Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.01.2018, 20:09   #1
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,008
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 14 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Niestety tego kierunku nie uciekniemy.
Ostatnio czytałem, że wszystko idzie w kierunku permanentnej inwigilacji.
Porównywali USA i Chiny i patrząc globalnie co się dzieje to w Chinach trzymają wszystko w ryzach. Dlatego już teraz Chiny wdrażają najnowocześniejszy system obserwacji społeczeństwa. Mają umieścić miliony kamer, które będą rozpoznawały ludzi i rejestrowały ich zachowania. Ma to mieć później wpływ na np. scoring kredytowy. Jeżeli chodzisz na strajki i idziesz bardziej ścieżką renegata to po kieszeni. Podobno większość krajów ma pójść ścieżką Chin, aby mieć wszystko w ryzach.
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2018, 20:49   #2
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,412
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Onufry22 Zobacz post
Niestety tego kierunku nie uciekniemy.
Ostatnio czytałem, że wszystko idzie w kierunku permanentnej inwigilacji.
Porównywali USA i Chiny i patrząc globalnie co się dzieje to w Chinach trzymają wszystko w ryzach. Dlatego już teraz Chiny wdrażają najnowocześniejszy system obserwacji społeczeństwa. Mają umieścić miliony kamer, które będą rozpoznawały ludzi i rejestrowały ich zachowania. Ma to mieć później wpływ na np. scoring kredytowy. Jeżeli chodzisz na strajki i idziesz bardziej ścieżką renegata to po kieszeni. Podobno większość krajów ma pójść ścieżką Chin, aby mieć wszystko w ryzach.
Gdzieś o tym 'cudzie' w Chinach czytałem. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Ci biedni Chińczycy (jakaś ich cześć), chętna jest i zgodna z całym projektem
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2018, 20:17   #3
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

A co będzie jak przydupie przy 80 na drodze gdzie jest 50 dowiem się że nie przestrzegałem przepisów i jakiś pojebało mi z autocasco kasy nie wypłaci?
K....a dokąd ten świat zmierza
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2018, 20:18   #4
RonDell
 
RonDell's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Mała Polska
Posty: 529
Motocykl: RD07a
Przebieg: 41214
Galeria: Zdjęcia
RonDell jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 15 godz 41 min 44 s
Domyślnie

__________________
A Man of Nomadic Traits
RonDell jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 09:00   #5
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Futrzak Zobacz post
A co będzie jak przydupie przy 80 na drodze gdzie jest 50 dowiem się że nie przestrzegałem przepisów
nie bierz tego do siebie ale owszem - dowiesz się prawdy.


wydaje mi się, że musimy rozgraniczyć w tym dwie rzeczy - jedna to 'permanentna inwigilacja' jak ją lubicie nazywać. Żeby nie było wątpliwości to jest to IMO samo zło. W gruncie rzeczy gromadzenie danych nie jest złe, podobnie jak gromadzenie amunicji... resztę dośpiewajcie.

Nie rozumiem jednak W OGÓLE Waszego oburzenia na fakt kontrolowania przestrzegania przepisów sensu stricte. Tego nie kumam. Wydaje mi się, że mam tu w większości przynajmniej kumatych, dojrzałych kumpli. Jeśli jedziesz 80 na 50 to wiesz jakie są tego konsekwencje prawda? Jeśli jeździsz tak codziennie to przecież masz świadomość, że pogrywasz w chuja z obowiązującym prawem, tak? Nie czepiaj się zatem tego, że polityk to ku..wa i złodziej. NIGDY. Tego, że ktoś zrobił coś wbrew prawu - nie jesteś lepszy.
Prędkość przelotowa w trasie 160kmh - ile było takich wpisów na forum.

Można mówić, że mamy chujowe, tępe prawo i przepisy, ale takie mamy i jeśli nie chcesz się zacząć kopać z koniem i loobować w sejmie na rzecz jego zmiany to albo zmień kraj albo zacznij żyć jak praworządny obywatel w pełnym tego słowa znaczeniu.
BAWI mnie kiedy patrzę na te wszystkie samochody i ich Panówładców lecące stówą na 70 codziennie na dojeździe to tyry... Ich miny kiedy spotykamy się na pierwszych światłach kiedy ja jadę 65... Oni pewnie też nie chcieliby chwalić się tym jak i gdzie jeżdżą.

