Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Zobacz wyniki ankiety: Czy regulamin jest sprawiedliwy
Tak 10 23.26%
Nie 12 27.91%
Potrzebna korekta 21 48.84%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2010, 20:02   #31
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,554
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 12 godz 58 min 58 s
Domyślnie

byłoby fajnie, ale:
- forum nie jest tworem posiadającym "postać fizyczną wg przepisów działalności gospodarczej"
- paypal czy inne - pobierają do 5% prowizji!

Forum nie chce uczestniczyć w tego typu kwestiach, jednakże nie ma zamiaru być darmową tablicą ogłoszeń. Nie masz nawet pojęcia ile czasu całe GTW spędziło nad forum oraz cały czas pracuje, aby zminimalizować syndrom 503 ... prawdę mówiąc do takiego zadania w praktyce powinien być etatowy admin.

Sorki, może to bolesne, ale bez kasy nie będzie stabilności forum, a jak nie będzie stabilności to nie będzie już też atmosfery, bo ludzie zamiast pisać czasem o dupie maryny czy robiąc chlew wątkach będą wkurwiać się, że forum nie działa.

Całe założenie składek itp ma na celu pokrycie kosztów związanych z forum - wielokrotnie było to powtarzane. Ani jeden grosz nie idzie do prywatnej kasy, wszystko jest upubliczniane w odpowiednim dziale.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2010, 20:10   #32
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,943
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 29 min 55 s
Domyślnie




Kiedyś było rzeczą naturalną żeby robić zrzutkę na utrzymanie strony i nikt nikogo do tego nie namawiał jakimiś bezsensownymi wezwaniami do zapłaty . Osobiście zostałem zniesmaczony mejlem , wysłanym przez typa o nazwie dr.madeyski , dlatego olałem płacenie , jak inni , którym tego typu praktyki nie przypadły do gustu . <O</O
Od kiedy zarejestrowałem się w 2005 roku , opłacałem składki i nikt nie musiał mi o tym przypominać . Jeśli dzisiaj z 2000 tys. użytkowników , tylko 10 % opłaca składki , najwidoczniej większość ma w dupie, co będzie w przyszłości .<O</O
<O</O
Osoby, które wykonują gadżety w cenach kilka krotnie niższych i sprzedają je tu na forum , sprawiając innym wielką radość z możliwości takiego zakupu , powinny być wyróżnione za taką inicjatywę , a niezmuszane do płacenia dodatkowych opłat .<O</O
Inni czerpiący zyski ze sprzedaży ogólno dostępnych towarów , powinni płacić prowizję , jak to ma miejsce na przeznaczonych do tego typu działalności miejsc , zapewne w preferencyjnych stawkach , w związku z oferowanymi niższymi cenami , dla użytkowników forum . <O</O<O</O
Skoro brakuje funduszy na opłacenie serwera , dołożę swoją cegiełkę .<O</O
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2010, 20:17   #33
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,454
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 9 godz 28 min 41 s
Domyślnie

Adamie, nie 10% a 5%

Co do osób sprzedających w ramach akcji gadgety typu koszulki, naszywki, naklejki itp są jak najbardziej wyróżniane i absolutnie "nie łapią się" pod regulamin dostawców.

Dostawca, osoba handlująca, producent, chyba te nazwy są jednoznaczne i nie można ich mylić z kimś kto z własnej nieprzymuszonej woli, BEZ WŁASNEGO ZYSKU, zrobi np. naklejki.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2010, 20:36   #34
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,473
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 17 godz 16 s
Domyślnie

105 osób wpłaciło w tamtym roku NIE WIERZĘ
Ja bym tu poszedł ostrzej, przykleić ludzom nie płacącym jakiś znaczek do avatara, lub gdzieś blisko. Publiczne napiętnowanie daje radę....
Ignorować kolesi...

pozdr.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2010, 21:03   #35
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 959
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 14 godz 40 min 30 s
Domyślnie

Pewnie że nie mam pojęcia ile pracy to kosztuje. Niemniej jestem pełen podziwu dla chcących. Szanuję jak mogę i umiem waszą pracę.
Fakty są takie że jest problem z brakiem kasy i chciałem podsunąć jakiś pomysł. Widzę że nie trafiony. Więcej się nie będę wymądrzał. Będę czytał i się uczył.
Ps. a nie płacących to bym jakoś napiętnował, jak napisał przedmówca. Ale niepłacenie bo inni tego nie robią, to chyba jakieś nieporozumienie.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2010, 21:05   #36
e200g_
 
e200g_'s Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Bartoszyce
Posty: 366
Motocykl: RD07a, WSK 125, SH 125i ABS
e200g_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 13 min 16 s
Domyślnie

Właśnie zapłaciłem składkę za ten rok, więc roszczę sobie prawo do wypowiedzi.

A teraz na poważnie, kilka przemyśleń:

#. Ustalenie jasnego i przemyślanego regulaminu Forum i wreszcie przestrzeganie jego zasad.

