Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.02.2011, 20:32   #501
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majo Zobacz post
W Dakarach jest żółty pasek jak pisał Henryk. Zjechałem jedne Dakar i kilka E-09 i zwykła dziewiątka zdecydowanie wolniej schodzi na twardym
Może to przypadek skoro dakara zjechałeś tylko jednego.
Jakoś mizernie mały ten mitasik 130/80 przy geomaxie 110/100. No ale to enduro.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 102_0029.JPG (85.2 KB, 10 wyświetleń)
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2011, 20:49   #502
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,127
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 31 min 6 s
Domyślnie

ujeżdżał Kto C17 na przedzie?
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2011, 00:10   #503
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,039
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 6 godz 56 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Nie przekonałeś mnie. Homologowane mają ograniczoną wysokość bieżnika. C-02 ma zdecydowanie większy....
wysokość bieżnika i jego proporcje reguluje FIM czyli chodzi o równe szanse dla zawodników

o homologacji mówią znaki dot i E w kułeczku z cyferka
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2011, 09:07   #504
HRABIA z Krosna
 
HRABIA z Krosna's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Krosno
Posty: 604
Motocykl: VARADERO HRC ,BMW R 1200 GS-ADV , EXC 350 F, KLR 650 c
Galeria: Zdjęcia
HRABIA z Krosna jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 3 godz 53 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Raviking Zobacz post
ujeżdżał Kto C17 na przedzie?
Mam ją na KLR 650 /185 kg/ w błoto i żwir nieźle na asfalt nie bardzo głośna+wibracje i śliska, do Afryki bym jej nie pchał...
__________________
Kto nie ma wrogów , nie ma i przyjaciół...
HRABIA z Krosna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2011, 09:28   #505
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,476
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 4 dni 3 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Raviking Zobacz post
ujeżdżał Kto C17 na przedzie?
ja chyba taką mam teraz w xr. Szybko schodzi na asfalcie. Jak jest nowa i niedotarta to przez pierwsze 100-200 km bardzo niebezpieczna na czarnym. W terenie daje radę ale przy mojej jeździe mieszanej 50/50 teren/asfalt szybko się wyząbkowała, a po ok 3 tys km ząbki miały z jednej strony 0mm a z drugiej 5mm. Kosztuje za to niedużo. Do jazdy w teren mogę polecić.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2011, 18:40   #506
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816 Dorohusk
Posty: 4,414
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 13 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Lepi nie wiem czy to przypadek jak zjadę kolejną to ci napisze...na pewno jest twardsza od zwykłej i ma prawdopodobnie więcej drutu( ale moge się mylić). A Ty ile dojechałeś do zera tych opon, że twierdzisz inaczej Pytam z ciekawości oczywiście
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2011, 18:44   #507
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Ja pierwszy raz kupiłem Mitasy więc się wypowiem w kwietniu. Mają wytrzymać jakieś 3000.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2011, 23:37   #508
Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Żarki Letnisko
Posty: 5
Motocykl: RD07a
Avatar jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 8 min 15 s
Arrow

Kilka stron wcześniej tego wątku pozwoliłem sobie na recenzję tylnej opony Mitas E09. Teraz, bogatszy o doświadczenia z oponą przednią tej samej marki, zamieszczam ciąg dalszy. Test przeprowadzony został na dystansie 15362 km. W tym czasie montowałem różne kombinacje opon (przód/tył). Zdjęcia przedstawiają opony E09 przy podanym niżej przebiegu.

