Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Spadek obrotów, dławienie silnika (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28185)

szynszyll 18.05.2024 21:39

cieszę się Twoim szczęściem. Jako komentarz napiszę tylko:

120÷115=1,04
118÷115=1,02

Bałtrok 18.05.2024 21:49

Cytat:

Napisał dominikon (Post 853258)
Cześć ponownie. Problem ostatecznie rozwiązany. Okazało się coś zupełnie innego, a na trop naprowadził mnie cały wpis dot. iglic w gaźnikach. Po przeczytaniu tamtego wątku pomyślałem, że sprawdzę czy nie nie są pomylone dysze w gaźnikach (przód z tyłem jak mają różne rozmiary). Wybebeszyłem gaziory i okazało się, ze miałem założone dysze z zestawu naprawczego do XRV 1996-1999 czyli po 115 zamiast 118 i 120 (moja RD07 jest z 1993). Pewnie dlatego na wolnych chodził jeszcze dobrze ale górę miał taką jak mu się podobało i nierzadko było zbyt ubogo. Później połączyłem to również z działaniem silnika w kosie spalinowej ;-) jak mi się kończy paliwo podczas koszenia i "zasysa" już nieco powietrza z paliwem to silnik kręci się dużo wyżej - w Afrze myślę, że mogło być podobnie i stosunek powietrza do paliwa był zbyt duży i myślę, że stąd te dziwne odchyłki obrotka. Założyłem właściwe dysze, wyregulowałem gaźniki i od 800 km mam pięknie, miękko i przyjemnie pracujący silnik, z większą dynamiką i zawsze poprawnie wskazujący obrotomierz w motocyklu. Mój problem ostatecznie zamknięty. Dzięki raz jeszcze Wam wszystkim za każdą pomoc.

Super, teraz możesz jeździć ze spokojną glową.

Kazmir 18.05.2024 22:28

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 853259)
cieszę się Twoim szczęściem. Jako komentarz napiszę tylko:

120÷115=1,04
118÷115=1,02

Szynszyll, co ja mam napisać w komentarzu?

Napisz na priv co o tym sądzisz?

szynszyll 19.05.2024 03:17

Ja nie muszę z tego robić tajemnic - opisywane objawy nijak się mają do wymiany dysz. Zbieg okoliczności bądź przy wymianie dysz ruszył kolega niesprawnym konektorem - przerwana wiązką i zaczęło działać. Rd07a na silniku ma wybite rd04 jak każda inna od początku do końca produkcji. Na 115x2 pojedzie i ta z 1990 i ta z 2002. NTV650 Devil ma dwie takie same dysze i sobie chwali. Kolega zadowolony - to najważniejsze. AT co ostatnio robiłem to była rd04 z gaziorami rd07. Podobno wszystko z nią ok. I nie jedna taka jeździ.

dominikon 19.05.2024 06:00

Ech, czyli rozumiem, ze pozostało mi tylko czekać aż "to" wroci i dalej szukać... P.S. Zanim wyciągnąłem gaźniki to podmieniłem przekaźnik pompy paliwa - nic się nie zmieniło i raz było okej a za chwile już lipa. No nic poki co jeżdżę i ciesze się tym jak moto pracuje.

szynszyll 19.05.2024 06:14

najgorszy rodzaj usterki tj. pojawia sie i znika - i jak to diagnozowac. moj ojciec, ktory cale zycie zawodowe byl serwisantem RTV mowil na takie przypadki 'ale zagrycha'. w PRL walilo sie piescia w telewizor i przez chwile dzialal :(

p.s. ostatnio robilem trampka 1999 w ktorym przerwala sie miedziana linka przewodu od gaszenia. z wierzchu zero oznak - po zdjeciu izolacji okazalo sie, ze splot juz sie ze soba nie laczy. to sa motocykle zabytkowe i pomimo swojej dzielnosci i jakosci trzeba je restaurowac a nie serwisowac.

zrobic wyprowadzenia rownolegle w kluczowych miejscach + przenosny oscyloskop z pamiecia. zrobic przebiegi napiec na poprawnej pracy i po wystapieniu problemu i wyjdzie w ktorym miejscu jest problem. multimetr tu nie wystarczy.

Bałtrok 19.05.2024 11:21

A może coś bolało gaźniki i po sprawdzeniu i ponownym złożeniu przestało?
Trzymam kciuki, żeby tak było i już problem był zażegnany

majo 20.05.2024 13:47

Wypnij pompę.

slowikmichal 21.05.2024 09:45

Cytat:

Napisał dominikon (Post 853258)
Cześć ponownie. Problem ostatecznie rozwiązany. Okazało się coś zupełnie innego, a na trop naprowadził mnie cały wpis dot. iglic w gaźnikach. Po przeczytaniu tamtego wątku pomyślałem, że sprawdzę czy nie nie są pomylone dysze w gaźnikach (przód z tyłem jak mają różne rozmiary). Wybebeszyłem gaziory i okazało się, ze miałem założone dysze z zestawu naprawczego do XRV 1996-1999 czyli po 115 zamiast 118 i 120 (moja RD07 jest z 1993). Pewnie dlatego na wolnych chodził jeszcze dobrze ale górę miał taką jak mu się podobało i nierzadko było zbyt ubogo. Później połączyłem to również z działaniem silnika w kosie spalinowej ;-) jak mi się kończy paliwo podczas koszenia i "zasysa" już nieco powietrza z paliwem to silnik kręci się dużo wyżej - w Afrze myślę, że mogło być podobnie i stosunek powietrza do paliwa był zbyt duży i myślę, że stąd te dziwne odchyłki obrotka. Założyłem właściwe dysze, wyregulowałem gaźniki i od 800 km mam pięknie, miękko i przyjemnie pracujący silnik, z większą dynamiką i zawsze poprawnie wskazujący obrotomierz w motocyklu. Mój problem ostatecznie zamknięty. Dzięki raz jeszcze Wam wszystkim za każdą pomoc.

A jak spalanie się ma na 100km ? Jaki masz filtr powietrza i wydech?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

dominikon 23.05.2024 22:10

Teraz spalanie ok. 5,5-6,0 litrów na 100 km (było mniej - zwykle ok. 4,8-5,0). Filtr powietrza nawy Hilton. Wydech Arrow Dakar.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.