#. Wprowadzenie "okresu karencji", np. 6 m-cy. Niech się wreszcie zacznie liczyć staż na forum i aktywność. I nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie osób, które fotografują każdą czynność dotyczącą swoich motocykli, potem to wrzucają na forum, ale również Ci którzy tu zaglądają codziennie, zadają pytania, czy tylko czytają, oni też wpływają na klimat tego miejsca.

#. Zrobienie porządku z jednorazowymi handlarzami, którym często nie chce się nawet powiedzieć "Dzień dobry", a rejestrują się tu tylko po to, by pozbyć się jakiegoś gówna, które im zalega na półce w garażu. Albo tacy, co to produkują i rejestrują się potem gdzie się da, by sprzedać, dużo i szybko. Od tego jest Alledrogo i inne Świstaki.

#. Osoby które rejestrują się gdzie popadnie, a potem zapominają, na jakim forum się tak właściwie zarejestrowali. Problem tzw. "martwych dusz", czy jak to się tam nazywa.

#. Niech się wreszcie zacznie poważna dyskusja nad przyszłością tego Forum, nad kierunkami jego rozwoju, nad potrzebami i nad tym, co będzie w przyszłości, bo wierzę, że coś będzie.

#. Niech Ci, którzy płacą, mają dużo więcej niż Ci, którzy nie płacą. Takie są prawa i obecnie panujące zasady i trzeba się do nich dostosować. Zróbmy tak, jak na swoim forum zrobili Angole. Płacisz jesteś, nie płacisz to bardzo Cię przepraszamy, ale...I nie używajmy tutaj argumentu, że w Anglii są inne realia i ich stać na płacenie składek. Trzeba się zastanowić, ile warta, materialnie, jest wiedza zawarta we wszystkich postach na tym Forum.

#. I niech wreszcie ktoś weźmie to wszystko za mordę, bo czasami czytam, porównuję z tym co było kiedyś i własnym oczom nie wierzę, a czasami robi mi się po prostu smutno.

Tyle przemyśleń, tak na szybko. Dziękuje za uwagę.
__________________
...to jest wprost niezbyt mądre, ale w samym założeniu mądre.

Ostatnio edytowane przez e200g_ : 15.02.2010 o 23:14
e200g_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2010, 22:58   #37
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,554
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 12 godz 58 min 58 s
Domyślnie

a ja powiem jedno ... 503 was dopadnie i nastanie trwoga i smutek ... i złość nastanie w Waszych umysłach i wspomnicie sobie biedną GTW jaka nie śpi po nocach aby forum działało najlepiej jak się tylko da ...
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 00:46   #38
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Dobra, bo jak czytam niektóre posty panów z czarnymi nickami to mam bardzo mieszane refleksje.
Coś między a i a miejscami

Jak chcecie zachęcić takimi metodami do płacenia składek, haraczy dla sprzedawców w dziale DIP, to ja Wam powiem tak.
Mam Was ja i wiele innych osób głęboko i niech forum się rozpadnie. Zawiążemy sobie nową wspólnotę, bez GTW i będzie jak dawniej. Po koleżeńsku i po domowemu. Albo będą dwa fora AT, i wyjątkowość naszego forum, która ostatnimi czasy i tak upadła już chyba zupełnie, zginie na zawsze. Nie będzie już afrykanerów, zostaną użytkownicy motocykla Africa twin. Podzielimy los fora varadero czy vectry i pewnie paru innych które nie przetrwały w jedności.
Pomysł z robieniem forum dla Wszystkich zupełnie się nie sprawdza. I zapłaciłbym każdą cenę za składkę, nawet jakby wyszło po 100 czy 200 złoty, by decyzje na forum były znowu demokracyjne i podejmowane przez Sambora i Podosa Bardzo żałuje że cokolwiek kiedykolwiek choćby pomyślałem o tych dwóch Panach na nie
Teraz dopiero doceniam Wasz wkład w rozwój forum i sposób w jaki to robiliście

Pod każdym Waszym nowym, jedynym w swoim rodzaju pomysłem, nad którym jak twierdzicie ślęczycie po nocach z powiekami na zapałki, jest lawina głosów na NIEEEEEEEEEE !! Ale widać że macie jeszcze jedną metodę ala gestapo, czyli pod każdym takim wymysłem nocnych wydumań zawsze są wpisy JarkaG Ramieresa i 7greg by przypadkiem nie doszło do zamieszek w zakładzie. I na każdy sprzeciw, a każdy Wasz pomysł jest mocno na NIE dla reszty forum, próbujecie spławić delikwenta bo przecież Wasze decyzje są najmądrzejsze. Da się od Was trzech szczególnie odczuć, po tonie waszych postów, że nie macie szacunku do innych forumowiczów, a jak Wam coś napisać to żółte kartki i inne takie lipne zagrywki siejecie. Pewnie ten tchórz co wlepił mi tą badziewną żółtą kartkę, z której całe forum sobie robi jaja nie ma tyle jaj by wlepić ją np Adaggio ani się przyznać osobiście że to zrobił, a wiem że był to sabotaż. Kolejną Waszą zagrywką jest używanie profilu madejskiego, i sposobu w jaki go wykorzystujecie. Nie sądze by Sambor do takich celów go stworzył. Już samo to że 99% w ogóle nie wie jak to działa, a Wy nie raczycie nikogo o tym poinformować, że Medejski to postać nie istniejąca, i służy do prób realizacji waszych szaleńczych decyzji, które to są takie drogocenne dla Nas ludzi na forum, i tam bardzo nam się podobają. Nie wybierałem Was, nie oddałem na Was głosu na TAK ani na NIE. Ale zupełnie nie odpowiada mi i wielu z Nas to co tworzycie i próbujecie Nam wcisnąć.