1. TKC 80 90/90-21 54S / TKC 80 130/80-17 65S
2. TKC 80 90/90-21 54S / E09 140/80-17
3. E09 90/90-21 / E09 140/80-17

Przebiegi dla poszczególnych opon:
1. TKC 80 przód - 11765 km
2. TKC 80 tył - 6662 km
3. E09 przód - 3625 km
4. E09 tył - 8700 km

Zużycie bieżnika dla poszczególnych opon:
1. TKC 80 przód - ok. 0,29 mm/1000 km
2. TKC 80 tył -ok. 0,35 mm/1000 km
3. E09 przód - ok. 0,28 mm/1000 km
4. E09 tył - ok. 0,63 mm/1000 km


W wyniku testu niektóre z moich opinii na temat opon E09 i TKC80 jakie wyrobiłem sobie czytając wcześniej posty zamieszczane na tym forum zmieniły się.
Wiele osób oceniało oponę E09 jako niebezpieczną zwłaszcza na mokrym asfalcie. Dotyczyło to głównie opony przedniej. Spotkałem się z opinią że już przy szybkości 20 km/h nie da się normalnie hamować nawet na suchym. Ktoś napisał że po założeniu E09 na przód zaliczył glebę. Miałem już pewne doświadczenie po powrocie z Ukrainy z zestawem TKC przód, E09 tył. Nie stwierdziłem wówczas żadnych słabych stron opony Mitas mimo przejechanych kilkuset kilometrów w ulewnym deszczu. Przeciwnie, opona była rewelacyjna pod każdym względem. Natomiast nieco rozczarowała mnie TKC uchodząca na forum AT za wzór. W terenie nie zachwycała trakcją a pod koniec podróży (ok. 5000 km) zaczęła już hałasować ze względu na ząbkowanie bieżnika. Ostatecznie wyrzuciłem ją po przebiegu 11765 km (choć powinienem był to zrobić 2-3 Kkm wcześniej) zakładając na przód E09. Tak się złożyło że na zajutrz po tej wymianie miałem do zrobienia trasę na pomorze. Ot trochę ponad 1000 km w dwie strony, wyjazd o godzinie 3 w nocy...Ale jak tu jechać na "super śliskiej" nieprzetestowanej oponie w deszczu? Pojechałem z duszą na ramieniu, ale wiecie co? Po kilkudziesięciu kilometrach nabrałem zaufania do Mitasa E09 z przodu. Przyczepność nie różniła się od tej znanej mi z TKC!!! Pomimo dużego ruchu i słabej widzialności spowodowanej silnymi opadami, zmuszony byłem wyprzedzać przy większych szybkościach i czasem hamować gwałtownie. Nie działo się nic nadzwyczajnego. Nic czego nie doświadczyłem na TKC. Malowane na biało linie czy smołowane na styku pasów asfaltu połączenia stanowią wyzwanie dla obu typów opon.

Jak wynika z liczb zamieszczonych wyżej, przednia opona E09 zużywa się w podobnym tempie jak TKC mając wyjściowo niższy o 2,5 mm bieżnik. Niestety tej drugiej nie da się dojeździć do końca ze względu na silne ząbkowanie (nieznośny hałas i "pływanie" motocykla przy większych szybkościach), tak więc wyższy bieżnik nie jest atutem jeśli liczymy na duże przebiegi w dalekich podróżach. E09 wydaje się zachowywać lepiej pod tym względem, a dodatkowo moim zdaniem jest dużo lepsza w terenie.

Jeśli zaś chodzi o zużycie opony tylnej to TKC mile mnie zaskoczylo. Z wypowiedzi forumowiczów wynikało że jest to opona nietrwała, wystarczająca na ok 5000 km. Tymczasem stwierdzam że zyżywa się 2 razy wolniej od E09. Niestety ma od Mitasa niższy o 2 mm bieżnik, choć mimo tego teoretycznie jest zdolna przejechać dystans o 1/3 dłuższy. Co do przyczepności to także nie widzę różnicy między E09 a TKC, tak na suchym jak i mokrym asfalcie. Za to jazda terenowa jest zdecydowanie domeną opony Mitas.

