Pomyślałem że może gdzieś po sąsiedzku jakiś warsztat dospawałby na szybko nakrętkę i poluzuje śrubę a ja już dzieła dokończę. Tylko urodziło się nowe - z czego jest korek i czy da się spawać :D Ale se narobiłem, jak uczniak jaki.

Melon 21.04.2024 08:30

Każdy warsztat ma taki zestaw jak zapodałem i bez problemu Ci to odkręcą tymi bitami. Młotek dobrze wbić i nie ma takiego ampula obrobionego co bym nie odkręcił, prędzej śrubę urwę.

dawid8210 21.04.2024 08:35

Jak sprawdzić czy amelinium czy stal: zadrap to paznokciem, śrubokrętem. Zarysujesz- aluminium. Złapiesz , wywiniesz pazura- stal ;) Albo mały magnes i będziesz wiedział.

MrWaski 21.04.2024 09:23

Można też sprawdzić magnesem. Chyba że na śrubie jest magnes wtedy jest trudniej, ale na krawędzi śruby powinno coś się udać wywnioskować. Neodym trzyma się stali jak wściekły.

teddy-boy 21.04.2024 10:11

No a jak korek będzie ale, to da się dospawać coś żeby to odkręcić? Jutro będę dzwonił po okolicznych warsztatach ale nie chcę się jeszcze bardziej wygłupić :)

dawid8210 21.04.2024 10:50

Co się nie da jak się da :) Jak stal to magiem Ci ładne nakrętkę dospawają i tyle. Jak aluminium to szukasz gościa z tigiem który potrafi i któremu będzie się chciało to zrobić :D Dobrze jest silnik zagrzać, wtedy spawanie AL pójdzie łatwiej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.