Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 19.06.2020, 23:08   #5
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

To czytaj

To jest silnik z CB900 taki jak np w bol d'or, ale wtedy wszystkie pałer criuziery miały wała. Taki był sznyt.
To wpadli enżyniery z Hondy, że wsadzą wała z GL1100 bodaj tylko mieli problem bo wyjście napędu było nie z tej mańki.
Trzeba było zatem zrobić DWIE przekładnie kątowe: jedną z lewej mańki, ze starego wyjścia na łańcuch, wałek poprzeczny na prawą stronę i drugą przekładnię kątową na dołożony wałek do przekładni głównej przy kole. Obudowę tej skrzyni pośredniej, ją nazwijmy wykorzystano na dołożenie dwóch biegów. Takich a'la High i Low.
Czyli mamy 5 biegów wolnych i 5 biegów szybkich. Lub jeśli ktoś chce jechać 1LH, 2LH, 3LH, 4LH, 5LH to ma faktycznie 10 kolejno narastających po sobie przełożeń.
Korzystając z dłuuugiego 'łańcucha napędu' po drodze dołożono TRZY tłumiki skrętne drgań co zaowocowało, że można było na 5H cruzierować 90kmh i 200kmh ale przy tej niższej prędkości, mimo, że rzędowa czwórka kręciła się już nieco za wolno to nic nie drgało i paliło to przy tych niskich obrotach ponoć piątaka na setkę. Po raz kolejny się zastanawiam nahooy nam była cała ta ekologia i wtryski z kąpóterem - gdzie teraz każda 900tka 4R pali 6 i nikt nie jęczy.

Tak to. Jednym zdaniem - mieli rozmach sk..ny. No wiecie co chciałem napisać. Hehehehe.
Moto drogie ale ładnie utrzymane no i kawał motocyklowej historii. Podoba mi się ale na szczęście mnie nie stać, ale co szkodzi się poślinić i pogadać sobie.
Na pewno wolałbym w garage to od jakiegoś sportstera. No chyba, że knucklehead, żeby ciągle być brudnym

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 19.06.2020 o 23:15
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękna i Bestia Bies13 Inne tematy 5 22.10.2010 20:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.