Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.03.2008, 10:47   #1
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,562
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 14 godz 56 min 27 s
Domyślnie

hmm, moze nie jestem ekspertem od elektroniki, ale jesli jest w ukladzie przekaznik to wiem, ze zdrowiej dla tego ukladu (zywotnosc), chociaz przy migaczach faktycznie moze byc zbedny, bardziej na mocno obciazone elementy jak przednie swiatla bym to dal czy dla pewnosci na pompe paliwa

Ostatnio edytowane przez ramires : 28.03.2008 o 11:02
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2008, 11:04   #2
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 632
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 10 godz 40 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
hmm, moze nie jestem ekpertem od elektroniki, ale jesli jest w ukladzie przekaznik to wiem, ze zdrowiej dla tego ukladu (zywotnosc), chociaz przy migaczach faktycznie moze byc zbedny, bardziej na mocno obciazone elementy jak przednie swiatla bym to dal czy dla pewnosci na pompe paliwa

tak bylo 10 lat temu , teraz sa takie elementy wykonawcze ktore na leb bija przekazniki , wada przekaznikow jest taka ze sa glosne, pobiaraja spory prad zeby pracowac , miewaja usterki mechaniczne jak i elektryczne tj. wypalanie sie stykow.
Wiadomo ze jezeli trzeba przelaczac prady np 20-30 A to przekaznik jest dobry i tani , ale w rozwiazaniach nowoczesnych i nie koniecznie tanich stosuje sie elementy elektroniczne , ktore maja zabezpieczenia przed zwarciem , sygnalizacje uszkodzenia zarowki lub innego odbiornika i przewodzace z powodzeniem prady rzedu kilkudziesieciu amper.

Niestety nasze AT nie ewaluowaly tak szybko jak elektronika , ale widac te rozwiazania i szybki postep w nowych motocyklach sportowych .

pozdrawiam
Mariusz
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kierunkowskazy z opóźnieniem Kotrrin Układ elektryczny i zapłonowy 24 27.11.2012 14:22
Kierunkowskazy Tymon Układ elektryczny i zapłonowy 4 25.11.2011 23:13
kierunkowskazy... Gawrys Wszystko dla Afryki 5 13.07.2011 15:02
kierunkowskazy problem Maniek Układ elektryczny i zapłonowy 9 12.11.2008 15:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.