Jeśli zbanujecie moję konto wróce oknem i bedzię dopiero dym.

PS: Mam nadzieje że forumowicze z którymi rozmawiam o sytuacji na forum via mail, priw, gg i na codzień wesprą forum w tym trudnym dla niego momencie.

Ostatnio edytowane przez rambo : 16.02.2010 o 01:38
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 01:32   #39
abrasadera
 
abrasadera's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Mysłowice
Posty: 78
Motocykl: RD07A
abrasadera jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 17 min 2 s
Domyślnie

Pozwolę sobie zabrać głos jako osoba z zewnątrz nie pamiętająca starego forum a bywająca tu praktycznie codziennie i czytająca wszystko co się pojawia
1. Co do pieniędzy - widzieliście w jaki sposób zbierała Wikipedia? Zróbmy tak - ile brakuje na utrzymanie serwera + pasek ile mamy i zbieramy huczna akcja i tyle.
2. Czy tak wiele zaufanych forumowiczów dostarcza swoje produkty - przecież idzie łatwo ich wyłuskać i nie muszą wcale płacić za to co robią - a reszte można kroić może troszeczkę bardziej humanitarną sumą.
3. Zhermetyzować forum poprzez naciśnięcie na składki - postępu nie da się zatrzymać i trzeba to ulepszać bo umrze to wraz ze zmianami standardów internetowych, ja jestem wniebowzięty że tutaj nie ma żadnego reklamowego banera i niech tak zostanie a na serwer się uzbiera. 30zł - milion razy tyle przeciętny czarnuch zaoszczędzi dzięki temu forum jak np. nie pozwoli by mu wpieprzono w motocykl złe kloce bo będzie musiał tarcze kupić!!!
4. Przeraża mnie to, że czasami robi się śmietnik (w odróżnieniu od kreatywnego śmietnika) gdzie ludzie internetu wpadają z przyzwyczajeniami w stylu napiszę bo mi przyszła taka myśl bo padło słowo o skrzyni to od razu pytają ile oleju wchodzi i jaki polecacie!!! Przydała by się czasem jakaś brutalniejsza forma przypomnienia, że nie tędy droga by wiedza techniczna i wspólnota się rozwijała.
5. Chciałbym konstruktywnie wpływać na forum ale niestety jestem straszną lamą i moja wiedza o motocyklu bierze się właśnie z forum i to naprawdę dzięki temu miejscu zacząłem patrzeć inaczej na motocykl który posiadam, a i dzięki mojej AT spełniłem pewne marzenia z dzieciństwa. Bardzo wiele zawdzięczam bezinteresownej wiedzy jaka jest zawarta w tych postach i jeśli chociaż jedna więcej osoba miała by dzięki temu przeżyć tak wspaniałe chwile to warto się bić o to by forum przetrwało.
6. Reklama w avatarze czy w podpisie - czemu nie - dobrze jest korzystać z usług czarnuchów bo to fajne chłopaki!!!
abrasadera jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 08:28   #40
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,943
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 29 min 55 s
Domyślnie

Pisząc o osobach robiących gadżety , nie maiłem na myśli , jakiś koszulek , czy naklejek . Chodziło mi o ludzi którzy robią , centralną stopkę , bagażniki , kufy , oliwiarki , bo uważam że są to rzeczy dobrej jakości w super cenach . Jeśli uważacie za niesprawiedliwe że nie płacą z tego tytułu dodatkowych opłat , nie zgadzam się z Wami .<O</O
Nie zgadzam się również z większością stosowanych od jakiegoś czasu tu praktyk , ponieważ od dawna została zatracona koleżeńska atmosfera , która była standardem na naszym starym forum . Z moich obserwacji wynika że obecnie liczą się anonimy o nazwie X i sranie po iglakach . W związku z tym nasuwa się pytanie , czy warto było rozwalić coś , mające silne korzenie i więzi natury koleżeńskiej i stworzenie super nowoczesnej strony dla anonimów , pod przywództwem dr. madejskiego ( to jest po prostu żałosne ) .<O</O
Zwracam się szczególnie do osób decyzyjnych o podjęcie mądrych decyzji , których kiedyś nie będziecie musieli się wstydzić . Ponieważ jeśli dojdzie do podziałów , to będzie to wyłącznie wasza porażka , czego wam nie życzę . <O</O
Stosowanie żółtych kartek i nieudaczne sposoby wyegzekwowania płatności składek , pozostawiam bez komentarza i zachęcam dr. madejskiego do refleksji .<O</O
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.