Biorąc pod uwagę że testu dwóch typów opon dokonał ten sam kierowca, na tym samym motocyklu, sądzę że jego wyniki są miarodajne. Porównując powierzchnię styku z nawierzchnią takich opon jak Mitas E09 i np. Micheline Anakee, nie można mieć złudzeń że zachowają się one w ekstremalnych warunkach i sytuacjach podobnie. Opony E09 należy traktować jako uniwersalne 50/50, bo do takich celów zostały stworzone. Jeśli ktoś szuka opon na wyprawę dookoła świata to napewno nie zawiedzie się na nich!!! Ja się nie zawiodłem, a następny komplet czeka już na półce... Pozdrawiam.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1.jpg (267.1 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 2.JPG (282.5 KB, 12 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 3.JPG (209.4 KB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 4.JPG (205.0 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 5a.jpg (230.1 KB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 6.JPG (209.5 KB, 11 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Avatar : 06.03.2011 o 23:54
Avatar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2011, 01:18   #509
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,968
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 21 godz 17 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Avatar Zobacz post
Kilka stron wcześniej tego wątku pozwoliłem sobie na recenzję tylnej opony Mitas E09. Teraz, bogatszy o doświadczenia z oponą przednią tej samej marki, zamieszczam ciąg dalszy. Test przeprowadzony został na dystansie 15362 km. W tym czasie montowałem różne kombinacje opon (przód/tył). Zdjęcia przedstawiają opony E09 przy podanym niżej przebiegu.

1. TKC 80 90/90-21 54S / TKC 80 130/80-17 65S
2. TKC 80 90/90-21 54S / E09 140/80-17
3. E09 90/90-21 / E09 140/80-17

Przebiegi dla poszczególnych opon:
1. TKC 80 przód - 11765 km
2. TKC 80 tył - 6662 km
3. E09 przód - 3625 km
4. E09 tył - 8700 km

Zużycie bieżnika dla poszczególnych opon:
1. TKC 80 przód - ok. 0,29 mm/1000 km
2. TKC 80 tył -ok. 0,35 mm/1000 km
3. E09 przód - ok. 0,28 mm/1000 km
4. E09 tył - ok. 0,63 mm/1000 km


W wyniku testu niektóre z moich opinii na temat opon E09 i TKC80 jakie wyrobiłem sobie czytając wcześniej posty zamieszczane na tym forum zmieniły się.
Wiele osób oceniało oponę E09 jako niebezpieczną zwłaszcza na mokrym asfalcie. Dotyczyło to głównie opony przedniej. Spotkałem się z opinią że już przy szybkości 20 km/h nie da się normalnie hamować nawet na suchym. Ktoś napisał że po założeniu E09 na przód zaliczył glebę. Miałem już pewne doświadczenie po powrocie z Ukrainy z zestawem TKC przód, E09 tył. Nie stwierdziłem wówczas żadnych słabych stron opony Mitas mimo przejechanych kilkuset kilometrów w ulewnym deszczu. Przeciwnie, opona była rewelacyjna pod każdym względem. Natomiast nieco rozczarowała mnie TKC uchodząca na forum AT za wzór. W terenie nie zachwycała trakcją a pod koniec podróży (ok. 5000 km) zaczęła już hałasować ze względu na ząbkowanie bieżnika. Ostatecznie wyrzuciłem ją po przebiegu 11765 km (choć powinienem był to zrobić 2-3 Kkm wcześniej) zakładając na przód E09. Tak się złożyło że na zajutrz po tej wymianie miałem do zrobienia trasę na pomorze. Ot trochę ponad 1000 km w dwie strony, wyjazd o godzinie 3 w nocy...Ale jak tu jechać na "super śliskiej" nieprzetestowanej oponie w deszczu? Pojechałem z duszą na ramieniu, ale wiecie co? Po kilkudziesięciu kilometrach nabrałem zaufania do Mitasa E09 z przodu. Przyczepność nie różniła się od tej znanej mi z TKC!!! Pomimo dużego ruchu i słabej widzialności spowodowanej silnymi opadami, zmuszony byłem wyprzedzać przy większych szybkościach i czasem hamować gwałtownie. Nie działo się nic nadzwyczajnego. Nic czego nie doświadczyłem na TKC. Malowane na biało linie czy smołowane na styku pasów asfaltu połączenia stanowią wyzwanie dla obu typów opon.

