Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.01.2024, 22:58   #1
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,222
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 23 godz 59 min 28 s
Domyślnie Auto scaner

Ja mam dongla bluetooth wpiętego do OBD, a w telefonie CarScanner. W parametrach obserwowanych widzę ilość sadzy w DPF i temperaturę fitra. Gdy przekracza pewną wartość graniczną auto zaczyna procedurę wypalania. Wtedy rośnie temp. DPFa (z ok. 250-300 st. C do 600-650).

Gdy zbliżam się granicznej wartości ilości sadzy(tak co -/+ 500 km) i widzę, że proces się rozpocząl (w czasie jazdy temp. fitra powyżej 450) nie gaszę auta i jadę aż wartość sadzy w filtrze spadnie do 0.
Z tym, że moje auto to Renault, ale zasada powinna być taka sama w większości marek.


Ostatnio edytowane przez mishieck : 21.01.2024 o 18:40
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2024, 23:11   #2
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,942
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 3 godz 21 min 15 s
Domyślnie

Mam OBD2 dongla i CarScanner w wersji Pro wykupiony i co prawda był używany w ID.3 do zerkania na parametry baterii, ale ostatnio jak młody kupił Kijankę Rio 1.1. CRDi to zerkałem czy CarScanner daje tam radę i były m. in. widoczne dane DPF. Jutro więc zerknę czy coś tam więcej da się zrobić z DPF (choć niekoniecznie w Fordzie musi być tak samo).

Być może więc prostszą drogą będzie kupić dongla OBD2 (chyba ze 100zł) i potem CarScanner Pro na telefonie (chyba z 5 dolców na rok). Może i do Leaf'a się przyda (choć tam chyba LeafSpy rządzi)
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Android auto tomy Gadżety / wyposażenie 3 28.02.2021 17:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.