Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.05.2024, 18:02   #1
Mech&Ścioła
 
Mech&Ścioła's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 278
Mech&Ścioła jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 3 min 26 s
Domyślnie Interkom Sena SC2 - irytujące pauzy

Po latach jeżdżenia, kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy w życiu interkom SENA SC2.
Problem w tym, że gdy podczas jazdy (zazwyczaj z prędkością 80 km/h i więcej) leci z telefonu muza, ja ją słyszę przerywaną 1-2 sekundowymi okresami ciszy. Te przerwy następują po sobie dość często, co 5-10 sekund. Efekt jest taki, że nie da się tego słuchać...!
Natomiast gdy zwolnię, powiedzmy do 60 km/h i mniej, w głośnikach kasku słyszę niczym nie przerywaną muzykę, czyli jest OK. Lecz gdy znów przyspieszę – pauzy powracają…
Rozłączanie bluetootha w telefonie, wyłączanie i ponowne włączanie interkomu nie daje pożądanego efektu.
I żeby nie było tak prosto i jednoznacznie; czasem gdy jadę ponad setką – słyszę muzykę bez irytujących przerw.
Nie wiecie w czym tkwi problem? Aha, przejrzałem nasze forum, ale podobnej sprawy nie znalazłem.
Mech&Ścioła jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2024, 18:53   #2
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 267
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 20 godz 7 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mech&Ścioła Zobacz post
Po latach jeżdżenia, kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy w życiu interkom SENA SC2.
Problem w tym, że gdy podczas jazdy (zazwyczaj z prędkością 80 km/h i więcej) leci z telefonu muza, ja ją słyszę przerywaną 1-2 sekundowymi okresami ciszy. Te przerwy następują po sobie dość często, co 5-10 sekund. Efekt jest taki, że nie da się tego słuchać...!
Natomiast gdy zwolnię, powiedzmy do 60 km/h i mniej, w głośnikach kasku słyszę niczym nie przerywaną muzykę, czyli jest OK. Lecz gdy znów przyspieszę – pauzy powracają…
Rozłączanie bluetootha w telefonie, wyłączanie i ponowne włączanie interkomu nie daje pożądanego efektu.
I żeby nie było tak prosto i jednoznacznie; czasem gdy jadę ponad setką – słyszę muzykę bez irytujących przerw.
Nie wiecie w czym tkwi problem? Aha, przejrzałem nasze forum, ale podobnej sprawy nie znalazłem.
Pogrzeb w ustawieniach czułości mikrofonu. Może być tak że przerywa bo „myśli” że jakąś komendę wydajesz. Możesz też wyłączyć głosowe nawigowanie interkomem, itp.
Miałem taką senę i nie było kłopotu, ale czułość mikrofonu w aktualnej senie musiałem zmniejszyć bo cały czas włączała przekaz w tym przypadku szum wiatru na inne intercomy.
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2024, 21:41   #3
Colbe


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Piekary Śląskie
Posty: 79
Motocykl: był TA XL650, jest CRF1100 AS
Colbe jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 23 min 46 s
Domyślnie

Miałem to samo ale w samochodzie, po długiej walce poddałem się i zmieniłem telefon i problem ustał. Sprawdź czy to samo sie dzieje ale użyj innego telefonu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Colbe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2024, 19:56   #4
Mech&Ścioła
 
Mech&Ścioła's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 278
Mech&Ścioła jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 3 min 26 s
Domyślnie

Rajtek, zrobiłem jak zaproponowałeś, rzeczywiście pomogło! Dzięki!
Colbe, ten sam telefon, z którym jeżdżę na moto, w różnych samochodach sprawował się dotychczas bez zarzutu...
W każdym razie, dzisiaj nie robił mi już psikusów pauzowych i mam nadzieję, że już tak zostanie
Mech&Ścioła jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2024, 20:44   #5
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 267
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 20 godz 7 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mech&Ścioła Zobacz post
Rajtek, zrobiłem jak zaproponowałeś, rzeczywiście pomogło! Dzięki!
No to git
Przy okazji genialne są te intercomy seny, zwłaszcza mesh oraz multitasking który pozwala połączyć i obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie (honda, garmin, telefon, yanosik, mesh)
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[P][P] SENA SC1 interkom. Mirek Swirek Inne 3 22.03.2023 20:15
interkom sena sc 10u -potrzebna instrukcja Africa Tigg Inne tematy 2 23.03.2018 19:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.