Jak wynika z liczb zamieszczonych wyżej, przednia opona E09 zużywa się w podobnym tempie jak TKC mając wyjściowo niższy o 2,5 mm bieżnik. Niestety tej drugiej nie da się dojeździć do końca ze względu na silne ząbkowanie (nieznośny hałas i "pływanie" motocykla przy większych szybkościach), tak więc wyższy bieżnik nie jest atutem jeśli liczymy na duże przebiegi w dalekich podróżach. E09 wydaje się zachowywać lepiej pod tym względem, a dodatkowo moim zdaniem jest dużo lepsza w terenie.

Jeśli zaś chodzi o zużycie opony tylnej to TKC mile mnie zaskoczylo. Z wypowiedzi forumowiczów wynikało że jest to opona nietrwała, wystarczająca na ok 5000 km. Tymczasem stwierdzam że zyżywa się 2 razy wolniej od E09. Niestety ma od Mitasa niższy o 2 mm bieżnik, choć mimo tego teoretycznie jest zdolna przejechać dystans o 1/3 dłuższy. Co do przyczepności to także nie widzę różnicy między E09 a TKC, tak na suchym jak i mokrym asfalcie. Za to jazda terenowa jest zdecydowanie domeną opony Mitas.

Biorąc pod uwagę że testu dwóch typów opon dokonał ten sam kierowca, na tym samym motocyklu, sądzę że jego wyniki są miarodajne. Porównując powierzchnię styku z nawierzchnią takich opon jak Mitas E09 i np. Micheline Anakee, nie można mieć złudzeń że zachowają się one w ekstremalnych warunkach i sytuacjach podobnie. Opony E09 należy traktować jako uniwersalne 50/50, bo do takich celów zostały stworzone. Jeśli ktoś szuka opon na wyprawę dookoła świata to napewno nie zawiedzie się na nich!!! Ja się nie zawiodłem, a następny komplet czeka już na półce... Pozdrawiam.
Eh... Opony to sprawa drugorzędna wg. mnie i proszę nie doszukiwać się podtekstów, proszę o należną interpretacje mego zdania. Unikaj wszelakich znaków poziomych na asfalcie, linie białe, przejścia dla Pieszych,a jeśli będziesz hamował, manewrował to módl się żeby nie było to właśnie na tym odcinku jezdni,a już tym bardziej na kartoflu! Jeśli nie zwracasz na nie uwagi.
Pierwszorzędna to kierownik, kierowca, motórzysta. Jeśli czujesz, poczujesz sprzęta, to i poczujesz opony jak pisałeś. To jest najważniejsze dla życia i zdrowia. Zachowawczo na oponach można pojechać na wszystkich... kwestia że coś za coś, większa koncentracja i pracowanie nad sprzetem, oponami, jazda... = mniejsze czerpnaie z jazdy,wypadu,wyprawy,jazdy w okoł komina...
Zastosowanie opon pomine gryząc się w język, jak i nie wspomne o wykorzystywaniu Afry na nich.

Chciałem to napisać,ale nie napisze....
Zdrówka.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2011, 08:57   #510
pedross
 
pedross's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Białystok/Siemiatycze/woj.podlaskie
Posty: 19
Motocykl: Yamaha TDR
Galeria: Zdjęcia
pedross jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 30 min 28 s
Domyślnie im więcej różnych obiektywnych opinii użytkowników tym lepiej

Według mnie Avatar zamieścił tu dość rzetelny test i ocenę opon Mitas - E09.
Poparł to liczbami, pomiarami zużycia bieżnika, fotkami i opinią użytkownika.
Niezwykle cenne uwagi jak np. dla takiego początkującego motocyklisty jak ja.
za to Dziękuję.
pedross jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Najlepszy fan-klub moto pyntront Inne tematy 58 18.06.2014 19:55
Klub morsów i innych popaprańców felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 2 06.03.2010 17:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.