Na koniec - jesteśmy na trzeciej stronie wątku i ponawiam pytanie, którym nikt do tej pory się nie zajął: ILE MNIEJ zapłacimy z takim pudełeczkiem. Temat jak dla mnie ciekawy, bo póki co mówicie o tym co potencjalnie możecie stracić kosztem de facto nielegalnej jazdy na co dzień

zdrowia
m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 11:16   #6
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Nie rozumiem jednak W OGÓLE Waszego oburzenia na fakt kontrolowania przestrzegania przepisów sensu stricte. Tego nie kumam. Wydaje mi się, że mam tu w większości przynajmniej kumatych, dojrzałych kumpli. Jeśli jedziesz 80 na 50 to wiesz jakie są tego konsekwencje prawda? Jeśli jeździsz tak codziennie to przecież masz świadomość, że pogrywasz w chuja z obowiązującym prawem, tak? Nie czepiaj się zatem tego, że polityk to ku..wa i złodziej. NIGDY. Tego, że ktoś zrobił coś wbrew prawu - nie jesteś lepszy.
m
No sorry, ale żeby takie podejście do tematu miało sens, należałoby wpierw wprowadzić standaryzację w infrastrukturze drogowej, w wymaganiach technicznych dopuszczonych do ruchu pojazdów, oraz w przepisach ruchu drogowego.

Wtedy nie będziemy się wlekli za gruchotem, dużo sporadyczniej będziemy stać w korkach i tam gdzie da się bezpiecznie jechać 80, będziemy jechac 80 a nie 50.

Przy obecnym stanie dróg, pojazdów i kierowców i przepisów, taka wizja jest jak twarz Błaszczaka - przerażająco idiotyczna
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 12:31   #7
Songo
 
Songo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: DE
Posty: 154
Motocykl: DRZ400S
Songo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 23 godz 11 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post
No sorry, ale żeby takie podejście do tematu miało sens, należałoby wpierw wprowadzić standaryzację w infrastrukturze drogowej, w wymaganiach technicznych dopuszczonych do ruchu pojazdów, oraz w przepisach ruchu drogowego.

Wtedy nie będziemy się wlekli za gruchotem, dużo sporadyczniej będziemy stać w korkach i tam gdzie da się bezpiecznie jechać 80, będziemy jechac 80 a nie 50.

Przy obecnym stanie dróg, pojazdów i kierowców i przepisów, taka wizja jest jak twarz Błaszczaka - przerażająco idiotyczna



Bardzo to ładnie widać na przykładzie nieoświetlonych w nocy ekspresówek. Gmin nie stać na oświetlenie a Państwo ma na to wywalone, po zmianie przepisów i zrzuceniu tego z GDDKIA.

http://wyborcza.pl/1,76842,12922992,...a_swiatlo.html

Ostatnio edytowane przez Songo : 12.01.2018 o 13:27
Songo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2018, 20:53   #8
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Szikago
Posty: 1,235
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 3 godz 14 min 11 s
Domyślnie

Przepraszam ze tak napiszę
Ostatni baran zamontuje sobie takie urzadzenie
Tu stowa mniej na składce a później w razie wu parę koła mniej w portfelu bo będą mieć czarno na białym jaki z ciebie kierowca. I ze jeździsz nie przepisowo masz agresywny styl jazdy...
Jeszcze raz wstawię co oficjalnie jest montowane w ciezarowkach już od paru lat. I chyba ubezpieczyciele od jakiegoś czasu dają zniżki jak w aucie jest pagier.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20171205_071909.jpg (220.5 KB, 13 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez WojtekBBI : 11.01.2018 o 21:12
WojtekBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2018, 22:58   #9
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,412
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtekBBI Zobacz post
(...) Jeszcze raz wstawię co oficjalnie jest montowane w ciezarowkach już od paru lat. I chyba ubezpieczyciele od jakiegoś czasu dają zniżki jak w aucie jest pagier.
Nie tylko w ciężarówkach, nawet w małych autach wyciągają na główny display np. ekonomizer i podsumowanie po zakończonej jeździe, żebyś się czuł ch...jowo jak to źle i nieoszczędnie jeździsz.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2018, 22:51   #10
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 1 godz 0
Domyślnie

Utwierdzam się coraz mocniej w przekonaniu że ta cywilizacja, ludzkość pierdolnie, musi pierdolnąć, już walimy po równi pochyłej, a hamulców nie widać...
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Drukarka 3D - potrzebna usługa graphia Inne tematy 3 30.10.2016 17:38
Pomocy Master Pomagamy - za free 42 03.10.2016 22:26
Pomocy!!! krzemyk Wszystko dla Afryki 5 14.06.2011 20:49
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.